Lukáš Sedlák dal druhý gól v sezoně, Columbus v přestřelce porazil Rangers

Útočník Columbusu Lukáš Sedlák přispěl gólem k vítězství Blue Jackets 7:5 nad NY Rangers, za které jednou asistoval Filip Chytil. Další výhru Calgary podpořil dvěma gólovými přihrávkami Michael Frolík.

Tento článek je více než rok starý.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Sedlák dal v NHL gól přesně po měsíci

Lukáš Sedlák dal v NHL gól přesně po měsíci | Foto: Russell LaBounty-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

V Columbusu se jako první z Čechů zapsal Filip, který bodoval ve třetím zápase za sebou, tentokrát v páté minutě zápasu připravil Ryanu Stromeovi první branku zápasu, vedení ale Rangers vydrželo jen 34 sekund do vyrovnání Panarina.

České duo Krejčí, Pastrňák řídilo výhru Bostonu. Prosadil se také Chytil a Palát

Gólově bohatý zápas nabídl v každé třetině čtyři góly. Lukáš Sedlák se prosadil 2 minuty před druhou přestávkou, kdy si před brankoviště najel na přihrávku Dána Olivera Bjorkstranda a zvýšil náskok Blue Jackets na 4:2.

25letý rodák z Českých Budějovic se v NHL trefil teprve podruhé v sezoně, navíc přesně po měsíci.

Columbus v přetahované udržel dvoubrankový náskok, vyhrál 7:5 a má sérii 3 vítězství v řadě. Zato Rangers se nedaří, v novém roce vyhráli teprve dva z osmi zápasů.

Útočník Michael Frolík se dvěma přihrávkami podílel na kanonádě Calgary, které rozdrtilo Arizonu 7:1. Místo Davida Ritticha dostal přednost v brankovišti Flames bývalý gólman Coyotes Mike Smith. Nahrávku si u jediné trefy Tampy Bay připsal forvard Ondřej Palát. Nejlepší tým soutěže podlehl New York Islanders 1:5.

Brankář Petr Mrázek pomohl 20 zákroky k triumfu Caroliny 6:3 proti Nashvillu. Na sedmém vítězství Hurricanes z posledních osmi zápasů měl největší zásluhu útočník Sebastian Aho, jenž zaznamenal druhý hattrick v kariéře, k němuž přidal asistenci.

NHL:
Carolina - Nashville 6:3 (2:0, 3:2, 1:1)
Branky: 16., 24. a 57. Sebastian Aho, 19. Mäenalanen, 29. Wallmark, 31. J. Williams - 35. a 54. F. Forsberg, 23. Colton Sissons. Střely na branku: 34:23. Brankář Petr Mrázek (Carolina) odchytal celý zápas, inkasoval tři branky z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 87 procent. Diváci: 16.347. Hvězdy zápasu: 1. Sebastian Aho, 2. Ferland, 3. De Haan (všichni Carolina).

Winnipeg - Anaheim 4:3 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 20. Wheeler, 23. Laine, 55. Chiarot, 65. Little - 3. Gibbons, 17. Rakell, 36. Cogliano. Střely na branku: 34:31. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Lowry (Winnipeg), 2. J. Gibson (Anaheim), 3. Little (Winnipeg).

Calgary - Arizona 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)
Branky: 17. a 47. Giordano, 22. a 45. M. Tkachuk (na první Frolík), 18. Monahan, 38. J. Gaudreau (Frolík), 48. Bennett - 40. Oesterle. Střely na branku: 26:23. Diváci: 17.849. Hvězdy zápasu: 1. Giordano, 2. M. Tkachuk, 3. M. Smith (všichni Calgary).

Vancouver - Florida 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)
Branky: 33. L. Eriksson, 48. B. Hutton, 58. Boeser, 60. Beagle, 60. Markus Granlund - 46. Vatrano. Střely na branku: 36:24. Diváci: 18.610. Hvězdy zápasu: 1. B. Hutton (Vancouver), 2. Luongo (Florida), 3. L. Eriksson (Vancouver).

NY Islanders - Tampa Bay 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Branky: 2. B. Nelson, 5. Clutterbuck, 5. D. Toews, 32. Cizikas, 60. J. Bailey - 39. McDonagh (Palát). Střely na branku: 28:39. Diváci: 11.193. Hvězdy zápasu: 1. M. Martin, 2. Greiss, 3. Cizikas (všichni NY Islanders).

Columbus - NY Rangers 7:5 (2:2, 3:1, 2:2)
Branky: 40. a 59. N. Foligno, 6. Panarin, 9. Duclair, 35. Atkinson, 38. Sedlák, 46. Savard - 39. a 56. Zuccarello, 5. R. Strome (Chytil), 18. Kreider, 57. J. Vesey. Střely na branku: 40:27. Diváci: 17.417. Hvězdy zápasu: 1. N. Foligno, 2. Atkinson, 3. Panarin (všichni Columbus).

vman, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít