English

Regiony - Regiony at prvnizpravy.cz / olomouckenovinky.cz

Today News

09

Další ze silnic na severu regionu je bezpečnější

Na více než šestadvacet miliónů korun přišla rekonstrukce opěrné zdi, která zajišťuje stabilitu silnice II/369 u Horní Lipové.

Saturday, Sep 14

Nezkoušejte to, varuje hejtmanství řidiče přetížených náklaďáků

Na třech místech Olomouckého kraje plánuje hejtmanství postavit vysokorychlostní váhy, které budou měřit hmotnost projíždějících nákladních aut. Chce tak zamezit tomu, aby silnice demolovaly přetížené kamióny.

Friday, Sep 13

Zámek v Čechách pod Kosířem může být Památkou roku 2019

O vítězství v anketě Památka roku 2019 – Opera Historica usiluje také zástupce Olomouckého kraje. Je jím zámek v Čechách pod Kosířem, který byl vybrán mezi čtrnáct cenných architektonických objektů, mezi nimiž mohou lidé letos volit.

Thursday, Sep 12

Flora Olomouc zve na podzimní „Zahradní slavnost“

Podzimní Flora Olomouc 2019 nabídne ukázku těch nejlepších českých výpěstků nejen ovoce a zeleniny zakomponovaných do hlavní expozice v pavilonu A. Ta nese název „Zahradní slavnost“.

Wednesday, Sep 11

Krajský úřad se změnil na koncertní sál a prohlídkovou atrakci

Navzdory pošmournému počasí dorazily na Dny Olomouckého kraje davy lidí. V pátek je před budovou hejtmanství rozparádil rockový koncert a v sobotu hitové skladby skupiny Queen v podání moravské filharmonie.

Tuesday, Sep 10

Zajíc skončil v síti na volejbal

Na zvíře zamotané v síti na volejbal ve sportovním areálu při gymnáziu na ulici Čajkovského byli v sobotu v ranních hodinách upozorněni strážníci Městské policie Olomouc.

Monday, Sep 9

Kraj uvolní milióny na modernizaci vodohospodářské infrastruktury

Olomoucký kraj letos poskytne obcím na modernizaci a rozšíření vodovodů a kanalizací více než osmadvacet miliónů korun. Krajské peníze pomohou tam, kde je nedostatek vody nebo problémy s jejím čištěním.

Sunday, Sep 8

Porodnice ve Šternberku hlásí za letošní srpen rekordních 102 dětí

Už druhý rok za sebou je srpen nejplodnější měsíc v porodnici Nemocnice Šternberk.

Saturday, Sep 7

Dvojice tropila výtržnosti v centru Olomouce

V pátek v půl druhé ráno byla hlídka městské policie, na základě telefonického oznámení, vyslána na Dolní náměstí, kde se mělo kolem vozidel pohybovat několik osob a tropit zde výtržnosti.

Friday, Sep 6

V Příkazech zatáhli za jeden provaz a výsledek se dostavil

Ukázkový příklad spolupráce soukromé firmy s obecní a krajskou správou předvedli lidé v Příkazech, kde proběhla rekonstrukce silnice ve směru na místní část Hynkov.

Thursday, Sep 5

Červený kostel změní vše kromě barvy

Ještě letos začne Olomoucký kraj s rekonstrukcí červeného kostela v Olomouci. Ten od roku 1957, kdy byl odsvěcen, sloužil jako sklad knih.

Wednesday, Sep 4

Školní rok začal více než tisícovce prvňáčků, od města dostali dárek

Pětadvacet olomouckých základních škol v úterý vítalo prvňáčky. Svůj první den ve škole jim zpříjemnily praktické dárky od města. V novém školním roce nastoupilo do prvních tříd na 1 100 dětí.

Tuesday, Sep 3

Výstaviště Flora Olomouc nabízí zajímavou podívanou

Výstaviště Flora Olomouc láká na atraktivní novinky z botanické zahrady, rozária, sbírkových skleníků i olomouckých parků.

Monday, Sep 2

Sluch budoucích školáků vyšetřují na Poliklinice v Přerově

Ještě než poprvé usednou do lavic školních tříd, vyzkouší i tzv. tichou komoru. Bezbolestné vyšetření sluchu u pětiletých dětí, které hradí zdravotní pojišťovna, provádí také v Přerově na ORL.

Sunday, Sep 1

Legiovlak bude ve Šternberku k vidění první zářijový týden

U příležitosti 100.výročí boje československých legií za samostatný stát připravila Československá obec legionářská projekt Legie 100, který je realizován za podpory Vlády ČR a celou řadou dalších institucí, samospráv a spolků.

Saturday, Aug 31

Neznámí vandalové řádili v Neředíně

Ve čtvrtek před devátou hodinou večerní byla hlídka Městské policie Olomouc vyslána do městské části Neředín, kde mělo na křižovatce ulici Keltská a Pilotů dojít k vandalskému jednání.

Friday, Aug 30

Olomouc řeší problémy s parkováním kamionů

Parkování kamionů a jejich průjezd městem, úseky s častým překračováním rychlosti a novinky v parkovací politice. To jsou hlavní body práce pracovní skupiny pro bezpečnost silniční dopravy v Olomouci.

Thursday, Aug 29

Obnova centra ve Chválkovicích by měla vyřešit kolaps s odpady

Sběrný dvůr a třídící linka separovaného odpadu ve Chválkovicích jsou na hranici životnosti i výkonnosti. Město Olomouc chce investovat do jeho obnovy. Vznikne zde moderní odpadové centrum.

Wednesday, Aug 28

Za stále se opakující trestnou činnost skončil ve vazbě

Minulý týden byl policisty zadržen 28letý muž, který se dopouštěl trestné činnosti především na Hranicku od února letošního roku.

Tuesday, Aug 27

Kraj přispěje Štítům na zubařský rentgen

Polovinu nákladů na pořízení rentgenu pro stomatologickou ordinaci ve Štítech zaplatí Olomoucký kraj. Dohodli se na tom krajští radní. Pořizovací cena přístroje, který podstatně zkvalitní lékařskou péči, je zhruba 370 tisíc korun.

Monday, Aug 26

Na náměstí Hrdinů v Olomouci končí uzavírka

Doprava na náměstí Hrdinů se vrací do obvyklého režimu, dneškem končí také uzavírka pro automobily. Dokončovací stavební práce na komunikaci v Palackého ulici se podařilo ukončit o sedm dní dříve.

Sunday, Aug 25

Vozový park v olomoucké Zoo budou tvořit elektromobily

Starým a současně poruchovým multikárám v Zoo Olomouc odzvonilo. Nahradí je nové nehlučné elektromobily. Vozový park zahrady se rozroste o čtyřkolku, trojkolky a nákladní vozy.

Saturday, Aug 24

Řidiči, kontrolujte si svá vozidla!

Během letních měsíců se častěji setkávají strážníci s oznámeními o zaparkovaných vozidlech, které mají stažená okénka.

Friday, Aug 23

Šternberské Ecce Homo Historic doplní bohatý program

Vážení milovníci automobilové historie, město Šternberk zve na další ročník tradičního šternberského setkání majitelů historických vozidel a motocyklů Ecce Homo Historic do Šternberka na proslulou trať Ecce Homo.

Thursday, Aug 22

Výstava upozorňuje na téma náhradního rodičovství

Skutečné příběhy lidí, kteří se stali pěstouny, přibližuje putovní výstava s názvem Jsem pěstoun. Fotografie představují náhradní rodiče různých profesí, věku i vzdělání.

Wednesday, Aug 21

Kraj chce přilákat k hlasování o Ceny cestovního ruchu co nejvíce lidí

Třetí ročník Cen cestovního ruchu Olomouckého kraje se letos nese ve znamení změn. Pořadatelé připravili hned několik originálních kategorií. Nově se hlasuje třeba o nejlepší místo pro letní dovolenou u vody.

Tuesday, Aug 20

Letní Flora Olomouc okouzlila přes dvacet tisíc návštěvníků

Během čtyř dnů měli návštěvníci možnost přenést se do okouzlující a rozmanité české přírody a krajiny, která byla ústředním tématem letní etapy mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc 2019.

Monday, Aug 19

Jihoslovanské mauzoleum se vrátilo do původní podoby

Kolaudací skončila minulý týden druhá etapa oprav Jihoslovanského mauzolea v Bezručových sadech. Třetí a závěrečná se bude týkat krypty a uložení pozůstatků vojáků z první světové války.

Saturday, Aug 17

Zaparkovaná vozidla komplikovala čištění komunikace

Čtrnáct vozidel zaparkovaných na ulicích I. P. Pavlova, Za Vodojemem a Pionýrská, v místě, kde je to dopravním značením zakázáno, zkomplikovalo včera úklid komunikace pracovníkům Technických služeb města Olomouce.

Friday, Aug 16

Z výkopu stříkala voda

Telefonické oznámení o havárii vody ve výkopu na křižovatce ulic Českobratrská a Republikánská v Olomouci, přijalo v úterý 13.srpna před šestou hodinou večerní operační středisko.