English

www.zena.cz

Wednesday, Jan 24

01

Kam se vydat v létě na dovolenou: Inspirujte se našimi tipy

www.zena.cz

Právě teď sní mnoho Čechů o parném létě a vybírá si dovolenou na “first minute”. Objevujete raději nové obzory, nebo se spíše držíte toho, co znáte? Váháte-li, kam se letos vydat, inspirujte se našimi prověřenými tipy.

Chraňte si svá játra: Někomu pomůže abstinence, jiným ostropestřec

www.zena.cz

Váží přes kilo a půl a hrají hlavní roli v řadě tělesných funkcí. Někdy mohou být v důsledku nemoci sice poškozená, ale dají se léčit. Jindy je však jejich degenerace nevratná. Víte, co játrům škodí a jak jim naopak můžete prospět? Velkým…

Tuesday, Jan 23

19

Skvělá svíčková v restauraci barokního Kuksu: Tohle vám spraví den

www.zena.cz

Chtěli změnit svůj život. Odešli z Prahy a otevřeli restauraci v areálu hospitalu Kuks. Řeč je o mladém manželském páru a jejich výjimečné restauraci Baroque, které ohromila i Lukáše Hejlíka. Sledujte další díl Gastromapy.

01

Přírodní způsob ochrany před rýmou: Zkuste jednoduchý ajurvédský trik

www.zena.cz

Zima a nachlazení k sobě bohužel skoro neodmyslitelně patří. Naučte se před ním chránit. Rýmě můžete předejít jednoduše a přírodní cestou.

Monday, Jan 22

10 vět, kterými zaručeně vytočíte vašeho muže

www.zena.cz

Udělali jsme malý průzkum na téma mezilidské vztahy a máme pro vás pár zajímavých zjištění. Jedním z nich jsou věty, které obecně muži nesnášejí. Tak schválně, pronášíte je často?

Friday, Jan 19

08

5 nejkrásnějších vět: Říkejte je dětem často!

www.zena.cz

Existuje pár jednoduchých, silných vět, které úplně změní vztah vašeho dítěte ke světu. Čím častěji mu je budete říkat, tím lépe.

01

Velká galerie tipů: Kam vyrazit s dětmi na hory?

www.zena.cz

Nechce se vám lyžovat na českých horách a nevíte, kam vyrazit do zahraničí? Přinášíme pár tipů, kam se vydat s celou rodinou.

Thursday, Jan 18

Nenuťte se myslet pozitivně, jen si uškodíte

www.zena.cz

Nedá se říct, že by takový přístup k životu byl úplně mimo. I podle výzkumů se optimisté dožívají více let a jsou zdravější než pesimisté a skeptici. Pozitivní psychologie je ale hlavně velký trend, který v Americe vládne už od roku 1998 a…

Test na i/y: Píšete s hrubkami? Zjistěte, co byste dostali z písemky z češtiny

www.zena.cz

Setkáváme se s tím dnes a denně, zejména v mailech. A je smutné, že hrubky ve shodě podmětu s přísudkem nedělají jen zedníci, ale také obchodníci, právníci, lékaři... Jak jste na tom vy?

Líčení na ples: Na co určitě nezapomeňte

www.zena.cz

Líčíte se v běžné životě velmi minimalisticky až nenápadně? Pokud se chystáte na ples, uvolněte se v barvách i intenzitě líčení. Na co byste neměla zapomenout? Podívejte se do naší grafiky.

Máte chřipku nebo jste nachlazení? Tohle byste měli vědět o léčbě

www.zena.cz

Co platí na chřipku i nachlazení? Dvě nemoci, jedna léčba - aspoň v prvním týdnu.

Wednesday, Jan 17

20

10 tipů na zlepšení imunity

www.zena.cz

Jak podpořit imunitu co nejpřirozenějším způsobem? A čím vším organismu dodat potřebné palivo proto, aby co nejlépe fungoval?

01

Tereza Maxová: Nejradši nosím bílé tričko a džíny

www.zena.cz

Modelka Tereza Maxová je jednou z žen nominovaných v letošním ročníku prestižní ankety TOP ženy Česka. Podívejte se, jak vypadalo její focení pro tento projekt. Prozradila nám, co má v módě nejradši nebo jak se oblékala, když jí bylo "náct…

Toužíte po kvalitním partnerovi? Nehledejte. Začněte věřit, že ho potkáte

www.zena.cz

Máte pocit, že se vám štěstí v lásce vyhýbá? A víte vůbec, jaký by měl váš budoucí partner být? Zkuste si představit, s kým toužíte propojit svůj život...

Nejlepší outfit uplynulého týdne? Bodovala Angelina Jolie s peřím na prsou

www.zena.cz

Na slavnostním udílení cen Critic's Choice Awards 2018 mohli hosté obdivovat kromě filmařského umění také hollywoodské krásky. Upozornila na sebe například Angelina Jolie. Nejen svou ultra vyhublou postavou, ale i bílými šaty s peřím na…

Podívejte se, které známé osobnosti letos očekávají narození potomka

www.zena.cz

Vypadá to, že rok 2018 bude na děti bohatý, alespoň co se týče světa celebrit. Podívejte se, kterým párům se v letošním roce narodí nový potomek.

Tuesday, Jan 16

13

Tady se personál nezastaví: Skvělou kavárnu najdete i na sídlišti.

www.zena.cz

Kavárna Nejen kafe je ukryta na sídlišti v Mladé Boleslavi. Úspěch, kterým se pyšní, překvapil i samotné provozovatele Ivanu a Lukáše. Dokonce i průvodce Gastromapy Lukáš Hejlík musel kvůli naplněnosti kavárny posnídat venku. Sledujte…

01

6 nejdůležitějších rad pro vaši pleť: Jak zamezit předčasnému stárnutí

www.zena.cz

Obecným trendem ve společnosti je dnes návrat k přirozenosti. Totéž platí i v péči o pleť. Co byste měla pravidelně dodržovat?

Jak mít hezký vztah s rodiči i v dospělosti? Pracujte na odpuštění

www.zena.cz

Pro své rodiče budeme pořád děti, i když nám je šedesát. Ovšem právě v čase oboustranné dospělosti to mezi lidmi mnohdy skřípe nejčastěji. Jak se vyrovnat se starými křivdami a pocity ublížení a naopak žít v lásce a spolusdílení?

Monday, Jan 15

15 fotek, keré vám vyrazí dech: Podívejte se na svět z ptačí perspektivy

www.zena.cz

Vždycky jsem si v duchu říkala, proč jsou tím dronem všichni tak posedlí. Taky vás to napadlo? Až uvidíte tyto fotky, pochopíte.

Petr Casanova: Dokud vás lidé podceňují, máte výhodu

www.zena.cz

Před sedmi lety založil portál osobního rozvoje First Class, který se stal nejpopulárnějším svého druhu na českém Internetu. S Petrem Casanovou jsme si povídali o dnešních vztazích, úspěchu i o tom, jak velkou životní příležitost nabízí…

Chcete vypadat mladší? Jezte čokoládu, rajčata nebo avokádo

www.zena.cz

Recept, jak zpomalit čas a vyhnout se příznakům stárnutí, sice neexistuje, nicméně některé potraviny pomohou zlepšit funkci vaší pokožky a budete díky nim vypadat mladší. Které to jsou?

Friday, Jan 12

Svatební trendy pro rok 2018

www.zena.cz

Trendy se nevyhýbají ani svatbám. Co bude aktuální právě letos? Připravte se na unikátní šperky, dorty jako z pohádky a mini hostiny.

Co byste měli vědět o léčbě cukrovky: Nepodceňujte životní styl

www.zena.cz

Cukrovka je chronické onemocnění, u kterého počty pacientů neustále stoupají. Naštěstí existuje prevence a i způsob, jak zmírnit jeho projevy.

Naučte se odpustit sami sobě: Posune vás to v životě dál

www.zena.cz

Základem je přijmout, že i ti nejlepší z nás mají svou temnou stránku a je stejně důležitá, jako dobré vlastnosti. Náš stín není třeba potlačovat, ale akceptovat ho. Například vzteklouni bývají lidé, co se také snadno dokáží nadchnout a…