Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Slovenka Czaková a Nór Haukenes víťazmi Dudinskej päťdesiatky

Víťazom sobotňajšieho 38. ročníka medzinárodných chodeckých pretekov Dudinská päťdesiatka sa stal nórsky reprezentant Havard Haukenes výkonom 3:42:50 h.

23.03.2019 13:40
SR Dudince Dudinská päťdesiatka chôdza Foto: ,
Víťazný Havard Haukenes v cieli 50 km trate 38. ročníka medzinárodných chodeckých pretekov Dudinská päťdesiatka.
debata

Dvadsaťosemročný rodák z Bergenu si v Dudinciach vylepšil osobné maximum a postaral sa o európsky výkon roka. Haukenes toto podujatie vyhral aj v roku 2017 a vtedy si časom 3:43:40 h tiež vylepšil osobný rekord.

V sobotu skončil druhý Fín Veli-Matti Partanen časom 3:46:54 h, na tretej klasifikovali trojnásobného víťaza podujatia Poliaka Rafala Augustyna (3:47:04 h).

Majstrom Slovenska sa stal Michal Morvay (ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica), ktorý zo 44 pretekárov skončil devätnásty časom 4:09:50 h. Bola to jeho druhá päťdesiatka v živote a získal premiérový titul majstra SR.

Dudinská päťdesiatka má zatiaľ dvoch trojnásobných víťazov, okrem spomenutého Augustyn je ním aj nimi olympijský víťaz z Ria de Janeiro 2016 Matej Tóth.

Národný titul aj celkové prvenstvo medzi ženami obhájila Slovenka Mária Katerinka Czaková (4:16:33 h). Jej vlastný slovenský rekord a rekord podujatia 4:14:25 h odolal.