Třinec - Jihlava 1:2Jihlava vyhrála v Třinci a vede druhou fotbalovou ligu

Praha

Fotbalisté Jihlavy zvítězili v 10. kole druhé ligy po obratu v Třinci 2:1 a poskočili do čela neúplné tabulky díky lepšímu skóre před Hradec Králové. "Votroci" překvapivě prohráli na hřišti nováčka soutěže Chrudimi 0:1, když gól inkasovali při vlastní přesilovce. Na první místo se mohou v neděli dostat České Budějovice, pokud doma porazí Znojmo.

Jihlava v druhé lize podruhé za sebou zvítězila, byť v Třinci musela dotahovat. Domácí Bedecs v desáté minutě nedal penaltu a do vedení šli Slezané až z dalšího pokutového kopu v nastavení první půle, který proměnil zkušený Kušnír.

V 53. minutě však po rohovém kopu srovnal Klíma a v polovině druhé půle dokonal obrat ruský záložník Ljovin. Třinec po předchozích dvou výhrách tentokrát nebodoval a v neúplné tabulce je předposlední.

Chrudim v týdnu překvapivě vyřadila v domácím poháru prvoligovou Mladou Boleslav a dnes si vyšlápla na dalšího favorita. Souboj dvou východočeských celků před více než dvěma tisíci diváky rozhodl v 80. minutě střelou zpoza vápna k tyči střídající Froněk, který byl v té době na trávníku necelých pět minut. Domácí přitom hráli od 56. minuty v deseti bez vyloučeného Kesnera. Červenou kartu dostal v nastavení i hostující Kropáček.

Hradec Králové nebodoval poprvé po třech výhrách. Chrudim v druhé lize zabrala po předchozích dvou porážkách a poskočila na jedenáctou pozici.

10. kolo druhé fotbalové ligy:
Třinec - Jihlava 1:2 (1:0)
Branky: 45.+2 Kušnír z pen. - 53. Klíma, 69. Ljovin. Rozhodčí: Cieslar - Lakomý, Vodrážka. ŽK: Kušnír, Vaněk, Weber - Štěpánek, Klíma, Machuča. Diváci: 521.
Třinec: Adamuška - Kušnír, Čelůstka, Bedecs, Janoščín - Janošík (78. Dedič, 90. Reintam), Vaněk, Weber, Šumbera - Omasta - Hejný. Trenér: Neček.
Jihlava: Vejmola - Fulnek, Tlustý (46. Vedral), Štěpánek, Novotný - Ljovin, Machuča - Zoubele, Čáp (34. Preisler), Javůrek - Klíma (81. Šlein). Trenér: Svědík.
Chrudim - Hradec Králové 1:0 (0:0)
Branka: 80. Froněk. Rozhodčí: Rejžek - Černý, Kožár. ŽK: Vodrážka, Drahoš, Kesner (všichni Chrudim). ČK: 56. Kesner - 90.+1 Kropáček. Diváci: 2350.
Chrudim: Mrázek - Řezníček, Drahoš, Krčál, Hlavsa - Langr - Kesner, Vodrážka, Sixta (90. Stránský), Dostálek (75. Froněk) - Rybička (68. Vašulín). Trenér: Matějka.
Hradec: Ottmar - Plašil, Kvída, Martinec, Urma - Jukl, Černý - Kopečný (83. Martan), Zorvan (83. Kropáček), Durděvič - Da Silva. Trenér: Frťala.
Prostějov - Pardubice 2:2 (0:2)
Branky: 55. Kroupa, 84. vlastní Klíma - 10. Fousek, 26. Čelůstka. Rozhodčí: Adámková - Šimáček, Pfeifer. ŽK: Polák - Jeřábek, Čelůstka. Diváci: 688.
Prostějov: Bréda - Machynek (78. Kovařík), Sus, Schuster, Slaninka - Polák - Hapal (74. Šteigl), Žykol, Koudelka, Langer (46. Janíček) - Kroupa. Trenér: Machala.
Pardubice: Letáček - Zukal, Šejvl, Klíma, Čelůstka - Jeřábek - Kovář, Černý (63. Mužík), Tischler, Fousek - Petráň (82. Sokol). Trenér: Novotný.