Boston - Carolina 4:3 PPKrejčí rozhodl a stal se první hvězdou utkání! Zadina slaví premiérový gól v NHL

New York/Praha

Český hokejista David Krejčí rozhodl v úterním duelu zámořské NHL v prodloužení o vítězství Bostonu nad Carolinou 4:3. Navrch přidal i asistenci a po utkání byl vyhlášen první hvězdou večera. Devatenáctiletý Filip Zadina oslavil svůj premiérový gól v NHL, jeho Detroit ale nakonec podlehl v prodloužení Coloradu 3:4. Ondřej Palát pomohl Tampě gólovou asistencí k výhře nad Winnipegem 5:2.

Bosotnský David Krejčí (druhý zleva) oslavuje se spoluhráčem Jakem DeBruskem vítězný gól proti Carolině.

Boston prodloužil svoji bodovou sérii už na 17 zápasů, doma zvítězil poosmé za sebou. Medvědi naposledy prohráli 19. ledna s New Yorkem Rangers.

Proti Carolině však Bruins, hrající stále bez zraněného Davida Pastrňáka, po dvou brankách Sebastiana Aha prohrávali na začátku druhé třetiny 0:2. Ještě před druhou sirénou však srovnával na 2:2 Jake DeBrusk, který po rychlém úniku dorazil do brány Krejčího střelu.

Patrice Bergeron na začátku třetí části skóre zápasu otočil, jenže Justin Williams na druhé straně srovnal. V prodloužení však zaúřadoval Krejčí, jemuž před bránu parádně naservíroval puk DeBrusk a český útočník mazácky překonal brankáře Curtise McElhinneyho, jenž dostal tentokrát přednost před Petrem Mrázkem.

Detroit už je dávno z postupové hry o play off venku, a tak dostávají příležitost mladí. Devatenáctiletý český talent Filip Zadina se dočkal své první branky v NHL, když se v přesilovce trefil proti Coloradu svým typickém způsobem po střele bez přípravy z kruhu pro vhazování po křížné přihrávce od Filipa Hronka.

Zadinův gól na 3:2 padl dvě minuty a 17 sekund před koncem normální hrací doby a zdálo se, že bude vítězný. Jenže ani ne za minutu srovnal Tyson Barrie a v prodloužení vystřelil domácím výhru Nathan MacKinnon.

Rozjetá Tampa je k nezastavení. Nejlepší tým NHL nasbíral po výhře nad Winnipegem už 106 bodů a znovu se v jejím dresu blýskl nejproduktivnější hráč sezony Nikita Kučerov, který díky dvěma asistencím z úterního zápasu má na svém kontě 108 bodů (31+77) a dotáhl už se tak na počin Vincenta Lecavaliera (56+52) ze sezony 2006/07.

Na úvodním gólu Tampy i celého zápasu měl podíl Ondřej Palát, který vysunul do úniku Yanniho Gordea a 27letý Kanaďan se ve vyložené šanci nemýlil.

Na významný milník dosáhl Sidney Crosby, který přispěl gólem a dvěma asistencemi k vítězství Pittsburghu nad Floridou 3:2 v prodloužení. Slavný Kanaďan zaokrouhlil svůj bodový zisk v kariéře v NHL na 1200. Dvakrát se v utkání trefil jeho spoluhráč Jake Guentzel.

Boston - Carolina 4:3 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 33. Wagner, 39. DeBrusk (Krejčí), 43. Bergeron, 62. Krejčí - 7. a 22. Aho, 53. Williams. Střely na branku: 38:37. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí, 2. Wagner (oba Boston), 3. Aho (Carolina).
New Jersey - Columbus 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 37. Zajac - 1. a rozhodující sam. nájezd Atkinson. Střely na branku: 30:18. Diváci: 12 085. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson (Columbus), 2. Zajac, 3. Coleman (oba New Jersey).
NY Islanders - Ottawa 5:4 po sam. nájezdech (1:0, 3:2, 0:2 - 0:0)
Branky: 9. B. Nelson, 23. D. Toews, 26. Lee, 31. Johnston, rozhodující sam. nájezd Eberle - 21. Gibbons, 27. O. Lindberg, 48. Z. Smith, 56. Pageau. Střely na branku: 38:27. Diváci: 11 445. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. D. Toews (oba NY Islanders), 3. C. Anderson (Ottawa).
Pittsburgh - Florida 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 21. a 63. Guentzel, 31. Crosby - 2. Borgström, 38. Trocheck. Střely na branku: 37:34. Diváci: 18 484. Hvězdy zápasu: 1. Guentzel, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Trocheck (Florida).
Tampa Bay - Winnipeg 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: 2. Gourde (Palát), 29. Erne, 35. Stamkos, 45. Paquette, 50. B. Point - 7. Wheeler, 56. Trouba. Střely na branku: 38:32. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Erne, 2. Kučerov, 3. Joseph (všichni Tampa Bay).
Nashville - Minnesota 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 2. C. Smith, 34. B. Boyle, 43. Josi, 49. Arvidsson, rozhodující sam. nájezd Johansen - 16. a 58. Fiala, 38. Aberg, 43. Fehr. Střely na branku: 25:33. Diváci: 17 668. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Johansen, 3. Josi (všichni Nashville).
Dallas - NY Rangers 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 22. J. Klingberg. Střely na branku: 32:28. Diváci: 17 974. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. J. Klingberg (oba Dallas), 3. Georgijev (NY Rangers).
Colorado - Detroit 4:3 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0)
Branky: 22. Compher, 49. Rantanen, 59. Barrie, 63. MacKinnon - 17. Kronwall, 43. DeKeyser, 58. Zadina (Hronek). Střely na branku: 34:23. Diváci: 18 011. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Rantanen, 3. Barrie (všichni Colorado).
Arizona - Anaheim 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 19. Crouse - 4. Silfverberg, 44. Henrique, 52. Terry. Střely na branku: 23:31. Diváci: 11.305. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg (Anaheim), 2. Crouse (Arizona), 3. Henrique (Anaheim).
Los Angeles - Montreal 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 52. Luff - 4. Gallagher, 31. Weal, 41. S. Weber. Střely na branku: 27:24. Diváci: 17 764. Hvězdy zápasu: 1. S. Weber, 2. Price, 3. Mete (všichni Montreal).