English

Autofotka týdne: Stát prodává lamborghini. Zabavený supersport nabízí lacino

iDNES.cz / Auto

Ministerstvo vnitra prodává zánovní supersport. Nasupené Lamborghini Huracán s výkonem 610 koní a maximálkou 325 km/h nabízí v aukci od necelých pěti milionů.

More from iDNES.cz / Auto

Aug 7

Ambiciózní internetový podnikatel chce naučit Čechy kupovat auta online

iDNES.cz / Auto

„Krize dopadla fatálně na celý autoprůmysl. Trh s ojetými vozy dostal za poslední půlrok největší ránu v novodobé historii,“ říká Jakub Šulta, spoluzakladatel online tržiště s ojetinami Carvago které rozjel minulý rok poté, co opustil…

Dec 8

To už by dnes neprošlo. Testovací dráha na střeše automobilky

iDNES.cz

Nedílnou součástí výroby aut je jejich vývoj. Jak ale testovací jízdy střežených prototypů co nejlépe utajit? Originální řešení představuje výstavba okruhu rovnou na střeše automobilky. Vše pak zůstává v jednom domě.

Oct 14

Volkswagen zvažuje prodej nebo nabídku akcií Lamborghini

iDNES.cz / Auto

Automobilová skupina Volkswagen uvažuje o budoucnosti své značky luxusních aut Lamborghini, včetně jejího prodeje či nabídky akcií na trhu. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje.

May 17

Nová šance pro automobilky: vydělávat na mladých ojetinách

iDNES.cz / Auto

Stáří českého automobilového parku je notoricky známé. Patnáct let a víc. Samotné automobilky už tuší, že víc nových aut při aktuální kupní síle Čechů a situaci na trhu neudají. Takže se začaly tlačit do prodeje vlastních ojetých vozů.

Apr 28

Autofotka týdne: Íránské lamborghini je prý stejné jako originál

iDNES.cz / Auto

Automobilový průmysl v Íránu to nemá snadné. Kvůli embargu jsou moderní technologie obtížně dosažitelné nebo rovnou nedostupné. A proto nezbývá improvizovat. Projekt íránského lamborghini je toho důkazem.

Mar 17

OBRAZEM: První Lamborghini Urus je v Česku. Prozkoumali jsme ho

iDNES.cz / Auto

Rambo-lambo dorazilo do Česka hned po evropské výstavní premiéře na autosalonu v Ženevě, který dnes končí. Prohlédněte si Lamborghini Urus dopodrobna objektivem Lukáše Hrona, fotografa iDNES.cz.

Dec 4

Italský macho Urus v plné parádě. SSUV Lamborghini nemá konkurenci

iDNES.cz / Auto

Že bude z úplně nového lamborghini testosteron doslova odkapávat, čekali všichni. Realita je nakonec ještě šťavnatější. Je to supersport křížený s wrestlerem. Italové tvrdí, že postavili nejrychlejší SUV, podle všeho to tak opravdu je.

Nov 16

VIDEO: Papež dostal lamborghini, ale užije si ho jen do května

iDNES.cz / Auto

Papež František dostal od šéfa Lamborghini Stefana Domenicaliho supersport. Huracán v provedení RWD (to znamená pohon zadních kol) oblékl vatikánské barvy - bílou a zlatou. Desetiválcové fáro s výkonem 580 koní ovšem neznamená, že se hlava…

Aug 22

Merkelová je naštvaná na německé automobilky

iDNES.cz / Auto

Německá kancléřka Angela Merkelová je naštvaná a rozčilená na německé automobilky. Důvodem je způsob, jakým automobilový průmysl využil mezer v pravidlech, která se týkají měření emisí. Merkelová to řekla v živě přenášeném rozhovoru s…

Nov 2

Kosovan snil o lamborghini. Neměl na něj, tak si ho postavil

iDNES.cz / Auto

Kosovský fanoušek rychlých kol Driton Selmani si sám splnil sen jezdit supersportem. Na drahý originál neměl peníze, takže si z částí různých aut postavil zcela funkční repliku lamborghini.

Jun 9

Automobilky zbrojí před brexitem. Varují před oslabením

iDNES.cz / Auto

Možný brexit hýbe světem. Vyjadřují se k němu politici, herci, hudebníci i fotbaloví brankáři. Jasné stanovisko tento týden vyjádřil i člen správní rady BMW, Brit Ian Robertson. Britové by podle něj měli v nadcházejícím referendu hlasovat…

May 13

Velký talent z Plzně zemřel. František Pelikán miloval italský design

iDNES.cz / Auto

František Pelikán dal tvář tramvajím, které jezdí v českých městech, i soupravám metra. Plzeňský designér s obrovskou vášní pro auta zemřel. Podívejte se na některé jeho nikdy nepublikované práce.

Apr 28

Lamborghini zbohatl na traktorech, a tak začal se sporťáky

iDNES.cz / Auto

Úspěšný italský poválečný výrobce traktorů či klimatizací Ferruccio Lamborghini se nakonec proslavil výrobou luxusních automobilů. Tomu předcházel spor s Enzem Ferrarim, který ho vyhodil s rozbitou spojkou s tím, že ji neumí ovládat.…

Mar 19

První koncept Italdesignu bez Giugiara: elektrosupersport Lamborghini

iDNES.cz / Auto

Filippo Perini má teď nejnevděčnější práci v koncernu Volkswagen. I s tím neznámým lumpem, který může za opletačky dieselgate a kterého už měsíce naoko marně hledají, by bývalý šéfdesignér Lamborghini možná rád měnil. Perini totiž musí…

Mar 18

OBRAZEM: Traktor je prostě Zetor. K sedmdesátinám dostal italský design

iDNES.cz / Auto

Tento týden uplynulo přesně sedmdesát let od chvíle, kdy byly první tři traktory značky Zetor dodány zákazníkům. Prohlédněte si do detailu nejnovější zetor, je to koncept navržený slovutným italským studiem Pininfarina.

Mar 3

Lamborghini Centenario: brutální bestie za 60 milionů

iDNES.cz / Auto

Lamborghini bude mít od čtvrtého dubna nového šéfdesignéra Mitju Borkerta, ten odcházející se ale loučí ve velkém stylu. Unikát postavený na počest století narození zakladatele značky Ferruccia Lamborghiniho vypadá brutálně.

Feb 1

OBRAZEM: Stojí 6 milionů a nemá ani střechu. Nové lamborghini v Česku

iDNES.cz / Auto

Do Česka se na jediný den podívala žhavá novinka Lamborghini. Otevřený Huracán LP 610-4 Spyder fotil pro iDNES.cz Lukáš Hron.

Jan 4

Nový emisní test automobilky neobejdou, bude pod dohledem

iDNES.cz / Auto

Automobilka Ford otevřela novinářům své vývojové centrum v Cáchách a předvedla některé technické novinky. Jednou z oblastí, kterou jsme zkoumali detailněji, byla i oblast měření emisí, konkrétně nových chystaných emisních testů.

Dec 7

OBRAZEM: Prohlídka klenotů muzea Lamborghini zcela zdarma

iDNES.cz / Auto

Do muzea Lamborghini můžete jet téměř po sluchu. Je totiž součástí fabriky, testovací jízdy jsou tu tedy na denním pořádku. Atmosféra muzea nás pohlcuje natolik, že až na poslední chvíli registrujeme projíždějící model Veneno. Pozdě, jeden…

May 27

Je to oficiální: Lamborghini bude vyrábět SUV, stavět ho bude v Itálii

iDNES.cz / Auto

Italská automobilka Lamborghini potvrdila, že vstoupí na trh s luxusními sportovně-užitkovými vozy (SUV) a nový očekávaný model bude vyrábět v Itálii. Nový model se má na trhu objevit v roce 2018. Firma podle zákulisních informací…