11. listopadu 2018 • 18:56

SESTŘIH: Slavia - Zlín 3:1. Stoch řídil výhru přímákem i penaltou

Autor: iSport.cz, ČTK
0
SESTŘIH: Slavia - Baník 5:0. Kanonáda na úvod nadstavby, zářili Schranz a Chytil
SESTŘIH: Arsenal - Bournemouth 3:0. Povinnost splněna, rozhodl Saka z penalty

Fotbalisté Slavie v 15. kole první ligy doma po obratu porazili Zlín 3:1 a v čele tabulky si vytvořili dvoubodový náskok na druhou Plzeň. "Ševce" v Edenu poslal do vedení v 17. minutě Pavel Vyhnal, ale ještě do pauzy otočili skóre Michal Frydrych a Miroslav Stoch z přímého kopu. Slovenský záložník přidal další gól na začátku druhé půle z penalty. Zlín nebodoval po třech kolech a je na šestém místě.

Slávisté v úvodu sevřeli hosty na jejich polovině, ale několik slibných akcí nedotáhli. Zlínský tým naopak v 17. minutě proměnil hned první šanci. Bartošák z levé strany nacentroval do šestnáctky a Vyhnal ve skluzu překonal brankáře Kováře, který zastoupil zraněnou jedničku Koláře. Bývalý útočník Slavie Vyhnal v lize skóroval podruhé za sebou.

Stoch ještě po rychlé akci zamířil vedle, ale ve 22. minutě už Pražané vyrovnali. Olayinka z rohu hlavičkoval do břevna a dorážející Frydrych z blízka stehnem dotlačil míč do branky. Regulérnost gólu potvrdil i videorozhodčí.

V závěru první půle byl domácí kapitán Hušbauer faulován Hnaníčkem těsně před pokutovým územím a Stoch z přímého kopu zatočil míč přes zeď k tyči.

SESTŘIH: Slavia - Zlín 3:1. Stoch úřadoval, sešívaní otočili a odtrhli se v čele od Plzně

Ani druhé dějství nezačalo pro hosty dobře. Matejov si v šestnáctce nešťastně zpravoval míč rukou a nařízenou penaltu ve 47. minutě proměnil Stoch. Slovenský reprezentant už v této ligové sezoně zaznamenal devět gólů a je druhý v tabulce střelců za Nikolajem Komličenkem z Mladé Boleslavi (12).

Zlínští si pak málem vstřelili vlastní gól, když Bartošák tečoval Stochův centr do tyčky. Hosté se mohli vrátit do hry, ale Beauguel ani Hronek své příležitosti neproměnili. Čtvrtý gól vršovického mužstva nepřidal Olayinka, který v obrovské šanci selhal a poslal míč vedle.

Slavia doma v lize naplno bodovala popáté za sebou a Zlín porazila teprve ve druhém z posledních pěti vzájemných duelů v nejvyšší soutěži.

Domácí: 22. Frydrych, 45+1. Stoch, 47. Stoch

Hosté: 17. Vyhnal

Domácí: Kovář – Frydrych, Deli, Ngadeu, Bořil – T. Souček – Stoch, Hušbauer (C), Baluta (58. Sýkora), Zmrhal (74. Milan Škoda) – Olayinka (88. Matoušek).

Hosté: S. Dostál – Gajič, Hnaníček, Bačo – Matejov, Li. Holík, Podio (76. J. Balić), Jiráček (C), Bartošák (86. Masař) – Vyhnal (69. Hronek), Beauguel.

Slavia - Zlín: Penalta? Ne, mizerná simulace Olayinky za žlutou kartu

Slavia - Zlín: Bořil šel sám na Dostála, ten se bál vyběhnout, ale tutovku vychytal

Slavia - Zlín: Zmrhal hlavičkoval o .. stehno do tyče!

Slavia - Zlín: Stoch bezpečně proměnil penaltu a Slavia vede 3:1!

Slavia - Zlín: Matejov si komicky zpracoval balon do ruky - pokutový kop!

Slavia - Zlín: Vtipný a funkční signál, Stoch z přímého kopu otáčí na 2:1 pro domácí!

Slavia - Zlín: Balutova rána skončila těsně nad bránou

Slavia - Zlín: Frydrych stehnem dotlačil balon do brány, 1:1!

Slavia - Zlín: Krásný sešívaný ťukes zakončil Stoch efektní střelou těsně vedle

Slavia - Zlín: Olayinkův centr si Bačo málem poslal do vlastní brány
Slavia - Zlín: Vyhnal se dostal před Ngadea a posílá hosty do vedení!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.