V Lize mistrů vydělali nejvíce fotbalisté Realu a AS Řím. Na kolik si přišla Slavia?

V minulém ročníku fotbalové Ligy mistrů vydělal na odměnách od UEFA nejvíce vítězný Real Madrid, do jehož pokladny přibylo 88,6 miliónu eur (2,29 miliardy korun). Poražený finalista Liverpool inkasoval 81,2 miliónu eur. Zaostal za AS Řím, který vyřadil v semifinále. Italský klub si díky většímu podílu z vysílacích práv přišel na 83,8 miliónu eur.

Karim Benzema (úplně vpravo) oslavuje svůj gól se spoluhráči.

Real, který vyhrál prestižní soutěž potřetí za sebou, získal na prémiích o 7,6 miliónu eur více než o rok dříve. Loni vytěžil z Ligy mistrů suverénně nejvíce Juventus, který skončil druhý, ale vydělal 110 milionů eur.

Nejchudším účastníkem uplynulého ročníku byl Karabach. Ázerbájdžánský nováček, který uhrál v základní skupině dvě remízy, si odnesl 16,8 miliónu eur.

Pražská Slavia po vyřazení v závěrečném předkole obdržela z Ligy mistrů tři milióny eur. Další prémie vydělala v Evropské lize a celkem v pohárech utržila téměř 168 miliónů korun.

Celkem UEFA ze minulých ročník Ligy mistrů rozdělila mezi kluby 1,4 miliardy eur.