Na geniální Čechy z Bostonu Frolíkův gól nestačil, Voráček přihrával

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

SOUHRN | Útočník David Pastrňák se podílel ve čtvrtečním utkání NHL gólem a nahrávkou na výhře hokejistů Bostonu 6:4 nad Calgary. Jeho spoluhráč David Krejčí přidal dvě asistence. V dresu poražených Flames, za něž chytal podruhé za sebou Mike Smith na úkor Davida Ritticha, skóroval v oslabení Michael Frolík.

Boston inkasoval z Frolíkovy hole poté, co nevyužil dvojnásobnou početní výhodu trvající bez pěti vteřin celé dvě minuty. Kladenský rodák se vrátil z trestné lavice a okamžitě se vydal podpořit protiútok Flames, na jehož konci dorazil do sítě střelu Marka Jankowského, který nadvakrát nedokázal vyzrát na Jaroslava Haláka. Vítěz Stanley Cupu z roku 2013 se zapsal mezi střelce podruhé za sebou a bodoval ve třetím duelu v řadě.

Domácí ale ještě v úvodním dějství skóre otočili. Druhý gól zařídil po teči Krejčího střely od modré Jake DeBrusk. Pastrňákova chvíle přišla v početní výhodě zkraje závěrečné třetiny. Torey Krug napálil z vlastního obranného pásma puk, který se odrazil od hrazení na Pastrňákovu hokejku. Havířovský rodák překonal Smithe bekhendem a zvýšil na 4:2.

Calgary se povedlo snížit, ale v 54. minutě DeBrusk z přečíslení dvou na jednoho rozhodl. U jeho trefy asistoval Krejčí. "Celou dobu jsem chtěl Krechovi přihrát, ale vložil se do toho jejich obránce, a tak jsem musel vystřelit bekhendem. Snažil jsem se zakončit mezi nohy. Ani jsem se nepodíval na branku. Podle mě jsem brankáře zaskočil," prohlásil DeBrusk.

Flames se opět vrátili na dostřel, ale Brad Marchand gólem do prázdné branky a celkově druhým zásahem večera, k němuž mu pomohl i Pastrňák, zařídil konečný stav. Boston díky úspěchu nad lídrem Západní konference zvítězil potřetí v řadě.

Carolina zvýšila v 46. minutě na 4:0, jenže Philadelphia se nevzdala a třemi góly v rozmezí necelých pěti minut se vrátila do hry. Dvě z branek padly v přesilové hře a výrazně se o ně zasloužil Voráček. V prvním případě našel před brankou volného Waynea Simmondse, ve druhém jeho střelu od modré za Mrázka dorazil James van Riemsdyk.

Pátou porážku v řadě však Flyers neodvrátili. Výhru Hurricanes pojistil finský útočník Teuvo Teräväinen, jenž si z duelu odnesl tři body za dvě branky a asistenci.

Stejný bodový zápis jako Voráčkovi se povedl i obránci Michalu Kempnému z Washingtonu, který podlehl na ledě St. Louis 2:5. Tahoun Capitals Alexandr Ovečkin jako první hráč v sezoně pokořil hranici 30 branek. Zároveň se stal po Mikeu Gartnerovi teprve druhým hráčem v dějinách soutěže, který v úvodních 14 ročnících nastřílel pokaždé přes 30 gólů. Gartner na tuto metu dosáhl dokonce v 15 ročnících po sobě.

Vstřelit 30 a více branek v alespoň 14 sezonách v řadě se podařilo už jen Jaromíru Jágrovi. Druhému nejproduktivnějšímu hráči v historii NHL se to povedlo patnácktrát za sebou, ne však od začátku kariéry, jelikož v nováčkovském ročníku měl 27 gólů.

Po 18 duelech bodoval útočník Vladimír Sobotka, který nahrávkou dopomohl k úspěchu Buffala 4:3 nad Floridou. Dvakrát se prosadil kanonýr Jeff Skinner, který na Ovečkina ztrácí v pořadí střelců jen dvě branky.

V obdivuhodné formě je vedoucí muž produktivity Nikita Kučerov, který se čtyřmi body za gól a tři nahrávky podepsal pod triumf Tampy Bay 6:2 v Los Angeles. Ruský útočník bodoval ve dvanáctém utkání v řadě, překonal hranici 400 bodů v NHL a s 69 body (20+49) z 41 zápasů vládne kanadskému bodování s náskokem sedmi bodů na Mikko Rantanena z Colorada. Tampa Bay zvítězila posedmé za sebou a suverénně vévodí NHL o 12 bodů před druhým Torontem.

NHL:

Toronto - Minnesota 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
Branky: 1. a 6. Marner, 29. Nylander - 10. Coyle, 26. Koivu, 30. Spurgeon, 45. Parise. Střely na branku: 41:34. Diváci: 19.244. Hvězdy zápasu: 1. Spurgeon (Minnesota), 2. Marner (Toronto), 3. Dubnyk (Minnesota).

Boston - Calgary 6:4 (2:1, 1:1, 3:2)
Branky: 15. a 54. DeBrusk (na obě Krejčí), 22. a 59. Marchand (na druhou Pastrňák), 10. J. Moore, 41. Pastrňák - 8. Frolík, 22. E. Lindholm, 50. J. Gaudreau, 57. Backlund. Střely na branku: 27:37. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. DeBrusk (Boston), 2. J. Gaudreau (Calgary), 3. Marchand (Boston).

Buffalo - Florida 4:3 (2:0, 0:1, 2:2)
Branky: 5. a 57. J. Skinner, 8. T. Thompson (Sobotka), 42. S. Reinhart - 34. Vatrano, 53. Hoffman, 59. Barkov. Střely na branku: 33:38. Diváci: 18.551. Hvězdy zápasu: 1. J. Skinner, 2. T. Thompson (oba Buffalo), 3. Barkov (Florida).

Los Angeles - Tampa Bay 2:6 (0:3, 1:2, 1:1)
Branky: 28. A. Wagner, 58. Doughty - 7. Kučerov, 8. B. Point, 15. R. Callahan, 21. McDonagh, 38. Stamkos, 51. M. Joseph. Střely na branku: 30:33. Diváci: 17.551. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Stamkos, 3. B. Point (všichni Tampa Bay).

Philadelphia - Carolina 3:5 (0:0, 0:3, 3:2)
Branky: 47. Simmonds (Voráček), 48. Couturier, 51. J. van Riemsdyk (Voráček) - 38. a 56. Teräväinen, 22. Hamilton, 24. J. Williams, 46. Foegele. Střely na branku: 37:28. Brankář Michal Neuvirth (Philadelphie) odchytal 57:25 minut, inkasoval pětkrát z 28 střel a měl úspěšnost zákroků 82,1 procenta. Brankář Petr Mrázek (Carolina) odchytal celý zápas, inkasoval třikrát z 37 střel a měl úspěšnost zákroků 91,9 procenta. Hvězdy zápasu: 1. Teräväinen (Carolina), 2. Giroux (Philadelphie), 3. Sebastian Aho (Carolina).

Montreal - Vancouver 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 12. Jordie Benn, 29. Drouin. Střely na branku: 27:33. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Armia, 3. Jordie Benn (všichni Montreal).

St. Louis - Washington 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 5. R. Thomas, 33. Parayko, 37. Sundqvist, 46. Pietrangelo, 52. Bozak - 16. Ovečkin (Kempný), 24. Connolly (Kempný). Střely na branku: 42:25. Diváci: 17.200. Hvězdy zápasu: 1. Pietrangelo, 2. Schwartz, 3. Bortuzzo (všichni St. Louis).

NY Islanders - Chicago 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky:
7. a 39. Barzal, 62. D. Toews - 4. Kahun, 46. P. Kane. Střely na branku: 50:21. Diváci: 13.454. Hvězdy zápasu: 1. Barzal, 2. D. Toews (oba NY Islanders), 3. P. Kane (Chicago).

Petr Mrázek odchytal proti Philadelphii celý zápas, inkasoval třikrát z 37 střel a měl úspěšnost zákroků 91,9 procenta.