SESTŘIH: Baník - Karviná 1:1. Remízu proti deseti zachránil Fleišman

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Jen bod získali fotbalisté Baníku Ostrava v utkání 12. kola FORTUNA:LIGY s Karvinou. Hosty poslal do vedení Dávid Guba, po změně stran ale z přímého kopu srovnal na konečných 1:1 Jiří Fleišman. Karviná hrála poslední půlhodinu v deseti, po dvou žlutých kartách byl vyloučen Bojan Letič.

Karviná musela v sestavě oželet nejlepšího kanonýra Wágnera, který kvůli zranění zůstal jen v civilu, ale i bez něj překvapila tabulkového favorita aktivním fotbalem.

Hosté mohli jít do vedení už po třech minutách. To se dostal po chybě ve středu hřiště za záda ostravské obrany Ba Loua, ale Laštůvka jeho úmysl přečetl a podélnou střelu vyrazil.

Baník se bez potrestaného kapitána Baroše hledal, Karviná byla hlavně díky akcím po stranách hřiště nebezpečnější. Když se zdálo, že by Ostrava přece jen mohla převzít taktovku, přišla gólová akce soupeře. Lingr balon před vápnem narazil Gubovi, který střelou bez přípravy zaskočil Laštůvku.

O čtyři minuty nato přišla další gólová hrozba Karviné: Letič se po levé straně protáhl do vápna až před Laštůvku, který se ale podruhé prostřelit nenechal.

SESTŘIH: Baník - Karviná 1:1. Ostrava i kvůli strašidelné první půli nečekaně ztratila body

Baník do druhé půle vstoupil s větší vervou, ale zásadní bylo pro další vývoj vyloučení karvinského Letiče, který v 59. minutě po druhé žluté kartě musel do sprch.

Teprve proti oslabenému soupeři se domácí nadechli k velkému tlaku. Sílící územní převaha přinesla sólo Hrubého, který sám před Berkovcem ještě hledal Diopa, ale tomu k zakončení do prázdné brány chyběl krok. Pak mohl z ojedinělého brejku možná rozhodnout Guba, ale po přihrávce Ba Louy pálil v vápna vedle.

Ostravu vysvobodil z trápení Fleišman, který v 73. minutě levačkou přes zeď zužitkoval přímý kop z dvaceti metrů. Povzbuzeni vyrovnáním pak domácí měli v přesilovce nadále navrch, ovšem do vyložených šancí se moc nedostávali. Málem znovu rozhodla standardka: Fleišman už v nastavení znovu kroutil balon přes zeď zprava, ale těsně přestřelil.

Domácí: 73. Fleišman

Hosté: 37. Guba

Domácí: Laštůvka – Pazdera (46. Mešaninov), Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš (86. J. Šašinka), R. Hrubý (C), Holzer – O. Šašinka (55. Jirásek), Diop.

Hosté: Berkovec – Čolić, Panák, Janečka (C), Jan Moravec – Smrž, Budínský – Ba Loua (89. Krivák), Lingr (77. Dramé), Letić – Guba (74. Ramírez).

16. Dukla 30 5 5 20 25:62 20

Baník - Karviná: Fillo chtěl rozhodnout, místo toho ale trefil protihráče a dostal žlutou

Baník - Karviná: Guba v gólovce, ale netrefil bránu

Baník - Karviná: Fleišman se trefil ze standardky a srovnal na 1:1!

Baník - Karviná: Obrovská šance Letiče! Ostravu zase zachránil Laštůvka

Baník - Karviná: Guba posílá hosty nečekaně do vedení, 0:1!

Baník - Karviná: Letič po rohu pálil vedle brány

Baník - Karviná: Ba Loua zkoušel obstřelit Laštůvku

Baník - Karviná: Rychlý protiútok hostů, Lingrova střela málem skončila v bráně

Baník - Karviná: Fanoušci domácích se vytasili s balonkovým choreem

Baník - Karviná: Hosté hned zkraje v tutovce! Ba Loua ale narazil na skvělého Laštůvku

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905