České biatlonistky po euforii totálně propadly! Vyhrála slovenská reprezentantka

vap, likSport.cz

Ještě hůř než muži! Hluboko v poli poražených skončily české biatlonistky ve sprinterském pokračování SP v Ruhpoldingu. Žádná se nevešla do bodované čtyřicítky. Markéta Davidová skončila nejvýše – padesátá. Veronika Vítková byla hned za ní. Vyhrála slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová.

Vítězná Anastasia Kuzminová ze Slovenska po sprintu v Ruhpoldingu.

Do sprintu vyrazila jako první z Češek Vítková. Rodačka z Vrchlabí v Ruhpoldingu v minulých letech získala tři medaile. Dvě chyby při první střelbě jí ale dnes vzaly veškeré naděje. A podobně si vedly její kolegyně. Dlouho nepoznaný propadák nejen v této sezoně...

Kdy se něco takového stalo naposledy? Kdy žádná z Češek v SP nebodovala? Dávno – 12. 2. 2012.

Markéta Davidová na trati sprintu v Ruhpoldingu.

Po štafetové bronzové euforii minulý týden v Oberhofu tentokrát totální zklamání... Nedělní hrdinka týmu Davidová rozjela závod slibně, ale po nule vleže se připravila o šanci na lepší umístění dvěma chybami vestoje. Tentokrát navíc ztrácela i v běhu.

Rychlejší než ona byla dnes i Vítková, která ale musela absolvovat tři trestná kola. Eva Puskarčíková byla se dvěma chybami ještě o tři příčky níže – čtyřiapadesátá. Lucie Charvátová skončila 85. Jessica Jislová trefila přesně stovku.

Veronika Vítková skončila při sprintu v Ruhpoldingu v poli poražených.

Kuzminová vyhrála podruhé v sezoně. Díky bezchybné střelbě a nejlepšímu běhu porazila o 11,9 sekundy Italku Lisu Vittozziovou, která se v celkové klasifikaci SP opět přiblížila své krajance Dorothee Wiererové. Ta tentokrát skončila šestá.

Nejlepší domácí závodnicí byla Laura Dahlmeierová, která při opětovném návratu do SP skončila devátá.

Zítra se jede štafeta mužů, v sobotu týmový závod žen. V neděli jsou na programu souboje s hromadným startem, přičemž Česko bude mít zastoupení jen mezi muži (Krčmář, Moravec).