Hlavní obsah

Oslabená Plzeň získala v Liberci jen bod a je dál za Slavií. Teplice v devíti prohrály na Dukle

Praha
Aktualizováno

Fotbalisté Liberce remizovali 1:1 v páteční předehrávce 16. kola první ligy s úřadujícími mistry z Plzně. Západočeši se Slovanem v nejvyšší soutěži neprohráli dvanáctkrát za sebou, bod je však Viktorii nejspíš málo, na druhém místě tabulky totiž dál zaostávají o bod za vedoucí Slavií. Ta má navíc zápas k dobru. Ve druhém Dukla vyhrála nad Teplicemi 1:0 a poskočila v tabulce nad sestupové příčky.

Plzeňský obránce Lukáš Hejda zápas v Liberci nedohrál, dostal červenou kartu.

Článek
Fotogalerie

Plzeň naposledy Liberci podlehla v květnu 2013 a tuto sérii po remíze 1:1 opět protáhla. Severočeši přitom byli k výhře blíže. Plzeň totiž nejprve přišla o vyloučeného obránce Hejdu a v deseti kapitulovala po trefě Peška.

Viktoriáni ale i v oslabení nakonec dokázali porážku odvrátit, když šest minut před koncem srovnal Kovařík. Obhájci titulu tak na druhém místě průběžné tabulky zaostávají o bod za vedoucí Slavií.

Tepličtí fotbalisté minulý týden Duklu na Julisce v MOL Cupu jasně přehráli a díky hattricku Martina Jindráčka vybojovali postup do pohárového čtvrtfinále. Jenže v důležité bitvě v nejvyšší soutěži měli navrch Pražané.

Vítězný gól vstřelil už v 17. minutě Uroš Djuranovič. Teplice se pak dvakrát červenaly. V devíti už se jim na vyrovnání dosáhnout nepodařilo.