SESTŘIH: Teplice - Sparta 0:4. Famózní první poločas a krásné góly

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Fotbalisté Sparty zvítězili v Teplicích vysoko 4:0 a vyhráli i čtvrtý ligový zápas v nové sezoně. Letenským, kteří v tabulce vyrovnali rovněž stoprocentní Slavii a obhájce titulu Plzeň, k tomu pomohl nejlepší poločas v nejvyšší soutěži od roku 2009. Na Stínadlech totiž dali všechny góly v úvodním dějství, v němž se dvakrát prosadil Josef Šural a po jedné brance přidali Martin Frýdek a Nicolae Stanciu. Ten navíc připravil obě trefy pro Šurala.

Domácí:

Hosté: 2. Josef Šural, 17. Josef Šural, 29. M. Frýdek, 39. Stanciu

Domácí: Jakub Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob – Ljevaković (C) (75. Shejbal), Kučera – Hyčka (84. Trubač), Hora, Žitný (88. Červenka) – Vaněček.

Hosté: Niță – Chipciu, Kaya, Radaković, Costa – Stanciu, Kanga, M. Frýdek (84. Vácha), Plavšić (69. Vatajelu) – Josef Šural (C) – Tetteh (78. Sáček).

15 131 diváků

Sparta naposledy v Teplicích vyhrála v květnu 2013, dnes však za ukončením nepříznivé série rázně vykročila už v prvním poločase. Ve druhé minutě po přímém kopu Stanciua otevřel skóre hlavou Šural. Pro nejlepšího střelce letenského celku z minulé sezony šlo o první zásah v novém ligovém ročníku a zároveň jubilejní 50. trefu v nejvyšší soutěži.

V 17. minutě si hostující dvojice spolupráci zopakovala a Šural znovu hlavou zvýšil na 2:0. Ze strany Sparty to navíc zdaleka nebylo vše a v 29. minutě se ranou z dálky prosadil Frýdek. O deset minut později přidal z přímého kopu čtvrtou branku Stanciu.

Sparta prožila nejlepší ligový poločas na soupeřově hřišti od roku 1993, kdy dala čtyři góly Dukle. Doma se to Pražanům v historii samostatné nejvyšší soutěže podařilo naposledy v roce 2009 a celkově třikrát a vždy proti Brnu.

Klubový rekord za první půli je však ještě o gól lepší, protože dvakrát Sparta vyhrála první poločas 5:0. V roce 1999 proti Českým Budějovicím a v roce 1995 proti Liberci. Teplice naopak dostaly doma čtyři góly v lize za 45 minut vůbec poprvé. Venku se tak stalo dosud jen jednou před dvěma lety v Olomouci.

Teplice toho v prvním poločase příliš nepředvedly, několikrát se však domácí hráči zlobili na rozhodčího Hrubeše. Nejprve se jim nelíbil odpískaný přímý kop po faulu na Kangu, který předcházel prvnímu gólu Sparty, poté protestovali, že sudí v jejich prospěch nenařídil dva pokutové kopy po zákrocích na Vaněčka.

Teplice se po přestávce snažily debakl zmírnit a zvýšily aktivitu, ale přesto se nedokázaly ani dostat do šance. Sparta naopak mohla přidat další branku v 68. minutě, jenže Tetteh sólo na gólmana Diviše nezakončil dobře a branku vysoko přestřelil. Poté už se zápas jen dohrával a Letenští mají díky vítězství po čtyřech kolech plný počet bodů stejně jako první Slavia a třetí Plzeň.

Teplice - Sparta: Severočeši se nevzdávají, Hyčka prověřil Nitu

Teplice - Sparta: Šural málem zkompletoval hattrick, jeho hlavička ale byla zblokována

Teplice - Sparta: Debakl! Stanciu z přímého kopu překonal Diviše, 4:0 pro Letenské

Teplice - Sparta: Totální rozklad teplické obrany, Tetteh málem poslal Šurala do tutovky

Teplice - Sparta: Frýdek parádní ranou zvýšil už na 3:0 pro Letenské!

Teplice - Sparta: Severočeši asi měli kopat penaltu, sparťané neproměnili slibný brejk

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905