Třetí výhra Frosinone v sezoně, Juventus a AC Milán braly výhry 3:0

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Juventusu vyhráli ve 23. kole italské ligy na hřišti Sassuola 3:0 a dál zůstávají neporažení. Cristiano Ronaldo vstřelil 18. gól v soutěži. AC Milán porazil doma Cagliari 3:0 a udržel čtvrté místo. Trefily se obě lednové posily Krzysztof Piatek a Lucas Paquetá. Sampdoria Janov doma překvapivě podlehla předposlednímu Frosinone 0:1. Hosté v ročníku vyhráli teprve potřetí. Atalanta Bergamo otočila duel se Spalem Ferrara, který nakonec porazila 2:1, Turín doma zvítězil nad Udine 1:0.

Juventus vítězstvím odčinil nečekanou remízu v minulém kole doma s Parmou a v čele tabulky zvýšil náskok před druhou Neapolí už na 11 bodů. Úvodní gól obstaral záložník Khedira, který dorazil do odkryté branky Ronaldovu střelu.

Portugalský reprezentant se mezi střelce zapsal v 70. minutě, kdy skóroval hlavou po rohovém kopu. Asistencí se pak podílel i na třetí brance Juventusu, kterou na konci zápasu zařídil německý záložník Can. Ronaldo odskočil v čele tabulky kanonýrů Quagliarellovi se Zapatou o dvě branky.

V Miláně poslal domácí mužstvo do vedení vlastní gól obránce Cepitelliho ve 13. minutě. O necelých deset minut později se radovali Milánští zásluhou Brazilce Paquetá znovu. Jednadvacetiletý záložník, který přestoupil v lednu do AC Milán z Flamenga, zaznamenal v novém dresu premiérovou trefu. Po změně stran navýšil na konečných 3:0 svou 15. brankou v soutěži polský kanonýr Piatek.

Hosté nevyhráli na San Siru od června 1997. Cagliari patří k nejhorším týmům ve venkovních zápasech, ze soupeřova hřiště si tři body odvezlo doposud pouze jednou. Hůře na tom jsou jen Chievo a Empoli, které na první venkovní výhru stále čekají.

Frosinone vyslalo na branku jedinou střelu, která však ke smůle domácích skončila v 25. minutě v síti. Sampdoria nedokázala vstřelit gól podruhé za sebou. Hosté vyhráli z posledních tří zápasů v lize dvakrát. Český záložník Jakub Jankto zůstal pouze na lavičce Sampdorie.

Atalanta prohrávala se Spalem po první půli 0:1, ale dvěma góly v druhé pětačtyřicetiminutovce zápas otočila. Vítěznou branku vstřelil kolumbijský útočník Zapata, který skóroval pošestnácté v sezoně.

Turín porazil díky prvnímu gólu obránce Aina v tomto ligovém ročníku trápící se Udine 1:0. Hosté nevyužili ani penaltu, kterou ve druhém poločase zahodil argentinský útočník De Paul. Udine prohrálo tři z posledních čtyř zápasů a od sestupového pásma je dělí pouze bod.

Výsledky 23. kola italské fotbalové ligy:
Boloňa - FC Janov 1:1 (17. Destro - 33. Lerager), Bergamo - Spal Ferrara 2:1 (57. Iličič, 79. Zapata - 8. Petagna), FC Turín - Udine 1:0 (31. Aina), Sampdoria Janov - Frosinone 0:1 (25. Ciofani), Sassuolo - Juventus Turín 0:3 (23. Khedira, 70. Ronaldo, 86. Can), AC Milán - Cagliari 3:0 (13. vlastní Cepitelli, 22. Paquetá, 62. Piatek).

Alex Sandro (vlevo) během souboje s Domenicem Berardim (vpravo)

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.