Lidovky.cz

Omluva pro Spartu. Proti Teplicím měla kopat za faul na Pulkraba penaltu

Sport

19:15
PRAHA - Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR měla pražská Sparta v nedělním utkání 18. kola první ligy proti Teplicím kopat penaltu. V 55. minutě zatáhl ve vápně teplický stoper Alex Král Matěje Pulkraba, což měl sudí Karel Hrubeš posoudit jako pokutový kop. Sparta prohrála 0:1.

Teplice ovládly zápas na Spartě. Ta však měla kopat penaltu. foto: Ondřej BičištěMAFRA

Naopak Olomouc v duelu se Slováckem kopala penaltu nesprávně.

V 70. minutě Miroslav Zelinka odpískal faul Jana Jurošky na Václava Pilaře jako pokutový kop, neboť přehlédl, že se zákrok odehrál ještě mimo pokutové území. Martin Nešpor ale penaltu neproměnil.

Komise rovněž vyčetla Zbyňkovi Proskemu, že v duelu Slavie s Mladou Boleslaví nařídil dva pokutové kopy až po zhlédnutí videa.

Naopak v duelu Dukly s Příbramí podle komise nařídil Petr Ardeleanu pokutový kop pro hosty správně, i když penalta mezi fanoušky vzbudila dohady.

„Přestupku se dopustil obránce domácího mužstva č. 14 (Ivan Ostojič), který pravou nohou podrazil hostujícího hráče č. 20 (Jaroslav Tregler),“ stojí v komuniké komise.