Pastrňák gólem a asistencí pomohl k výhře Bostonu v NHL, Voráčkovy přihrávky Philadelphii nestačily

Útočník Bostonu David Pastrňák se v nočním zápase NHL opět prosadil. V zápase proti Calgary zaznamenal jeden gól a asistenci. Na vítězství se podílel také David Krejčí, který přihrával na dvě branky. Za soupeře z Calgary se prosadil Michael Frolík, který vstřelil první gól zápasu.

Tento článek je více než rok starý.

Boston Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český útočník Bostonu David Pastrňák

Český útočník Bostonu David Pastrňák | Foto: Elise Amendola | Zdroj: ČTK/AP

Běžela první minuta hry závěrečné třetí třetiny, když Pastrňák zachytil nahození Toreyho Kruga, sám si vyjel před branku a kličkou překonal brankáře Mikea Smithe. Český útočník se do statistik zápasu zapsal ještě v jeho samém závěru, když na gól do prázdné branky přihrál Bradu Marchandovi. Společně s Davidem Krejčím, který nahrál na góly Marchandovi a Jakeu DeBruskovi, tak pomohl Bostonu k výhře nad Calgary 6:4. Soupeři nestačil ani gól Michaela Frolíka, který při vlastním oslabení v osmé minutě první třetiny otevřel skóre zápasu.

David Pastrňák byl hlavní hvězdou Winter Classic. Čech před 76 tisíci diváky řídil bostonský obrat

Číst článek

Brankář Calgary David Rittich do zápasu nezasáhl kvůli zranění v dolní části těla.

V dresu Buffala si jednu asistenci připsal český centr Vladimír Sobotka, když Tageu Thompsonovi nahrál na druhý gól zápasu. Buffalo porazilo Floridu 4:3.

Český souboj viděli diváci ve Philadelphii, kde se proti domácímu Michalu Neuvirthovi, Jakubu Voráčkovi a Radko Gudasovi postavil český brankář Petr Mrázek z Caroliny. Více důvodů k radosti měl Mrázek, jehož tým zvítězil 5:3. Flyers nepomohly ani Voráčkovy dvě gólové přihrávky.

Na centru třetí formace Chicaga nastoupil na ledě New Yorku Islanders útočník David Kämpf. I přesto, že Chicago dalo v utkání první gól, se nakonec z výhry radovali hokejisté Islanders, když jim výhru 3:2 v prodloužení vystřelil Devon Toews.

Michal Kempný, Jakub Vrána a Dmitrij Jaškin se představili v zápase Washingtonu proti St. Louis. Do statistik se zapsal především obránce Kempný, který nahrával na dva góly v zápase. Vítězové Stanley Cupu ale ani tak na soupeře nestačili a prohráli 2:5.

Útočník a kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin pokořil díky gólu z 16. minuty jako první hráč v sezoně hranici 30 branek.

Hokejisté Tampy, i s útočníkem Ondřejem Palátem, se dočkali vysokého vítězství 6:2 na ledě Las Angeles. Český útočník v zápase nebodoval.

V dalších zápasech porazil Montreal Vancouver 2:0, Toronto padlo doma s Minnesotou 4:5. Tyto zápasy proběhly bez české účasti.

NHL:

Toronto - Minnesota 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
Branky: 1. a 6. Marner, 29. Nylander - 10. Coyle, 26. Koivu, 30. Spurgeon, 45. Parise. Střely na branku: 41:34. Diváci: 19.244. Hvězdy zápasu: 1. Spurgeon (Minnesota), 2. Marner (Toronto), 3. Dubnyk (Minnesota).

Boston - Calgary 6:4 (2:1, 1:1, 3:2)
Branky: 15. a 54. DeBrusk (na obě Krejčí), 22. a 59. Marchand (na druhou Pastrňák), 10. J. Moore, 41. Pastrňák - 8. Frolík, 22. E. Lindholm, 50. J. Gaudreau, 57. Backlund. Střely na branku: 27:37. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. DeBrusk (Boston), 2. J. Gaudreau (Calgary), 3. Marchand (Boston).

Buffalo - Florida 4:3 (2:0, 0:1, 2:2)
Branky: 5. a 57. J. Skinner, 8. T. Thompson (Sobotka), 42. S. Reinhart - 34. Vatrano, 53. Hoffman, 59. Barkov. Střely na branku: 33:38. Diváci: 18.551. Hvězdy zápasu: 1. J. Skinner, 2. T. Thompson (oba Buffalo), 3. Barkov (Florida).

Los Angeles - Tampa Bay 2:6 (0:3, 1:2, 1:1)
Branky: 28. A. Wagner, 58. Doughty - 7. Kučerov, 8. B. Point, 15. R. Callahan, 21. McDonagh, 38. Stamkos, 51. M. Joseph. Střely na branku: 30:33. Diváci: 17.551. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Stamkos, 3. B. Point (všichni Tampa Bay).

Philadelphia - Carolina 3:5 (0:0, 0:3, 3:2)
Branky: 47. Simmonds (Voráček), 48. Couturier, 51. J. van Riemsdyk (Voráček) - 38. a 56. Teräväinen, 22. Hamilton, 24. J. Williams, 46. Foegele. Střely na branku: 37:28. Brankář Michal Neuvirth (Philadelphie) odchytal 57:25 minut, inkasoval pětkrát z 28 střel a měl úspěšnost zákroků 82,1 procenta. Brankář Petr Mrázek (Carolina) odchytal celý zápas, inkasoval třikrát z 37 střel a měl úspěšnost zákroků 91,9 procenta. Diváci: Hvězdy zápasu: 1. Teräväinen (Carolina), 2. Giroux (Philadelphie), 3. Sebastian Aho (Carolina).

Montreal - Vancouver 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 12. Jordie Benn, 29. Drouin. Střely na branku: 27:33. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Armia, 3. Jordie Benn (všichni Montreal).

St. Louis - Washington 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 5. R. Thomas, 33. Parayko, 37. Sundqvist, 46. Pietrangelo, 52. Bozak - 16. Ovečkin (Kempný), 24. Connolly (Kempný). Střely na branku: 42:25. Diváci: 17.200. Hvězdy zápasu: 1. Pietrangelo, 2. Schwartz, 3. Bortuzzo (všichni St. Louis).

NY Islanders - Chicago 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 7. a 39. Barzal, 62. D. Toews - 4. Kahun, 46. P. Kane. Střely na branku: 50:21. Diváci: 13.454. Hvězdy zápasu: 1. Barzal, 2. D. Toews (oba NY Islanders), 3. P. Kane (Chicago).

krb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít