SESTŘIH: Jablonec – Zlín 4:0. Jasný triumf domácích, v lize už jsou třetí

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Jablonce porazili v utkání 17. kola FORTUNA:LIGY Zlín jasně 4:0 a dostali se před Spartu na třetí místo tabulky. Skóre se měnilo až těsně před přestávkou, kdy Severočechům zařídily vedení dva slepené zásahy Davida Lischky a Martina Doležala. Po změně stran ještě zvýšili Tomáš Holeš s Janem Chramostou.

Severočeši si spravili chuť po čtvrteční prohře 0:1 v Evropské lize s Rennes a v nejvyšší soutěži podeváté za sebou neprohráli. Na třetím místě mají dvoubodový náskok na čtvrtou Spartu, Zlín klesl na šestou příčku.

Pro Zlín se zápas nevyvíjel ideálně už od úvodu. Po pěti minutách se zranil Hnaníček a musel ho vystřídat Bačo. Jablonec pak soupeře na chvíli přitlačil a v osmé minutě měl první velkou šanci, Doležalovu střelu pod břevno však vytáhl hostující gólman Dostál.

Zlín postupně vyrovnal hru a několikrát zahrozil. Závar v domácím vápně ale střelou na branku neskončil. Po 34 minutách Doležal v další šanci trefil jen obránce a pak na druhé straně v 39. minutě jablonecký gólman Hrubý vyrazil Holíkovu hlavičku po rohu.

Ve 42. minutě se Jablonec dostal do vedení. Po rohovém kopu vrátil míč před branku Kubista a Lischka jej hlavičkou poslal zblízka do sítě. Domácí stoper dal svůj čtvrtý ligový gól.

Ještě do poločasu Severočeši zvýšili. Po centru zprava se balon po sérii odrazů dostal ve 45. minutě až k Doležalovi a ten protrhl své střelecké trápení z posledních zápasů.

SESTŘIH: Jablonec - Zlín 4:0. Severočeši rozpárali Ševce a poskočili na třetí místo
Video se připravuje ...

Po přestávce Jablonec s přehledem kontroloval vývoj a nepouštěl soupeře do výraznějších šancí. Naopak v 57. minutě Doležal přiťukl Holešovi a ten se povedeným volejem zpoza vápna trefil přesně k tyči.

Zvýšit mohl Trávník, jenže Dostála nepřekonal. Na 4:0 tak upravil až v 82. minutě střídající Chramosta, který si narazil s Doležalem a sám před gólmanem poslal míč po zemi do sítě.

Zlín utrpěl nejvyšší porážku v ligové sezoně a jeho kouči Michalu Bílkovi nevyšel pomyslný souboj dvou bývalých reprezentačních trenérů s jabloneckým Petrem Radou.

Góly

Domácí: 43. Lischka, 45. Doležal, 57. Holeš, 83. Chramosta

Hosté:

Sestavy

Domácí: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Trávník (82. Sobol), V. Kubista (75. Chramosta), Považanec, Kratochvíl (85. Janković) – Doležal.

Hosté: S. Dostál – Hnaníček (6. Bačo), P. Buchta, Gajič – Matejov, Jiráček (C) (82. Slaměna), Li. Holík (64. Hronek), Podio, Bartošák – Beauguel, Vyhnal.

Jablonec - Zlín: V demolici Ševců pokračuje Chramosta, 4:0

Jablonec - Zlín: Trávníkova jedovka těsně minula cíl!

Jablonec - Zlín: Trávník motal zlínské zadáky! Hosty zachránil Dostál
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Jablonec - Zlín: Bomba k tyči a Ševci jsou na odpis. Holešova pumelice zapadla do sítě, 3:0

Jablonec - Zlín: Hanouskův oblouček z trestňáku skončil na boční síti

Jablonec - Zlín: Doležal prolomil střeleckou smůlu a skóruje, 2:0

Jablonec - Zlín: Nekompromisní hlavička Lischky a Severočeši vedou 1:0!

Jablonec - Zlín: Hrubý zachraňoval domácí po umístěné hlavičce Vyhnala

Jablonec - Zlín: Palič Doležal! Další tutovka bez gólové odezvy

Jablonec - Zlín: Gólovku Doležala vytáhl Dostál!

Jablonec - Zlín: Hrubku gólmana Dostála zachraňoval Hnaníček

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905