Toronto - Boston 2:3Pastrňák rozhodl vítěznou trefou! Chytil uťal sérii bez gólu, trefil se i Palát s Krejčím

škv, novSport.cz

Hokejisté Bostonu se zase jednou mohli spolehnout na českou dvojici Krejčí - Pastrňák. Prvně jmenovaný skóre zápasu s Torontem otevřel. Mladší z dvojice zase 15 sekund před koncem druhé třetiny vstřelil vítězný gól na 3:2. Trefil se také útočník Rangers Filip Chytil, který ukončil devíti zápasovou sérii bez branky. Nastartoval tak obrat Jezdců za výhrou 2:1. Přesně mířil také Ondřej Palát z Tampy, který slavil také vítězství v poměru 5:3 na ledě Buffala.

David Pastrňák (vpředu) oslavuje se svými spoluhráči svůj vítězný gól v zápase proti Torontu.

Povedený zápas sehrála dvojice českých "Medvědů". Jak David Pastrňák, tak i David Krejčí potvrdili, že se jim právě na kanadský celek opravdu hodně daří. Rodák z Havířova bodoval popáté v řadě proti tradičnímu celku z provincie Ontario, starší z dvojice má podobná čísla.

Krejčí si na konci první třetiny dobře vybral prostor a přesnou přihrávku Seana Kuralyho tvrdou ranou krásně zužitkoval. Domácí pak za pomoci střeleckých dispozic Andrease Johnssona a  Mitchella Marnera zápas otočili, přesto šli do kabin po druhé části hry zase o krok pozadu.

Nejprve vyrovnal na 2:2 Sean Kuraly, který zaznemanal druhý bod v zápase. Poslední slovo pak měl David Pastrňák, který těsně před druhou sirénou přijel před branku Michaela Hutchinsona a jen potvrdil, jak produktivní je. Skvělou práci odvedl ale dnes skvělý Kuraly, který má zásluhu na jeho gólu minimálně z poloviny. Dobrý forčeking a znovu skvělé oko pětadvacetiletého Američana stály za tímto gólem.

Třetí část hry už branky nepřinesla a tak se díky důležitým bodům dotahuje Boston právě na Toronto, na které v nabité Východní konferenci ztrácí už jenom dva body.

Chytil už zase pálí

Mladý forvard Filip Chytil se prosadil ve druhé třetině, šest minut po vedoucí trefě Ostrovanů. Nieves si nabruslil do útočného pásma kde prostrčil puk k českému útočníkovi, který ranou k tyči překonal švédského gólmana Lehnera.

O triumfu Rangers v derby a ukončení série pěti proher, pak rozhodl pět minut před koncem základní hrací doby Nor Mats Zuccarello, když puk dostal za brankovou čáru díky šťastnému odrazu od brusle.

Rangers tak až na osmý pokus dokázali vyhrát v areně Barclays Center, kde Islanders hrají své domácí zápasy čtvrtým rokem.

Útočník Tomáš Hertl ze San Jose díky přihrávce rozšířil bodovou sérii na čtyři utkání. Sharks triumfem 4:1 nad Ottawou ovládli šestý duel v řadě a vyhoupli se na druhé místo v Západní konferenci, o bod za vedoucí Calgary. Další čeští hráči kalifornskému tým, bek Radim Šimek a útočník Lukáš Radil, nebodovali.

Krize Letců trvá dál

Hokejisté Philadelphie i s Gudasem a Voráčkem v sestavě nenavázali na den staré vítězství nad Dallasem a na ledě New Jersey prohráli 2:3. U prvního gólu Ďáblů si připsal asistenci Pavel Zacha, Jakub Voráček se do statistik zapsal přihrávkou na branku Couturiera dvě sekundy před koncem utkání. Letci prohráli už devátý z posledních deseti zápasů.

Tampa válí, Palát proti Buffalu také

Dalším českým střelcem v nočním programu byl Ondřej Palát. Pohoda z velmi vydařené základní části byla na svěřencích trenéra Coopera vidět i v Buffalu při vítězství 5:3. Sedmadvacetiletý forvard původem z Frýdku-Místku, vyrovnával na 2:2 po krásné individuální akci ruského mladíka z obranných řad Blesků Michajla Sergačjova. Na druhé straně si asistenci připsal i Vladimír Sobotka. Velkému comebacku Tampy ve třetí třetině však ani on nezabránil. Hosté vyhráli posledních 14 minut hry poměrem 3:0 a celkově si pojistili vedení v celé soutěži výhrou 5:3.

Filip Hronek si připsal po včerejším bodu za asistenci další... Tentokrát však slavil i týmové vítězství. Hokejisté Detroitu překvapili na ledě Minnesoty a český bek se objevil ve statistikách u poslednícho gólu Rudých křídel, který zaznamenal Tyler Bertuzzi. Hokejisté z města automobilů si nakonec odvezli cennou výhru 5:2.

Výsledky NHL:
NY Islanders - NY Rangers 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 29. Beauvillier - 35. Chytil, 55. Zuccarello. Střely na branku: 25:26. Diváci: 15 497. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello, 2. Chytil (oba Rangers), 3. Beauvillier (Islanders)
New Jersey - Philadelphia 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 7. Severson (Zacha), 26. Hischier, 42. M. Wood - 36. J. van Riemsdyk, 60. Couturier (Voráček). Střely na branku: 26:34. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. Hischier, 2. Blackwood, 3. Severson (všichni New Jersey)
Buffalo - Tampa Bay 3:5 (2:1, 0:1, 1:3)
Branky: 6. S. Reinhart, 20. T. Thompson (Sobotka), 46. Scandella - 1. B. Point, 28. Palát, 47. Kučerov, 55. Stamkos, 59. R. Callahan. Střely na branku: 33:30. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Stamkos (oba Tampa Bay), 3. S. Reinhart (Buffalo)
Toronto - Boston 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Branky: 28. Johnsson, 30. Marner - 19. Krejčí, 35. Kuraly, 40. Pastrňák. Střely na branku: 32:29. Diváci: 19 305. Hvězdy zápasu: 1. Kuraly, 2. T. Rask (oba Boston), 3. K. Kapanen (Toronto)
Montreal - Colorado 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 49. Kulak, 51. Kotkaniemi, 59. Jordie Benn. Střely na branku: 31:28. Diváci: 21 302. Hvězdy zápasu: 1. Danault, 2. Price, 3. Drouin (všichni Montreal)
Los Angeles - Pittsburgh 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: 11. Carter, 29. Iafallo, 37. Kopitar, 41. Leipsic, 60. Kopitar - 6. a 50. Guentzel. Střely na branku: 25:40. Diváci: 18 414. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Muzzin (oba Los Angeles), 3. Guentzel (Pittsburgh)
Minnesota - Detroit 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Branky: 18. Kunin, 21. Niederreiter - 1., 41. a 49. Bertuzzi, 21. a 36. Vanek (na druhou Hronek). Střely na branku: 18:37. Diváci: 19 087. Hvězdy zápasu: 1. Bertuzzi, 2. Vanek, 3. D. Larkin (všichni Detroit)
Chicago - Vegas 3:4 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 5. a 28. DeBrincat, 16. P. Kane - 22. Tuch, 40. Carpenter, 56. Stastny, 62. Theodore. Střely na branku: 23:33. Diváci: 21 760. Hvězdy zápasu: 1. Theodore, 2. Tuch (oba Vegas), 3. DeBrincat (Chicago)
Dallas - St. Louis 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Branky: 49. Condra - 1. a 53. Tarasenko, 10. Maroon. Střely na branku: 22:28. Diváci: 18 124. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Sundqvist, 3. Bouwmeester (všichni St. Louis)
San Jose - Ottawa 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 38. Pavelski (Hertl), 47. Burns, 56. Thornton, 59. M. Karlsson - 47. Dzingel. Střely na branku: 32:28. Diváci: 17 562. Hvězdy zápasu: 1. Burns, 2. Pavelski, 3. M. Jones (všichni San Jose)
Edmonton - Arizona 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 7. McDavid, 38. K. Russell - 24. a 42. Garland, 22. Oesterle. Střely na branku: 25:29. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Garland, 2. Galchenyuk (oba Arizona), 3. Nugent-Hopkins (Edmonton)
Washington - Columbus 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 59. Kuzněcov - 2. Atkinson, 64. Panarin. Střely na branku: 33:22. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Panarin (Columbus), 2. Kuzněcov (Washington), 3. Atkinson (Columbus)