Boe slaví čtrnáctý triumf, Krčmáře dvě blbosti připravily o elitní desítku

Oslo

O jeho celkovém prvenství už je dávno jasno. Nyní si Nor Johannes Thingnes Boe připsal čtrnáctý triumf v sezoně, když ovládl finále Světového poháru na 10 km doma na Holmenkollenu. Pokud v sobotní stíhačce Boe udrží první pozici, získá rekordní patnácté vítězství v jedné sezoně. Na body dosáhli tři Češi, přičemž nejlepší z nich byl Michal Krčmář na 26. místě.

Michal Krčmář - ilustrační foto.

Boe získal i malý glóbus za disciplínu, když předvedl nejlepší běžecký čas a cestu na nejvyšší stupeň vítězů mu nepřekazila ani jedna chyba při střelbě vstoje, kvůli níž musel ujet 150 metrů navíc. Pouze pět biatlonistů ze 113 na startu dokázalo za špatné viditelnosti na předměstí Osla odstřílet obě položky čistě, vedle stříbrného Hofera a bronzového Fillona Mailleta to do elitní desítky vyneslo ještě Rakušana Leitnera

Čeští reprezentanti si marně přáli nějaké umístění v elitní desítce, i když daleko od něj nebyl Michal Krčmář. „Musel jsem bohužel při ležce výrazně upravovat mířidla i cvakat v reakci na vítr, takže jsem tam nechal nějakých deset vteřin a další podobná ztráta přišla po pádu tak kilometr a půl před cílem. Kdybych neudělal tyhle blbosti, tak jsem mohl být tam, na co jsem si věřil," mínil Krčmář, jenž má zatím jako jediný z českých mužů zajištěnou účast v nedělním závodě s hromadným startem.

Nejlepší výkon na lyžích předvedl z reprezentačního kvinteta Ondřej Moravec, jenž měl 21. běžecký čas. „Byl jsem nažhavený, po čisté ležce se dobrý pocit umocnil, jenže za stojku jsem na sebe děsně naštvaný. Z přemíry snahy tam přišly tři střelecké chyby," mrzelo Moravce, který bral alespoň čtyři body do pohárové klasifikace.

Dokonce osm jich získal Tomáš Krupčík. Junior Jakub Štvrtecký se dostal do stíhacího závodu, pro Michala Šlesingra sezona předčasně končí. Udělal pět chyb na střelnici a měl až 85. běžecký čas, takže víkendové dění už se ho týkat nebude. „Představoval jsem si úplně jinou tečku, ale jak padla mlha, jelo se mi těžko," krčil rameny.