Liga mistrů: Ronaldo s Juventusem vyloupil Old Trafford, Džeko zářil

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Bosenský fotbalista Edin Džeko dvěma góly a asistencí zařídil AS Řím v Lize mistrů výhru 3:0 nad CSKA Moskva. Navázal tak na hattrick z předchozího duelu s Plzní a s pěti góly vede spolu s Lionelem Messim z Barcelony tabulku střelců soutěže. Ve šlágru 3. kola zvítězil Juventus na hřišti Manchesteru United 1:0 gólem Paula Dybaly.

Džeko se poprvé prosadil po půlhodině, kdy mu ideálně nahrál Pellegrini. Následně křížnou střelou zakončil akci spoluhráčů a po změně stran korunoval dobrý výkon ve svém jubilejním 150. zápase za AS Řím nahrávkou na Ünderův gól.

Juventus poslední tři zápasy s Manchesterem United prohrál, ale tentokrát urval vítězství. Zasloužil se o něj Dybala, který v 17. minutě dorážel poté, co k němu propadl míč po centru Ronalda, jenž se vrátil do svého někdejšího působiště. Dybala vstřelil pátý gól v posledních čtyřech zápasech Ligy mistrů.

Český reprezentant Pavel Kadeřábek se podílel na jedné z branek Hoffenheimu při remíze 3:3 s Lyonem. Německý celek dělal velké chyby v obraně. Poprvé inkasoval poté, co stoper Vogt ztratil míč ve vlastním vápně. Pak sice Kadeřábek vyhraným soubojem ve vápně připravil gól pro Kramariče, který skóre otočil, ale Lyon po dalších chybách soupeře šel opět do vedení. Hoffenheim vyrovnal v nastavení.

Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili 2:0 na hřišti AEK Atény a dělí se o vedení ve skupině E s Ajaxem Asterdam, který doma gólem v nastavení porazil 1:0 Benficu Lisabon.

Hodně aktivní byl v dresu Bayernu zejména Gnabry. V 61. minutě uvolnil Hummelse, který našel Robbena. Jeho střelu ještě stihla obrana zablokovat, ale Martínez se položil do dorážky a protrhl střelecké trápení. Navíc tři minuty nato Gnabry chytře uvolnil Rafinhu, ten našel zcela volného Lewandowského a pro polského kanonýra už nebyl problém trefit prázdnou branku.

Zatímco Aténám se poprvé bodovat nepovedlo, Young Boys Bern doma uhráli remízu 1:1 s Valencií a získali první bod v základní skupině prestižní soutěže v historii. Valencie sice šla do vedení, když se Batshuayi dostal za obranu, obešel i gólmana a zamířil do prázdné branky. Jenže ve druhé půli hostující Parejo i přes snahu ve skluzu stáhnout nohy fauloval protivníka a Hoarau penaltu proměnil. Bern mohl dokonce vyhrát, ale brankář Neto fantasticky vytáhl Sanogovu hlavičku na tyč.

Skupina E:

AEK Atény - Bayern Mnichov 0:2 (0:0)

Branky: 61. Martínez, 64. Lewandowski. Rozhodčí: Kulbakov - Žuk, Masljanko - Šerbakov, Dmitrijev (všichni Běl.).

Sestřih LM: AEK Atény - Bayern Mnichov 0:2. Rozhodly slepené góly favorita

Ajax Amsterdam - Benfica Lisabon 1:0 (0:0)

Branka: 90.+2 Mazraoui. Rozhodčí: Buquet - Debart, Pacelli - Delerue, Letexier (všichni Fr.).

Hoffenheim - Lyon 3:3 (1:1)

Branky: 32. a 47. Kramarič, 90.+2 Joelinton - 27. Traoré, 59. NDombélé, 67. Depay. Rozhodčí: Undiano Mallenco - Alonso, Cabanero - Martínez, Montero (všichni Šp.).

Sestřih LM: Hoffenheim - Lyon 3:3. Kadeřábek připravil jeden gól

Šachtar Doněck - Manchester City 0:3 (0:2)

Branky: 30. D. Silva, 35. Laporte, 70. B. Silva. Rozhodčí: Del Cerro - Yuste, Del Palomar - Munuera, Latre (všichni Šp.).

AS Řím - CSKA Moskva 3:0 (2:0)

Branky: 30. a 43. Džeko, 50. Ünder. Rozhodčí: Sidiropulos - Kostaras, Dimitriadis - Papapetru, Tzilos (všichni Řec.).

Young Boys Bern - Valencie 1:1 (0:1)

Branky: 55. Hoarau z pen. - 26. Batshuayi. Rozhodčí: Treimanis - Gudermanis, Spasjonnikovs - Anufrijevs, Malcevs (všichni Lot.).

Sestřih LM: Young Boys Bern - Valencie 1:1

Manchester United - Juventus Turín 0:1 (0:1)

Branka: 17. Dybala. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič - Djokič, Grujič (všichni Srb.).

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.