Hlavní obsah

Báječný obrat Kladna, Jágr má gól a asistenci! Pardubická jízda pokračuje

Praha
Aktualizováno

Po sedmi minutách byli na ručník, když po hattricku chomutovského Klhůfka prohrávali 0:3, nakonec se ale hokejisté Kladna obdivuhodně vzepjali a v pátém kole baráže o extraligu porazili Piráty 4:3. Gólem a asistencí k tomu přispěl útočník a majitel Rytířů Jaromír Jágr. Pardubice vyhrály v Českých Budějovicích 4:3 a dál zůstávají stoprocentní.

Ladislav Zikmund z Kladna (uprostřed) se raduje z gólu proti Chomutovu se spoluhráči Antonínem Melkou (vlevo) a Jaromírem Jágrem (vpravo).

Článek
Fotogalerie

Kladno za stavu 0:3 nastartovaly ještě v první třetině přesilovky. Nejprve po přihrávkách Jágra s Plekancem skóroval při hře 5 na 3 Zikmund, v pokračující klasické přesilovce vybídl Plekanec Jágra a Rytíři byli na dostřel. V 37. minutě vyrovnal Kaut a velkolepý obrat dokonal ve 43. minutě vítězným gólem Kehar.

Středočeši tak zvládli důležitou bitvu o druhé místo a připsali si třetí vítězství za sebou. Na druhém postupovém místě mají na třetí Chomutov už pětibodový náskok.

Jaromír Jágr z Kladna (vlevo) se raduje z gólu. Vpravo Lukáš Vantuch z Chomutova.

Pět kol, patnáct bodů a suverénní náskok na čele barážové tabulky. Pardubice svou jízdu prodloužily i v Českých Budějovicích, kde zvítězily 4:3. Východočeši za výhrou nakročili v posledních dvou minutách první třetiny, kdy nejprve zlomil bezbrankový stav Schaus a druhý gól následně přidal Mandát. Motor zůstává poslední.

Baráž o hokejovou extraligu, 5. kolo:
Kladno - Chomutov 4:3
Branky: 12. Zikmund, 13. Jágr, 37. T. Kaut, 43. Kehar - 2., 5. a 7. Klhůfek.
České Budějovice - Pardubice 3:4
Branky: 21. Z. Doležal, 40. Plášil, 45. M. Novák - 19. Schaus, 20. Mandát, 31. P. Sýkora, 42. Marosz.