Boston - Calgary 6:4Pastrňák zase řádil v NHL a Boston slaví vítězství. Vidět byli i další Češi

New York/Praha

Boston doma zvládl přestřelku s Calgary, vyhrál 6:4 a hodně vidět byli i Češi. David Pastrňák si připsal gól a asistenci, David Krejčí přihrál na dvě branky. Jednou se za hosty trefil útočník Michael Frolík. Vladimír Sobotka pomohl jednou gólovou přihrávkou k vítězství Buffala nad Floridou 4:3. V souboji českých brankářů Michala Neuvirtha a Petra Mrázka v duelu Philadelphie s Carolinou byl spokojenější po výhře 5:3 hostující gólman. Dvě asistence si u poražených připsal útočník Jakub Voráček. Obránce Washingtonu Michal Kempný přihrál na dva góly, ale tým Capitals prohrál na ledě St. Louis 2:5.

Hokejový útočník David Pastrňák si připsal gól a asistenci a jeho Boston Bruins vyhrál v NHL nad Calgary. Na snímku slaví svou trefu.

Zápas v Bostonu patřil na začátku útočníkovi Plamenů Frolíkovi. Ten si nejdřív odseděl dvouminutový trest, ale sedm sekund po návratu z trestné lavice poslal hosty do vedení. Ještě do konce první třetiny však Bruins otočili skóre na 2:1, když u druhé trefy DeBruska asistoval Krejčí.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky se Calgary povedlo srovnat, jenže už o 36 sekund později znovu vedl Boston. A když necelou minutu po začátku třetí třetiny skóroval při přesilovce Pastrňák, zdálo se, že domácí tým v pohodě ovládne zápas. Plameny, v jejichž brance chyběl český gólman David Rittich, ale dokázaly korigovat na 3:4.

Drama se snažil odmítnout Krejčí, jenž si připsal asistenci u další trefy DeBruska a Boston opět vedl o dvě branky. I v tomhle případě ale hosté ještě stihli korigovat a mohli se tak pokusit o hru bez brankáře. Do odkryté klece však definitivně pojistil výhru domácích Brad Marchand, když mu u gólu asistoval jeho český parťák Pastrňák.

Buffalo si na vlastním ledě poradilo s Floridou 4:3. Domácím vyšel parádně nástup a v čase 7:15 vedli o dvě branky. Na tu druhou přihrál Thompsonovi český útočník Sobotka. Hvězdou vítězných Sabres byl dvougólový střelec Jeff Skinner.

Mrázek slavil výhrou

Bitva Philadelphie s Carolinou dlouho vyznívala jasně pro hosty. Ti českého gólmana Neuvirtha překonali třikrát v prostřední dvacetiminutovce, z toho dvakrát při přesilové hře. A když v 6. minutě třetí třetiny přidal tým Hurricanes čtvrtý zásah, zdálo se, že je hotovo.

Domácí ale dokázali duel zdramatizovat, snížili na rozdíl jediné trefy. A vidět byl hodně útočník Voráček. Nejprve asistoval u přesilovkového gólu Simmondse, druhé áčko si připsal opět v početní výhodě, když skóroval Van Riemsdyk. Hosté v brance s Petrem Mrázkem, jenž nastoupil k dvoustému utkání v NHL, už si ale výhru vzít nenechali.

"Je to pro nás důležitá výhra. Samozřejmě jsem rád, když to byl můj dvoustý zápas v NHL, že dopadl dobře. A taky mě potěšilo, že přišel ten jubilejní zápas právě ve Philadelphii, kde jsem dva měsíce také působil. O to byla výhra sladší," svěřil se český gólman Petr Mrázek.

Montreal doma zvítězil nad Vancouverem 2:0. Tým Canadiens si vybojoval náskok už do poloviny zápasu. Z čistého konta se těšil gólman Carey Price.

Duel New Yorku Islanders s Chicagem nerozhodlo šedesát minut hry, ale až následné prodloužení. V něm trefil výhru pro domácí střelou z úhlu Devon Toews. Český útočník David Kämpf se v dresu hostů neprosadil.

Dvě asistence si do statistik připsal obránce Michal Kempný z Washingtonu, jenž podlehl na ledě St. Louis 2:5. Lídr Capitals Alexandr Ovečkin jako první hráč v sezoně pokořil hranici 30 branek.

V posledním utkání dnešního programu prohráli Králové z Los Angeles doma s Tampou. Hosté položili základ k úspěchu už v první třetině, kterou vyhráli 3:0.

Výsledky zápasů NHL
Toronto - Minnesota 3:4 (2:1, 1:2, 0:1).
Branky: 1. a 6. Marner, 29. Nylander - 10. Coyle, 26. Koivu, 30. Spurgeon, 45. Parise. Střely na branku: 41:34. Diváci: 19 244.  Hvězdy zápasu: 1. Spurgeon (Minnesota), 2. Marner (Toronto), 3. Dubnyk (Minnesota).
Boston – Calgary 6:4 (2:1, 1:1, 3:2)
Branky: 15. a 54. DeBrusk (na obě Krejčí), 22. a 59. Marchand (na druhou Pastrňák), 10. J. Moore, 41. Pastrňák - 8. Frolík, 22. E. Lindholm, 50. J. Gaudreau, 57. Backlund. Střely na branku: 27:37. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. DeBrusk (Boston), 2. J. Gaudreau (Calgary), 3. Marchand (Boston).
Buffalo – Florida 4:3 (2:0, 0:1, 2:2)
Branky: 5. a 57. J. Skinner, 8. T. Thompson (Sobotka), 42. S. Reinhart - 34. Vatrano, 53. Hoffman, 59. Barkov. Střely na branku: 33:38. Diváci: 18 551. Hvězdy zápasu: 1. J. Skinner, 2. T. Thompson (oba Buffalo), 3. Barkov (Florida).
Philadelphia – Carolina 3:5 (0:0, 0:3, 3:2)
Branky: 47. Simmonds (Voráček), 48. Couturier, 51. J. van Riemsdyk (Voráček) - 38. a 56. Teräväinen, 22. Hamilton, 24. J. Williams, 46. Foegele. Střely na branku: 37:28. Brankář Michal Neuvirth (Philadelphie) odchytal 57:25 minut, inkasoval pětkrát z 28 střel a měl úspěšnost zákroků 82,1 procenta. Brankář Petr Mrázek (Carolina) odchytal celý zápas, inkasoval třikrát z 37 střel a měl úspěšnost zákroků 91,9 procenta. Diváci: Hvězdy zápasu: 1. Teräväinen (Carolina), 2. Giroux (Philadelphie), 3. Sebastian Aho (Carolina)
Montreal – Vancouver 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 12. Jordie Benn, 29. Drouin. Střely na branku: 27:33. Diváci: 21 302. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Armia, 3. Jordie Benn (všichni Montreal)
NY Islanders – Chicago 3:2 PP (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 7. a 39. Barzal, 62. D. Toews - 4. Kahun, 46. P. Kane. Střely na branku: 50:21. Diváci: 13 454. Hvězdy zápasu: 1. Barzal, 2. D. Toews (oba NY Islanders), 3. P. Kane (Chicago)
St. Louis – Washington 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 5. R. Thomas, 33. Parayko, 37. Sundqvist, 46. Pietrangelo, 52. Bozak - 16. Ovečkin (Kempný), 24. Connolly (Kempný). Střely na branku: 42:25. Diváci: 17 200. Hvězdy zápasu: 1. Pietrangelo, 2. Schwartz, 3. Bortuzzo (všichni St. Louis)
Los Angeles - Tampa Bay 2:6 (0:3, 1:2, 1:1)
Branky: 28. A. Wagner, 58. Doughty - 7. Kučerov, 8. B. Point, 15. R. Callahan, 21. McDonagh, 38. Stamkos, 51. M. Joseph. Střely na branku: 30:33. Diváci: 17 551. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Stamkos, 3. B. Point (všichni Tampa Bay)