Předkolo Ligy mistrů: Celtic otočil zápas s Rosenborgem, vyhrál i Ajax

Autor: ČTK
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Ajaxu Amsterodam úspěšně vstoupili do druhého předkola Ligy mistrů a doma porazili Sturm Štýrský Hradec 2:0. Celtic otočil zápas s Rosenborgem Trondheim a doma v Glasgow zvítězil 3:1. Odvety se hrají za týden.

Ajax bez zraněného útočníka Václava Černého otevřel skóre v 15. minutě díky Hakímu Zijachovi. V 57. minutě zvýšil Lasse Schöne, jenž dorazil vlastní neproměněnou penaltu. Pokud nizozemský tým zvládne i odvetu, vyzve ve třetím předkole elitní soutěže Standard Lutych.

Souboj skotského a norského šampiona začali lépe hráči Rosenborgu, které v 16. minutě poslal do vedení Birger Meling. Těsně před pauzou však vyrovnal Odsonne Edouard a minutu po změně stran dokonal obrat Olivier Ntcham. Třetí domácí branku přidal čtvrt hodiny před koncem znovu Francouz Edouard. Celtic nakročil do další fáze kvalifikace LM, kde by narazil na AEK Atény.

Hned tři z pěti dnešních zápasů skončily výsledkem 0:0. Bez branek hrály Borisov s HJK Helsinky, Kukësi s Karabachem i Ludogorec s Videotonem.

Úvodní zápasy 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:

BATE Borisov - HJK Helsinky 0:0

Kukësi (Alb.) - Karabach 0:0

Ludogorec Razgrad (Bulh.) - Videoton Székesfehérvár (Maď.) 0:0

Ajax Amsterodam - Sturm Štýrský Hradec 2:0 (1:0)
Branky: 15. Zijach, 57. Schöne.

Celtic Glasgow - Rosenborg Trondheim 3:1 (1:1)
Branky: 43. a 75. Edouard, 46. Ntcham - 16. Meling.

0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.