SESTŘIH: Slavia - Opava 3:1. Další výhru zajistili Hušbauer a Olayinka

Autor: iSport.cz
0
Požár: Říkali mi, že Krejčího jako stopera neprodáme. Pomůže mu, když...
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?

Fotbalisté Slavie zvítězili v ligové předehrávce nad nováčkem z Opavy 3:1. Úřadující vicemistr vyhrál i třetí kolo nejvyšší soutěže a pojistil si vedení v tabulce. O triumfu červenobílých rozhodl Josef Hušbauer, který ve 20. minutě vstřelil svůj padesátý gól v české lize a krátce po pauze proměnil penaltu. V 80. minutě snížil Nemanja Kuzmanovič a ve třetí minutě přidal pojistku při své premiéře za Pražany Peter Olayinka. Opava v nejvyšší soutěži Slavii ani na sedmnáctý pokus neporazila a prohrála i třetí kolo.

Slávistický trenér Trpišovský udělal oproti minulému utkání jednu změnu v základní sestavě, kam se na úkor kapitána Škody vrátil útočník Tecl. To opavský kouč Skuhravý pozměnil zahajovací jedenáctku hned na pěti místech. Jen na lavičce začal veterán Zavadil, kvůli zranění nehrál Kayamba a chyběl i brankář Šrom, kterého nahradil Fendrich.

Slavia mohla už po půlminutě vést, když se na opavskou branku řítil Sýkora, ale Fendricha nepřehodil. Za chvíli mířil hlavou kousek nad Tecl a ve 13. minutě hostující gólman vyškrábl hlavičku Zmrhala, který tak brankově neoslavil čtvrteční 25. narozeniny.

Ve 20. minutě už červenobílí vedli. Bořilův aut odvrátila obranu jen za vápno, odkud se do míče opřel Hušbauer a nádherným volejem trefil přesně horní roh branky. Dnešní slávistický kapitán si připsal 50. gól v lize.

Hned vzápětí mohl zvýšit Sýkora, ale po individuální akci trefil jen tyč. Opava se stejně jako v prvním kole na Spartě snažila hrát otevřeně, ale Slavia ji aktivní hrou zatlačila a nepouštěla do šancí. Ve 32. minutě vyslal další střelu Hušbauer a Fendrich míč přizvedl na spojnici tyčí.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Opava 3:1. Parádní zápas opanoval fantastický Hušbauer

Šest minut po pauze už Slavia zvýšila. Stochovu střelu vyrazil Fendrich nejistě před sebe, Tecl při snaze o dorážku po souboji se Simerským upadl a z nařízené penalty se znovu prosadil Hušbauer. Reprezentační záložník dal dva góly v jednom ligovém utkání poprvé od sezony 2013/14, kdy se stal ještě v dresu Sparty nejlepším střelcem soutěže.

Opava se zvedla s příchodem Jurečky, který v 64. minutě přestřelil. V 70. minutě měl ještě větší šanci na snížení Kuzmanovič, ale nehlídaný z prostoru u penalty mířil nad. Na druhé straně Fendrich zareagoval na Škodovu teč Součkovy hlavičky.

Slezané přidali a v 76. minutě po Jurečkově střele musel zasahovat domácí gólman Kolář. Deset minut před koncem však už byl krátký na Kuzmanovičovu ránu těsně za vápnem a po 260 minutách inkasoval.

Slavia se najednou začala bát o výhru a nakonec o ni mohla přijít, kdyby v 86. minutě nestřílel střídající Helebrand nad. V závěru nastavení přidali Pražané pojistku. Hušbauer trefil tyč a několikrát odražený míč napálil do sítě střídající Olayinka.

Slavia Praha - SFC Opava 3:1 (1:0)

Branky: 20. a 51. z pen. Hušbauer, 90.+3 Olayinka - 80. Kuzmanovič. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Caletka. ŽK: Ngadeu - Radič. Diváci: 13.127.

Sestavy:

Slavia: Kolář - Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček - Stoch, Hušbauer, Sýkora (68. Baluta), Zmrhal (82. Olayinka) - Tecl (71. Škoda). Trenér: Trpišovský.

Opava: Fendrich - Simerský, Radič, Hrabina - Janetzký (62. Jurečka), Schaffartzik - Jursa (83. Juřena), Kuzmanovič, Zapalač - Puškáč, Smola (46. Helebrand). Trenér: Skuhravý.

Domácí: 20. Hušbauer, 51. Hušbauer, 90+3. Olayinka

Hosté: 80. Kuzmanović

Domácí: O. Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil – Souček – Stoch, Hušbauer (C), Sýkora (68. Baluta), Zmrhal (83. Olayinka) – Tecl (70. Milan Škoda).

Hosté: Fendrich – Simerský, Radić, Hrabina – Jursa (83. Juřena), Janetzký (61. Jurečka), Kuzmanović (C), Schaffartzik, Zapalač – Puškáč, Smola (46. Helebrand).

13 127 diváků

Slavia - Opava: Sešívaní hned na začátku v tutovce, Sýkora Fendricha neprostřelil

Slavia - Opava: Skvělý centr Coufala, Tecl hlavičkoval nad bránu

Slavia - Opava: Další stoprocentní šance, Zmrhala vychytal výborný Fendrich

Slavia - Opava: Hušbauerův majstrštyk! Úžasným volejem poslal sešívané do vedení

Slavia - Opava: Sešívané od dalšího gólu dělily centimetry, Sýkora nastřelil tyč
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Opava: A opět Hušbauer. Tečovaná rána skončila až na břevně

Slavia - Opava: Deli mohl úřadovat, z voleje pálil nad bránu

Slavia - Opava: Penalta po Fendrichově chybě, Hušbauer zvýšil na 2:0!

Slavia - Opava: Jurečka v první šanci Opavy, ale Koláře přestřelil

Slavia - Opava: Kuzmanovič ve stoprocentní šanci střílel nad bránu

Slavia - Opava: Coufalova střela po Helebrandově teči nadělala Fendrichovi velké problémy

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905