SESTŘIH: Příbram - Jablonec 0:6. Demolici řídil hattrickem Trávník

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Jablonce vyhráli ve 12. ligovém kole v Příbrami vysoko 6:0. V závěru první půle se trefili Jakub Považanec s Janem Chramostou, po pauze si mezi 51. a 68. minutou připsal svůj premiérový hattrick v nejvyšší soutěži Michal Trávník a pak se povedenou ranou z přímého kopu blýskl opět Považanec.

Severočeši si připsali nejvyšší ligové vítězství od října 2014, kdy doma deklasovali Duklu také 6:0. Jablonec vyhrál čtyři kola po sobě a ztrácí už jen bod na čtvrté místo. Navíc se ideálně naladil na čtvrteční zápas Evropské ligy s Astanou. Příbram utrpěla nejvyšší soutěžní prohru od loňského debaklu 1:8 se Slavií a prohrála potřetí z posledních čtyř kol. Za poslední dva duely navíc desetkrát inkasovala.

Jablonec měl u Litavky hned v úvodu první velkou šanci. Trávník ve třetí minutě našel nabíhajícího Holeše, ale ten zblízka minul. Příbram se snažila hrát svůj typický ofenzivní fotbal a většinu první půle byla favoritovi minimálně vyrovnaným soupeřem.

SESTŘIH: Příbram - Jablonec 0:6. Debakl v Příbrami! Hattrick Trávníka pomohl Jablonci k výhře 6:0

V 19. minutě si vytvořili domácí největší šanci. Po pěkné kombinační akci přihrál Mingazov před branku, ale Hlúpik sám před gólmanem špatně trefil míč a prakticky nevystřelil.

Po půlhodině hry hosté přidali a v 36. minutě se dočkali vedení. Masopust se obtočil na rohu pokutového území kolem dvou hráčů a přihrál před prázdnou branku Považancovi, který nemohl minout.

V první minutě nastavení úvodního dějství si Severočeši náskok pojistili. Na Trávníkův přímý kop si naskočil Chramosta a hlavou překonal Švengera.

Domácí kouč Csaplár po půli dvakrát vystřídal, ale jeho svěřenci na zvrat neměli. Ve 49. minutě ještě Masopust vystřelil nepřesně, dvě minuty nato však za vápnem napřáhl Trávník a povedenou ranou k tyči zvýšil.

Příbram následně zcela odpadla a na její branku se valil jeden útok za druhým. Chramosta ještě mířil mimo, ale v 64. minutě fauloval Skácel a Trávník z penalty přidal čtvrtý gól. Tři minuty poté zkompletoval reprezentační záložník hattrick, když s klidem zakončil další kombinační akci do otevřené domácí obrany.

V 73. minutě Severočeši slavili pošesté. Považanec z přímého kopu z dobrých 30 metrů trefil přesně horní roh a skvostné střele uznale zatleskali i domácí fanoušci. Jablonec vyhrál v Příbrami v lize počtvrté za sebou.

Domácí:

Hosté: 36. Považanec, 45. Chramosta, 51. Trávník, 65. Trávník, 68. Trávník, 73. Považanec

Domácí: Švenger – Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel (C) – Hlúpik, Květ, Průcha (46. Pejša), Jan Rezek – Mingazov (56. Antwi), Fantiš (46. Voltr).

Hosté: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Trávník, Hübschman (C) (77. V. Kubista), Považanec – Masopust, Chramosta (66. D. Ikaunieks), Jovović (68. R. Acosta).

Náhradníci

Domácí: Antwi, Kilián, Pejša, Kodr, Soldát, Voltr, Kočí

Hosté: Hanuš, Ikaunieks, Acosta, Sobol, Janković, Břečka, Kubista

Karty

Hosté: Trávník, Lischka

Petr Ardeleánu. Asistenti: Jakub Hrabovský, Lucie Ratajová. Čtvrtý rozhodčí: Jan Váňa

Na Litavce, Příbram

Klíčové momenty utkání:

Příbram - Jablonec: Nádherný gól Jakuba Považance! Příbram - Jablonec 0:6

Příbram - Jablonec: Trávník si připsal hattrick!

Příbram - Jablonec: Trávník proměnil pokutový kop a poslal Jablonec do vedení 0:4
Příbram - Jablonec: Chramosta v další obrovské šanci!

Příbram - Jablonec: Trávník střelou z dálky zvýšil na 0:3

Příbram - Jablonec: Masopust tentokrát sám zkoušel překvapit gólmana Švengera

Příbram - Jablonec: Chramosta zakončil hlavičkou přesně, 0:2

Příbram - Jablonec: Po Masopustově parádním uvolnění Považanec dopravil míč do brány, 0:1

Příbram - Jablonec: Masopust vyzval tentokrát Jovoviče ke gólu, ale ani ten nedokázal zakončit přesně

Příbram - Jablonec: Hlúpik se ocitl před Hrubým úplně sám, ale jasnou gólovou šanci neproměnil

Příbram - Jablonec: Na Masopustovu gólovou přihrávku Chramosta jen těsně nedosáhl

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905