Lidovky.cz

Třinec senzačně otočil derby ve Vítkovicích, Plzeň nezaváhala v Boleslavi

Sport

21:29aktualizováno  21:58
PRAHA - Hokejisté Plzně otočili ve 47. kole utkání v Mladé Boleslavi a zvítězili 4:1. Třemi body se na výhře podílel Jan Kovář. To Třinec měl pozici ještě o něco těžší, prohrával 0:3 ve Vítkovicích, ale nakonec si domů odváží výhru 4:3.

Chomutovský Adam Raška (dole) slaví svůj gól se Stanislavem Dietzem. foto: Ondřej Bičiště.

Výsledky extraligy:

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. R. Zohorna (P. Musil, Vondrka) - 20. Kodýtek (Jan Kovář, D. Kindl), 25. Indrák, 36. Gulaš (Jan Kovář), 47. Pour (Gulaš, Jan Kovář).

HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec 3:4 (1:0, 2:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 8. O. Roman (Lev, Schleiss), 21. Dej (Trška, Lev), 29. Olesz (Lev, Hrabal) - 38. Š. Novotný (D. Musil, M. Růžička), 43. Hrňa (P. Vrána), 46. P. Vrána (M. Růžička, Svačina), 54. M. Kovařčík (O. Kovařčík).

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Zaťovič (M. Erat, P. Holík), 24. P. Holík (Štencel, M. Erat), 34. Gulaši (J. Hruška).

PSG Berani Zlín - HC Sparta Praha 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Valenta (Dufek), 14. Fořt (D. Nosek), 22. E. Kulda (P. Sedláček), 27. Šlahař (P. Sedláček, Kubiš) - 12. Piskáček (Pech, Buchtele).

Piráti Chomutov - HC Dynamo Pardubice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Klhůfek (Blaha), 38. A. Raška (Tomica, Dietz), 47. Blaha (V. Růžička ml.).

Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Zámorský (M. Chalupa, Smoleňák), 8. Rosandič (Miškář), 10. Kukumberg (Zámorský, Linhart), 22. Cingel (Rosandič) - 36. J. Mikúš (Trončinský, V. Hübl).

HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 34. Strapáč (Burian, Vyrůbalík).

Hráči Mladé Boleslavi podlehli doma druhé Plzni 1:4. V boji o play off doma potřetí za sebou nebodovali a prohráli tři z posledních čtyř utkání. Západočeši naopak poosmé za sebou nevyšli naprázdno a z toho sedmkrát vyhráli. Třemi asistencemi k úspěchu v Mladé Boleslavi pomohl útočník Jan Kovář.

Třinečtí hokejisté po velkolepém obratu zvítězili ve Vítkovicích 4:3. I když domácí v moravskoslezském derby vedli už 3:0, závěr zvládli lépe Oceláři a čtyřmi brankami v rozmezí šestnácti minut utkání otočili. Vítězství trefil v 54. minutě Michal Kovařčík. Ostravané si připsali pátou porážku z posledních šesti kol.

Chomutov porazil v souboji týmů ze dna tabulky poslední Pardubice 3:0 a bodově se dotáhli na dvanácté Karlovy Vary. Piráti se oklepali z úterního debaklu na ledě Vítkovic 1:9 a připsali si třetí výhru z posledních pěti utkání. Dynamu unikli na rozdíl 13 bodů. Kanadský gólman Justin Peters udržel potřetí v sezoně čisté konto.

Východočeši z Hradce Králové porazili Litvínov 4:1. Mountfield vyhrál popáté za sebou v základní hrací době, vždy přitom inkasovali maximálně gól. Mountfield udělal zásadní krok k úspěchu již v první třetině, kterou vyhrál 3:0. Na první Liberec tak ztrácí ze třetí příčky už jen tři body.

Mistrovská Kometa Brno uspěla v Karlových Varech 3:0 a posunula se ze šestého na páté místo před Vítkovice. Dvanáctá Energie prohrála posedmé za sebou a předposlední Chomutov se na ni v boji o únik baráži bodově dotáhnul. Gólman Marek Čiliak udržel v pátém utkání po návratu do Komety ze Slovanu Bratislava podruhé čisté konto.

Berani ze Zlína porazili ve Spartu 4:1. Moravský klub se v tabulce dotáhli bodově na svého dnešního soupeře, a získali navíc tříbodový náskok na jedenáctý Litvínov. Pražané sice v první třetině odpověděli na vedoucí trefu Zlínských, ale to bylo z jejich strany vše.

Hráči Olomouce porazili vedoucí tým tabulky Liberec těsně 1:0. Pro oby týmy důležitý zápas rozhodl gól útočníka Petra Strapáče z končící 34. minuty. Náskok vedoucích Severočechů se při vítězství Plzně v Mladé Boleslavi ztenčil jen na dva body. Naopak Hanáci jich mají k dobru na jedenáctý Litvínov už šest. A jen čtyři body ztrácí na šesté Vítkovice.