Kombinaci v Crans Montaně vyhrála znovu Italka Brignoneová

Praha

Kombinaci Světového poháru v alpském lyžování vyhrála ve švýcarské Crans Montaně Italka Federica Brignoneová. Znovu dokázala, že se jí na zdejších sjezdovkách daří - kombinaci tady vyhrála i ve dvou předcházejících letech. Vůbec poprvé vystoupila na pódium Kanaďanka Romi Remmeová, dvojnásobná mistryně světa Švýcarka Wendy Holdenerová skončila třetí.

Kombinaci Světového poháru v alpském lyžování vyhrála ve švýcarské Crans Montaně Italka Federica Brignoneová

Brignoneová položila základ k desátému triumfu ve Světovém poháru dopoledním vítězstvím ve sjezdařské části. Ve slalomu jí pak stačilo osmé místo, aby o 38 setin sekundy porazila vítězku slalomové části Remmeovou. Holdenerová útočila až z jedenáctého místa po sjezdu, ale na víc než na bronz to nestačilo.

Brignoneová je i celkovou vítězkou kombinace, ale malý křišťálový glóbus podle pravidel mezinárodní federace FIS nedostane. V sezoně se totiž jela jen jediná kombinace. Závod ve Val d'Isere byl v prosinci pro nedostatek sněhu zrušen.