English

RSS Kanal

Today News

10

Během protestů v Bejrútu bylo zraněno více než 700 lidí

ac24.cz

Podle televizního kanálu Al-Džazíra počet zraněných při střetech mezi demonstranty a bezpečnostními silami v Bejrútu přesáhl 700. (Foto: Youtube)

Saturday, Aug 8

12

Vědec předpovídá, kdo vyhraje volby v USA. Od roku 1984 se nikdy nespletl

ac24.cz

Bude to těsné, ale Joe Biden vyhraje americké prezidentské volby proti úřadujícímu Donaldu Trumpovi, předpovídá politolog Allan Lichtman. (Foto: Wikimedia)

Lukašenkovi na Krymu vysvětlili, proč Kyjev nebojoval o poloostrov

ac24.cz

Kyjevské úřady nebojovaly o Krym, protože poloostrov nebyl nikdy ukrajinským územím a ani jeho obyvatelé nebyli Ukrajinci. V rozhovoru pro Sputnik to řekl vedoucí pracovní skupiny pro mezinárodně právní otázky při stálém zastupitelství…

11

Bývalý saúdskoarabský špión promluvil: Korunní princ má na krku vražedný komplot

ac24.cz

Připomíná to vraždu novináře Džamála Chášakdžího. Bývalý špión ze Saúdské Arábie tvrdí, že korunní princ Mohamed bin Salmán ho chtěl dát v Kanadě zabít a rozkouskovat. (Foto: Wikimedia)

Šedesátiletá žena vypadající na 30 prozradila tajemství „věčného mládí“

ac24.cz

Obyvatelka Floridy Dawn Hubsherová prozradila, jak se jí v 60 letech podařilo vypadat o několik desítek let mladší. (Foto: Instagram)

Friday, Aug 7

18

Každý ilegální migrant je biologickou zdravotní hrozbou, říká Orbán

ac24.cz

Každý migrant, který chce vstoupit ilegálně na území Maďarska, znamená pro zemi biologickou zdravotní hrozbu, čemuž je třeba za každou cenu zabránit, domnívá se předseda maďarské vlády Viktor Orbán. Řekl to v pravidelném pátečním rozhovoru…

16

Ruská stopa? Izraelská? Ne, česká! Analytik Štefec našel „českou stopu“ v tragickém výbuchu v Bejrútu

ac24.cz

Česká republika byla mezi prvními zeměmi, jež vyslaly své záchranáře do Bejrútu. Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec si ale povšiml i další „české stopy“ na místě devastujícího výbuchu ledku amonného v místním přístavu.

15

Děsivé video z Bejrútu: Nevěsta se těší ze svatebních šatů, když dorazí tlaková vlna

ac24.cz

Tyto záběry měly navždy zaznamenat nejkrásnější den jejího života - nyní pravděpodobně ukazují jeden z nejhorších momentů v životě nevěsty. Svatební fotograf uveřejnil video, které bylo natočeno během velké exploze v Bejrútu, která…

13

Markéta Šichtařová: Rasismus je zpátky a sílí

ac24.cz

Google přišel novinkou. Ve svém vyhledavači začal označovat podniky či obchody vlastněné Afroameričany atributem s názvem „Black-owned“. Je to vlastně „obchodní“ odpověď na politickou kampaň Black lives matter.

12

Polský řidič kamionu na rozkopané D1 předvedl nevídaný pokus

ac24.cz

„Po D1 jezdím poměrně často, vlastně skoro pořád. Brno, Praha a zpět, zúžení střídá zúžení, omezení, nehody, kolony. Myslel jsem proto, že mě tam už nic nepřekvapí. Tento řidič polského kamionu mě opět vyvedl z omylu,“ popisuje autor videa…

Pentagon: USA posílí vojenský kontingent v Polsku

ac24.cz

Spojené státy zvětší svou vojenskou přítomnost v Polsku. Do země pošlou ještě tisíc vojáků. Informoval o tom americký ministr obrany Mark Esper. (Foto: Flickr)

10

Ruský MiG-31 „vytlačil“ norské letadlo z ruského vzdušného prostoru

ac24.cz

Ruská stíhačka se přiblížila k norskému letadlu v bezpečné vzdálenosti a identifikovala, že se jedná o průzkumný letoun Falcon-20 norského letectva. (Foto: Mil.ru)

Thursday, Aug 6

19

Na internetu se objevila fotografie tajného amerického stealth vrtulníku typu Black Hawk

ac24.cz

Fotografie nízkoprofilové verze vrtulníku Sikorsky UH-60 Black Hawk byla zveřejněna na internetu. Dříve jste mohli vidět foto trosek podobného vrtulníku. (Foto: New Jersey National Guard/Mark C. Olsen)

18

Dánský ministr: Budeme žádat uprchlíky, aby se vrátili domů. Někteří se neadaptují k naší společnosti

ac24.cz

Dánský ministr imigrace Mattias Tesfaye zkritizoval politiku integrace migrantů ve své zemi. Stalo se tak poté, co se seznámil se zprávou na dané téma. Politik vyzval ke zpomalení přijímání uprchlíků z problematických zemí a avizoval další…

11

Alarmující zpráva: „Big Pharma“ nenese odpovědnost za poškození vakcínou COVID-19

ac24.cz

Tato zpráva by vás měla přimět k přemýšlení a alarmovat. Vysoký představitel druhé největší britské farmaceutické společnosti AstraZeneca řekl tiskové agentuře Reuters, že ochrana před soudem byla právě poskytnuta, pokud bude mít…

08

Ruský systém varování před raketovým útokem Kupol rozšířil satelit Tundra

ac24.cz

Sjednocený kosmický systém varování před raketovým útokem s názvem Kupol, který byl vytvořen pro ruské ministerstvo obrany, je v operačním nasazení, informoval ve středu ředitel raketové kosmické korporace Eněrgia Igor Ozar. (Foto:…

Ve Spojených státech ukázali nové záběry z testů hypersonického bloku C-HGB

ac24.cz

Ozbrojené síly Spojených států představily nové video z testů hypersonické zbraně C-HGB, které proběhly v letošním březnu na havajském ostrově Kauai. Záběry ukazují okamžik, kdy raketa zasahuje určený cíl. Není však jasné, zda měla…

Wednesday, Aug 5

20

Promluvil kapitán lodi, jejíž náklad explodoval v přístavu v Bejrútu

ac24.cz

Kapitán lodi Rhosus Boris Prokošev, jejíž náklad explodoval v přístavu v Bejrútu, okomentoval incident v rozhovoru pro televizní kanál Moskva 24. (Foto: Twitter)

Ruská stíhačka Su-27 vzlétla nad Černým mořem, aby zachytila letadla USA

ac24.cz

Ruské ministerstvo obrany informovalo, že s cílem zachycení průzkumných letadel USA byla do vzduchu nad Černým mořem vyslána stíhačka Su-27. K porušení státních hranic Ruska nedošlo. (Foto: Pikilist)

16

Na více místech světa lidé slyšeli zvláštní zvuky. Fenomén dosud nikdo neobjasnil

ac24.cz

Lidé po celém světě slyší "apokalyptické" zvuky z oblohy a někteří tvrdí, že je to jako z hororového filmu. Zní to jako hučení či hvizd, které byly zaznamenány ve více koutech Země včetně Evropy. (Foto: Youtube)

13

Před a po. Takto dopadl Bejrút po explozi. Přes 100 obětí, Trump mluví o útoku

ac24.cz

Nejprve požár, pak ohromná exploze špatně uskladněných tun dusičnanu amonného. To je nejpravděpodobnější verze výbuchu, který srovnal se zemí přístav se skladišti v libanonském Bejrútu, kterou nyní prověřují tamní úřady. Některé…

12

Jan Hnízdil: Covid - fobia

ac24.cz

Paní Haně je necelých čtyřicet a nikdy vážněji nestonala. Letos v březnu jako když utne. Sevření krku, dechová tíseň, bolesti hlavy, zad, rukou, únava, mdloby, nespavost. (Foto: Youtube)

Petr Havlíček: Ať vzkvétá naše zemička

ac24.cz

Veřejný dluh ČR ve výši 1 751 871 863 000,- Kč přesahuje celkový roční výkon České republiky. Jedná se o politickou destrukci vytvořeného kapitálu při uplatnění socializace ekonomiky, která ničí vyvážený ekonomický řád.

Dvě jeptišky prohýřily v kasinu v Las Vegas ukradený půlmilion dolarů

ac24.cz

Dvě jeptišky z katolické školy Sv. Jakuba v Jižní Kalifornii se přiznaly k tomu, že z ústavu kradly peníze, aby mohly hrát v kasinu v Las Vegas a cestovat. Oznámil to portál The Daily Breeze. (ilustrační foto)

gNáhoda? Soros v posledním čtvrtletí sázel spoustu milionů na pokles akcií firmy vlastnící střelbou v Las Vegas postižené Mandalay Bay

ac24.cz

Globalistický miliardář Georeg Soros v posledním čtvrtletí sázel spoustu milionů na pokles akcií firmy MGM, která vlastní hotel Mandalay Bay postižený střelbou a teď se chystá shrábnout stamiliony zisků, které mu nahrála tato střelba, jak…

10

Prototyp domu budoucnosti? Chatu postavili z poškozeného dřeva a pomocí 3D tiskárny

ac24.cz

Unikátní chatka vznikla s použitím robotiky, 3D tiskárny, betonu a jasanového dřeva. Fascinující je, že dřevo z jasanu bylo označeno za nepoužitelné, protože jde o kusy poškozené invazivním broukům. (Foto: Vimeo)

Tuesday, Aug 4

00

Obrovská exploze v Bejrútu. Stovky zraněných a desítky mrtvých

ac24.cz

V úterý večer došlo k silnému výbuchu poblíž přístavu v Bejrútu. Podle zpravodajce Sputniku, předcházela mu obrovská rána a pak se zvedl sloupec červeného kouře. V důsledku výbuchu byla v okolních domech rozbita okna. (Foto: Youtube)

17

Tři muži několik dní přežívali na neobývaném ostrově. Zachránili se díky nápisu SOS na pláži

ac24.cz

Australští vojáci zachránili život třem námořníkům, kteří se ztratili v moři a několik dní přežívali na malém neobývaném ostrově. Zpozorovat je pomohl nápis SOS, který muži nechali na pláži. (Foto: Twitter)

16

„Okamžitě zareagujeme.” Rusko varovalo USA před rozmístěním raket v Evropě a Asii

ac24.cz

Moskva okamžitě zareaguje, jestli Spojené státy rozmístí v jakémkoli regionu jaderné či nejaderné rakety, uvádí se v prohlášení ruského ministerstva zahraničí. (Foto: DVIDS / Scott Howe : DOD Conducts Ground-launched Cruise Missile Test)

14

Sluneční halo: Neobvyklá duha ohromila lidi v Indii

ac24.cz

Sluneční halo je optický jev, který je charakterizován výskytem sekundární záře kolem světelného zdroje. Obvykle bývá ve formě kruhu, prstence, oblouku, světelného sloupce nebo „diamantového prachu“. (Foto: Twitter)