English

Regiony - Regiony at prvnizpravy.cz / olomouckenovinky.cz

Today News

09

Program na obnovu kulturních památek,majitelé mohou žádat o dotaci

Magistrát města Olomouce vyhlašuje program na podporu obnovy kulturních památek. Výzvu pro rok 2020 vypsalo Ministerstvo kultury ČR. Žádosti lze podávat do 28.února 2020.

Friday, Jan 24

Cizinec pod vlivem návykové látky havaroval v Jeseníku

Ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je nyní podezřelý 40letý cizinec, který v úterý 21.ledna havaroval v Jeseníku. Okolo půl desáté večer jel muž s vozem zn.VW Golf po ul.Lipovská.

Thursday, Jan 23

Muž se zákazem řízení si zajel pro rohlíky

V úterý 14.ledna v odpoledních hodinách spatřila hlídka na ulici U Hradeb vozidlo, které stálo na šikmé rovnoběžné čáře.

Wednesday, Jan 22

Kraj přijímá nominace na cenu hejtmana za pomoc zdravotně postiženým

Dlouhá tradice svědčí o tom, že v Olomouckém kraji stále žije dost těch, kteří mají srdce na pravém místě a jsou ochotní starat se o druhé.

Tuesday, Jan 21

Ve Švýcarsku zemřel olomoucký malíř Radoslav Kutra

Ve věku nedožitých 95 let zemřel v neděli 19.ledna 2020 ve svém druhém domově ve švýcarském Lucernu olomoucký malíř Radoslav Kutra. Oznámil to jeho syn Petr Kutra.

Monday, Jan 20

Senioři se mohou hlásit do nových kurzů v Pevnosti poznání

Lidé ve zralém věku, kteří touží poznat něco nového nebo se zbavit samoty a scházet se v inspirativním prostředí Pevnosti poznání, se mohou hlásit do prvního ročníku kurzu Blízká setkání třetího věku.

Sunday, Jan 19

Úspěšní mladí hokejisté na radnici v Olomouci

Město Olomouc a mateřský klub na špičkově obsazeném turnaji Santa Claus Cup v Maďarsku skvěle reprezentovali mladí hokejisté HC Olomouc v kategorii do 9 let.

Saturday, Jan 18

Další novinka v dopravě: „Užitečná apka pro Android i jabka“

Rozjezd mobilní aplikace MobilOK připravuje Koordinátor integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK).

Friday, Jan 17

Malá kniha má velký cíl - pomoci autistům

Nová brožura zaměřená na lidi žijící s poruchou autistického spektra je od tohoto týdne ke stažení na webových stránkách OLKRAJ.CZ.

Thursday, Jan 16

Dům pro hendikepované v Náměšti už nerozděluje, ale spojuje

Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk zamířil minulý týden na návštěvu Náměště na Hané,aby s vedením městysu jednal o dalším postupu při stavbě nového domu pro hendikepované.

Wednesday, Jan 15

Studenti mohou na zkušenou do ciziny.Na pobyt přispěje hejtmanství

Olomoucký kraj i v tomto roce finančně podpoří zahraniční studijní pobyty žáků středních škol a studentů vyšších odborných nebo vybraných vysokých škol. Podmínkou je, aby měli trvalý pobyt v regionu.

Tuesday, Jan 14

Mezi Olomoucí a Šternberkem nepojedou přes měsíc vlaky

Na trati č.290 Olomouc - Šumperk bude od 10.ledna do 29.února, denně vždy od 8:00 do 18:00, probíhat výluka traťové koleje v úseku Olomouc hl.n. - Šternberk. Mezi danými městy budou jezdit náhradní autobusy.

Monday, Jan 13

Policisté zadrželi opilou řidičku z Jesenicka

Přes 2 ‰ alkoholu nadýchala 40letá řidička z Jesenicka. Žena projížděla ve čtvrtek 9.ledna okolo 23 hodiny s vozem zn.Škoda City Go Českou Vsí.

Sunday, Jan 12

Sídliště Předmostí letos končí s regenerací

Největší přerovské sídliště, které se nachází v místní části Předmostí, se i letos dočká vylepšení.

Saturday, Jan 11

Mrtvý nebožtík dorazil do kin. Přispěl mu Olomoucký kraj

Předpremiéru měla ve čtvrtek 9. ledna nová komedie Miloslava Šmídmajera Případ mrtvého nebožtíka. Snímek, který je parodií na domácí i zahraniční kriminálky, se natáčel v Olomouci.

Friday, Jan 10

Vánoce v lednu? Pro hasiče ano

Dva nové speciální automobily převzali ve středu 8.ledna hasiči ze záchranného sboru Olomouckého kraje. Auta za téměř šestnáct miliónů korun zaplatilo hejtmanství.

Thursday, Jan 9

Tři králové přinesli novoroční přání nemocným v Nemocnici Prostějov

Tříkrálové trio,Kašpar, Melichar a Baltazar, dorazilo za zpěvu tradiční písně i do Nemocnice Prostějov.

Wednesday, Jan 8

Tři králové letos přijeli koledovat do centra Olomouce na koních

Kašpar, Melichar a Baltazar. Trojice, která se na rámy dveří podepisuje tradičním symbolem K+M+B+, dorazila v pondělí dopoledne do centra Olomouce.

Tuesday, Jan 7

Další jízda s botičkou v Olomouci

V pátek třetího ledna se na městskou policii v Olomouci po poledni telefonicky obrátil řidič vozidla, které mělo nasazenou „botičku“.

Monday, Jan 6

V Jesenické nemocnici se za uplynulý rok narodilo 282 dětí

Sofie, Laura, Anna, Lukáš, Patrik a Jakub jsou nejčastější jména 282 dětí narozených v roce 2019 v Jesenické nemocnici, patřící do skupiny AGEL. Porodníci přivedli na svět čtvery dvojčátka.

Sunday, Jan 5

Vrcholí příjem nominací na ceny kraje za přínos kultuře v roce 2019

Olomoucký kraj letos opět ocení osobnosti a výjimečné počiny v oblasti kultury za uplynulý rok. Návrhy na ocenění v jednotlivých kategoriích mohou podávat organizace i jednotlivci písemnou formou do pátku 10.ledna.

Saturday, Jan 4

Prvním dítětem roku je Kristýna z Prostějovska

Na světě je teprve krátce, přesto už se o ní mluví v rádiu a píše ve všech regionálních novinách i na internetu. Řeč je o malé Kristýně, prvním miminku Olomouckého kraje roku 2020.

Friday, Jan 3

Co se událo o svátcích v Olomouci

Během vánočních svátků přijala Městská policie Olomouc dvě desítky oznámení o krádežích v supermarketech.Lapkové odcizili zboží v celkové hodnotě 10.000,- Kč.

Thursday, Jan 2

Drogy ani alkohol za volant nepatří

V pondělí 30.prosince 2019, krátce před jedenáctou dopoledne, kontrolovali policisté v Olomouci, části Povel, osobní motorové vozidlo Ford Focus.

Wednesday, Jan 1

První etapa rekonstrukce průtahu Věžní ve Šternberku je hotová

První etapa rekonstrukce ulice Věžní je hotová. Stavba s názvem „II/444 Šternberk – průtah“ byla realizována od křižovatky s ulicí Olomouckou po křižovatku s ulicí Nádražní, rekonstrukce byla zahájena 9.září 2019

Tuesday, Dec 31

Odklon těžkých aut, vypnutí semaforů

Čerstvě otevřený úsek dálnice D1 - která končí bez návaznosti u sjezdu do Přerova - přinesl do města očekávané dopravní komplikace.

Monday, Dec 30

Krajský úřad měří stejným metrem

Krajský úřad Olomouckého kraje uspěl v soutěži Úřad na cestě k rovnosti. Projekt vyhlašuje Ministerstvo vnitra a institut pro veřejnou správu.

Sunday, Dec 29

Dobrovolnice plete ponožky pro novorozence i seniory

Její práce pomáhá nejmladším a současně i nejstarším Olomoučanům. Viera Fialová každý rok připravuje z darované pletací příze ponožky pro olomouckou porodnici a také pro domov seniorů. Nyní hledá další dárce.

Saturday, Dec 28

Vánoce byly bez cukroví

Bez cukroví byla na Vánoce rodina z Rapotínu. V noci na pondělí 23. prosince se k nim do domu vkradl zloděj. Odemčenou brankou vešel na zahradu a v posezení odcizil krabici s cukrovím.

Friday, Dec 27

Na Dějinách Šternberka se pokračovalo i v letošním roce

Před třemi lety, 30.listopadu 2016, byla na radnici slavnostně podepsána smlouva s Univerzitou Palackého k přípravě nové knihy "Dějiny Šternberka".