SESTŘIH: Teplice - Plzeň 2:1. Mistr se trápí, padl podruhé v řadě

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Plzně v předehrávce 25. kola FORTUNA:LIGY prohráli 1:2 v Teplicích a po debaklu 0:4 na Spartě nebodovali podruhé za sebou, což se jim v nejvyšší soutěži stalo naposledy před třemi lety. Obhájce titulu může na druhém místě tabulky nabrat už devítibodovou ztrátu na vedoucí Slavii, která hraje v neděli v Příbrami. O výhře Teplic rozhodli v první půli brankami Jakub Hora s Pavlem Moulisem, po změně stran z velkého tlaku jen snížil Patrik Hrošovský. Severočeši jsou v neúplné tabulce osmí.

Teplice se musely obejít bez trojice důležitých hráčů Ljevakoviče, Kroba a Kučery, ale přesto už v páté minutě dokázaly favorita zaskočit. Moulis poslal před bránu přízemní centr, stoper Hubník na něj nedosáhl a Hora ve skluzu otevřel skóre. Pro bývalého hráče Plzně a nejlepšího střelce domácích šlo o devátý zásah v ligové sezoně.

Západočeši poté výrazně přidali a několikrát nebyli daleko od vyrovnání. V 11. minutě před Grigarem neuspěl Chorý a domácí brankář poté vyrazil i dorážku Čermáka. Plzeňský záložník poté v 18. minutě střílel těsně vedle a Grigar vzápětí vychytal i Hořavu s Petrželou.

Teplice útočily sporadicky, přesto ale dokázaly nedůslednost hostů v koncovce potrestat. Ve 32. minutě Hora po zemi rozehrál přímý kop, na rozběhnutého Moulise tečoval Jindráček a domácí záložník, kterého si obrana Plzně vůbec nevšímala, prostřelil z úhlu Hrušku.

SESTŘIH: Teplice - Plzeň 2:1. Viktoriáni zaspali úvod, pak spalovali šance

Takřka okamžitě mohl snížit Petržela, který obešel Grigara, ale jeho střelu do prázdné branky dokázal tečovat na roh stoper Shejbal. Vedle poté mířil Limberský a neprosadil se ani Pačinda, který v nastavení zkusil štěstí nůžkami.

Plzeň se kontaktní branky dočkala až po přestávce. Postaral se o ni Hrošovský, který v 62. minutě povedenou technickou střelou z hranice vápna překvapil Grigara.

Trenér Viktorie Vrba chvíli předtím poslal místo Chorého s Pačindou na hřiště Beauguela s Bakošem, který byl v 67. minutě blízko vyrovnání. Z úhlu ale poslal míč těsně vedle pravé tyče.

Plzeň i ve zbytku poločasu doslova obléhala domácí branku, ale z velkého množství gólových šancí se neprosadila. Grigar v posledních sekundách nadvakrát vychytal Pernicu a zařídil domácím nečekané vítězství. Viktoria tak navzdory drtivé převaze neodčinila sobotní debakl 0:4 na Spartě. V lize naposledy prohrála dvakrát za sebou v květnu 2016, kdy ztratila tři utkání po sobě.

Domácí: 5. Hora, 31. Moulis

Hosté: 62. Hrošovský

Domácí: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Hyčka – Soungole (65. Hošek), Trubač (65. Žitný) – Hora (C), Moulis (83. Čmovš) – Kuchta, Jindráček.

Hosté: A. Hruška – M. Havel, R. Hubník (C), Pernica, Limberský – Hořava, Hrošovský – Pačinda (58. Bakoš), Al. Čermák, M. Petržela (82. Kayamba) – Chorý (58. Beauguel).

Teplice - Plzeň: Hrošovského oblouček zapadl do sítě, 2:1

Teplice - Plzeň: Smolař Petržela! Už si položil gólmana a u tyče trefil Shejbala

Teplice - Plzeň: Dokonalý signál domácích zakončil Moulis, 2:0

Teplice - Plzeň: Pernica vyskočil nejvýš a ráznou hlavičku poslal jen těsně nad břevno

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905