Autor: ČTK, iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Hoffenheimu v 8. kole německé ligy vyhráli 3:1 v Norimberku a na všech jejich gólech se podílel Pavel Kadeřábek. Český reprezentant zaznamenal dvě finální a jednu předfinální asistenci. Na gól přihrál i další reprezentant Theodor Gebre Selassie, který pomohl Brémám k výhře 2:0 nad Schalke. Vedení v tabulce si upevnil Dortmund po vítězství 4:0 ve Stuttgartu. Robert Lewandowski dvěma góly a asistencí zařídil výhru Bayernu Mnichov 3:1 ve Wolfsburgu.

Kadeřábek zažehnal zdravotní potíže, kvůli kterým přišel o úterní zápas národního týmu na Ukrajině. A uzdravil se natolik, že odehrál jeden z nejlepších zápasů v dresu Hoffenheimu.

Do vedení se ale dostal soupeř z penalty. Kadeřábek se snažil o vyrovnání, ale brankáře neprostřelil, v nastavení pak jeho dobrý centr nezužitkoval spoluhráč. V úvodu druhé půle už ale Kadeřábkovu přihrávku využil střelou z voleje Nelson.

O chvíli později český bek našel Demirbaye, který ještě sklepl míč na Nelsona a ten druhým gólem otočil skóre. V 67. minutě pak Kadeřábek poslal další centr na zadní tyč, kde Szalai hlavou potvrdil vítězství. Brankám v domácí síti nezabránil ani další český reprezentant Ondřej Petrák.

Na druhé místo v tabulce se probojovaly Brémy, které vyhrály počtvrté z posledních pěti zápasů. Proti Schalke se dvakrát prosadil Eggestein, na druhý gól mu přihrál Gebre Selassie. Nulu v brance Werderu vychytal Jiří Pavlenka.

Hvězdy Bayernu dlouho trápil brankář Casteels, ale ve 30. minutě ho Lewandowski nachytal střelou mezi nohy. V úvodu druhé půle polskému kanonýrovi daroval druhý gól jeden z obránců, když mu nepovedenou malou domů nahrál a střelec Bayernu nezaváhal.

Poté byl ale vyloučen Robben a Wolfsburg snížil. Bayern ale čtvrtou ztrátu za sebou nepřipustil, Lewandowski uvolnil Rodrígueze a ten zápas definitivně rozhodl.

Na vysoké výhře Dortmundu se jednou trefou podílel Alcácer, který v posledních šesti zápasech včetně španělské reprezentace nastřílel 10 branek.

Hertha Berlín remizovala v 8. kole německé fotbalové ligy na svém hřišti s Freiburgem 1:1. Poprvé od května se v nominaci Herthy objevil Vladimír Darida, do hry ale nezasáhl. O začátek ročníku český reprezentační záložník přišel kvůli problémům s kolenem. Mönchengladbach si doma i díky hattricku Jonase Hoffmanna jasně poradil s Mohučí 4:0 a je druhý.

Celek z hlavního města poslal do vedení v 8. minutě umístěnou střelou k tyči Duda. Slovenský záložník vstřelil šestou ligovou branku v sezoně. I přes řadu dalších šancí domácího týmu se podařilo Freiburgu v 36. minutě vyrovnat, tečovanou ránou z dálky se prosadil Koch.

Dvě minuty před koncem řádné hrací doby nařídil sudí po souboji ve vápně mezi střídajícím Dárdaiem a Guldem pokutový kop pro Herthu. Po konzultaci s videorozhodčím a zhlédnutí záznamu ale penaltu odvolal. Hertha tak poprvé v nové sezoně ztratila doma body.

Hoffman se poprvé trefil v 21. minutě po přihrávce Thorgana Hazarda a stejná spolupráce zafungovala i krátce po změně stran. Belgický záložník si vedle dvou asistencí připsal i gól z 58. minuty a poprvé v kariéře se v zápase bundesligy podílel na třech brankách svého týmu.

V 63. minutě završil Hoffmann první bundesligový hattrick, když po chybě obrany hostů obešel brankáře Müllera a upravil na konečných 4:0. Borussia vyhrála i čtvrté domácí ligové utkání v sezoně.

Jovovičova show: pět gólů!

Frankfurt v páteční předehrávce rozstřílel Düsseldorf 7:1, pěti góly se na tom podílel dvacetiletý srbský útočník Luka Jovič, který tak stanovil nový rekord klubu. K bundesligovému maximu Dietera Müllera z roku 1977 mu chyběla jediná trefa.

Parádním střeleckým představením pokazil Jovič návrat bývalého trenéra Eintrachtu Friedhelma Funkela do Frankfurtu. Nynější kouč Düsseldorfu spadl po čtvrté prohře v řadě se svým týmem na poslední místo tabulky.

K pěti brankám Joviče se dvěma góly přidal Sebastien Haller. Ten ve 20. minutě otevřel skóre z pokutového kopu za ruku, kterou rozhodčí nařídil až po konzultaci s videem. Do poločasu domácí po dvou trefách Joviče vedli už 3:0. Haller gólově zahájil i druhý poločas, na snížení hostů pak odpověděl dalšími třemi trefami Jovič.

Hráč srbské reprezentace do 21 let vylepšil svou letošní střeleckou bilanci na sedm branek a dostal se do čela tabulky kanonýrů bundesligy.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.