Lidovky.cz

NHL: Kaše pomohl Anaheimu třemi body k výhře a byl hvězdou zápasu

Sport

7:26
New York - Útočník Ondřej Kaše přispěl v NHL gólem a dvěma přihrávkami k výhře Anaheimu 6:5 po nájezdech nad New Jersey a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. V nedělním programu se ještě stal třetí hvězdou utkání brankář David Rittich, který kryl 29 z 30 střel, ale neodvrátil prohru Calgary 0:1 v Edmontonu.

Útočník Ondřej Kaše přispěl v NHL gólem a dvěma přihrávkami k výhře Anaheimu 6:5 po nájezdech nad New Jersey. foto: USA TODAY Sports

Další český gólman Michal Neuvirth byl ve svém druhém startu sezony ve 28. minutě za stavu 1:3 střídán, ale Philadelphii změna nepomohla a ve Winnipegu podlehla 1:7. Jediný gól Flyers dal Jakub Voráček, který litoval, že nevytěžili více z první třetiny, v níž domácí přestříleli 17:6, ale prohráli ji 1:2. Neuvirth chytil sedm z deseti střel.

Kaše a Hertl vstřelili v NHL vítězné góly, Šimek poprvé bodoval

Po více než deseti měsících vstřelil v NHL gól útočník Dallasu Martin Hanzal. Jedenatřicetiletý centr, který podstoupil v březnu operaci zad a který po dlouhé rekonvalescenci naskočil do hry až před dvěma dny, otevřel tečí ve Vegas skóre. Domácí ale zápas otočili a vyhráli 4:2.

David Krejčí připravil v prodloužení vítězný gól Bostonu, když po jeho přihrávce rozhodl Torey Krug střelou do odkryté branky o výhře 2:1. U vyrovnávací branky Bruins asistoval David Pastrňák.

Výsledky NHL

St. Louis - Vancouver 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)

Branky: 49. Kyrou - 3., 15. a 49. Boeser, 13. Pettersson, 32. Horvat, 34. Goldobin. Střely na branku: 22:21. Diváci: 16.841. Hvězdy zápasu: 1. Boeser, 2. Pettersson, 3. Markström (všichni Vancouver).

Winnipeg - Philadelphia 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)

Branky: 12. Connor, 15. Morrissey, 28. B. Tanev, 35. Byfuglien, 36. Wheeler, 42. Little, 49. T. Myers - 18. Voráček. Střely na branku: 35:37. Gólman Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 27:31 minuty, inkasoval tři branky z 10 střel a úspěšnost zásahů měl 70 procent. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Morrissey, 3. Scheifele (všichni Winnipeg).

Ottawa - Boston 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 13. Mark Stone - 28. Marchand (Pastrňák), 64. Krug (Krejčí). Střely na branku: 28:24. Diváci: 13.148. Hvězdy zápasu: 1. McKenna (Ottawa), 2. Krug, 3. T. Rask (oba Boston).

Chicago - Montreal 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Branky: 20. a 33. P. Kane - 7. Domi, 8. S. Weber, 59. Tatar. Střely na branku: 39:28. Diváci: 21.057. Hvězdy zápasu: 1. Tatar (Montreal), 2. P. Kane (Chicago), 3. S. Weber (Montreal).

Anaheim - New Jersey 6:5 po sam. nájezdech (3:3, 0:1, 2:1 - 0:0)

Branky: 3. Silfverberg, 3. Sherwood, 14. Montour (Kaše), 49. Aberg (Kaše), 54. Kaše, rozhodující sam. nájezd Sprong - 2. a 11. Palmieri, 14. Severson, 29. Seney, 60. Marcus Johansson. Střely na branku: 38:35. Diváci: 16.470. Hvězdy zápasu: 1. Kaše, 2. Montour (oba Anaheim), 3. Palmieri (New Jersey).

Edmonton - Calgary 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka: 13. McDavid. Střely na branku: 30:24. Gólman David Rittich odchytal celé utkání, inkasoval jednu branku z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 96,67 procenta. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Koskinen, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Rittich (Calgary).

Vegas - Dallas 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky: 17. Carpenter, 32. W. Karlsson, 39. Tuch, 60. R. Smith - 7. Hanzal, 49. Lindell. Střely na branku: 28:24. Diváci: 18.240. Hvězdy zápasu: 1. W. Karlsson, 2. Carpenter, 3. Schmidt (všichni Vegas).