Radosť hráčov Nových Zámkov po góle.

VIDEO Banská Bystrica prehrala v Nových Zámkoch a prišla o pozíciu lídra

ŠPORT.sk • 15. jan 2019 o 21:10
Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili v utorňajšom zápase 43. kola najvyššej slovenskej súťaže nad Banskou Bystricou 3:2.

Duel Nové Zámky - Banská Bystrica ste mohli sledovať NAŽIVO na ŠPORT.sk >>

MHC Nové Zámky - HC'05 Banská Bystrica 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Góly: 7. Urban (Novák, Bajtek), 45. Urban (Šimun), 49. Zbořil (Jurík, Pospíšil) – 17. Koper (Ďatelinka), 60. Bartánus (Faille, Higgs).

Rozhodovali: D. Konc st., Jonák, Frimmel, Synek, vylúčení: 2:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 852 divákov

Zostavy:

Nové Zámky: Kristín - Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Andersons, Hatala, Slávik, Henderson - Ručkay, Zbořil, Jurík - Bajtek, Urban, Šimun - Pospíšil, Hruška, Jakúbek - Rogoň, Fábry, Ondrušek

Banská Bystrica: Williams - Marshall, Southorn, Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Majerík, Biro - Asselin, Faille, Selleck - Sýkora, Higgs, Bartánus - Róth, Koper, Gabor - Kabáč, Giertl, Török

Duel šiesteho tímu s lídrom sa začal vo svižnom tempe. Po miernom tlaku hostí v úvodných sekundách spálil prvú veľkú šancu domáci Urban, ktorý nedokázal zasunúť puk do odkrytej bránky. Už od úvodných minút sa hra prelievala zo strany na stranu a ani jeden z gólmanov sa nemohol sťažovať na nedostatok práce. Ako prví udreli Novozámčania. Novák vyslal tvrdý príklep od modrej čiary, ktorý bystrický brankár len vyrazil nad seba a pohotový Urban dorazil puk do siete. Hostia sa dočkali vyrovnania, keď Ďatelinkov nastrelený puk doputoval po odraze od Koperovej korčule až do siete.

Útočný hokej z oboch strán pokračoval aj v druhom dejstve. Domáci sa opäť mohli dostať do vedenia. Urban obkorčuľoval Williamsovu bránku, ponúkol prihrávku Bajtekovi, ten však z prvej neskóroval. Na druhej strane sa v dobrej pozícii ocitol Bartánus, ale Kristín bol na mieste. Strhnúť vedenie na svoju stranu mohli opäť Bystričania, no v presilovke stroskotal na Kristínovi Selleck. Novozámocký brankár neskôr efektne "vymazal" aj Asselinov nájazd z pravej strany.

V úvode tretej tretiny mali domáci výhodu štvorminútovej presilovky o dvoch hráčov. V priebehu 12 sekúnd putovali na trestnú lavicu až štyria hráči Banskej Bystrice. Ponúknutú príležitosť využili domáci po vyše dvoch minútach vďaka spolupráci Šimuna s Urbanom. Novozámčania tak pokračovali v početnej výhode o jedného hráča, tú však už nezužitkovali. Už o niekoľko okamihov rozjasal tribúny kapitán Zbořil, ktorý z nájazdu zvýšil bekhendovým blafákom na 3:1. Hostia stavili v závere duelu na hru bez brankára, čo 40 sekúnd pred koncom využil Bartánus a znížil na rozdiel jediného gólu. Vo zvyšných sekundách už gól nepadol a tak ostali tri body v Nových Zámkoch.

Hlasy po zápase:

Jerguš Bača, asistent trénera Nových Zámkov: "Spočiatku zápasu nám chýbal pohyb a väčšia agresivita. Viac-menej sme sa v prvej polovici duelu úspešne bránili, no podržal nás Maťo Kristín. Myslím si, že bolo dôležité, že ku koncu druhej tretiny sme držali stav 1:1. Vtedy sme zlepšili pohyb, boli sme agresívnejší. Samozrejme, pomohli nám aj presilovky, získali sme jednogólový náskok. Umnou hrou, veľkou bojovnosťou a s pomocou brankára Kristína sme zápas dotiahli do víťazného konca."

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "V uplynulých zápasoch sme prišli o množstvo energie. Neviem, čo by som k dnešnému zápasu povedal. Spočiatku sa nám podarilo súpera zavrieť v jeho tretine. Naša hra sa mi spočiatku páčila, no situáciu, aká nastala v tretej tretine, som v nikdy v kariére nevidel. Ešte som nezažil, aby boli na trestnej lavici naraz štyria hráči z jedného tímu. To bol zlomový moment zápasu. Jediné, čo by som na našej hre zmenil, bolo využívanie šancí."