SESTŘIH: Liberec - Jablonec 0:0. Domácím bod zachránil gólman Nguyen

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Video se připravuje ...
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Fotbalisté Liberce remizovali v 27. ligovém kole s Jabloncem bez branek a 50. podještědské derby v nejvyšší soutěže tak skončilo stejným výsledkem jako podzimní vzájemný duel. Hosté byli hlavně v druhé půli aktivnější, ale žádnou z šancí neproměnili. Jablonec sice bodoval počtvrté za sebou, na čtvrtém místě tabulky však má už jen tříbodový náskok na pátou Ostravu. Liberec si připsal devátou remízu v ligové sezoně a z osmé příčky ztrácí dva body na šestou Mladou Boleslav.

První poločas nabídl hlavně boj. Jablonec měl chvílemi mírnou převahu, ale stejně jako soupeř, kterému scházel nejlepší jarní střelec Kozák, si v úvodním dějství vytvořil jedinou gólovou šanci.

Ve 30. minutě střílel hostující Doležal do odkryté branky a domácí zachránil za již překonaným gólmanem Nguyenem Karafiát. Na opačné straně se vzápětí položil do centru akrobaticky přes hlavu Sýkora a těsně minul.

Druhý poločas začal svižněji. V 54. minutě těsně minul hostující Vatajelu, na druhé straně po rohovém kopu Hybšovu střelu chytil brankář Hrubý, který nastoupil ke 150. ligovému duelu.

V 62. minutě po dlouhém výhozu od libereckého gólmana Nguyena postupoval do brejku střídající Pešek, ale z úhlu jabloneckou branku minul. V 66. minutě Slovan podržel Nguyen, jenž vyrazil hlavičku střídajícího Kratochvíla zblízka. Na opačné straně pak rovněž hlavou minul Kačaraba.

Jablonec byl v druhé půli aktivnější a tlačil se za výhrou. Trávník však v 79. minutě přestřelil a Považancovu ránu vyrazil Nguyen. V 88. minutě pak domácí Kačaraba při obranném zákroku odvrátil centr těsně nad břevno vlastní branky a Jablonec nezvítězil ve 24. z celkových 25 ligových zápasů v Liberci.

Z V R P Skóre B

Sestavy

Domácí: Nguyen – Fukala, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite (C), Oscar – Potočný (74. Mara), Sýkora (57. Pešek), Malinský – Musa (84. Pázler).

Hosté: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol – Hübschman (C) – Jovović (82. R. Acosta), Trávník (89. T. Pilík), Považanec, Vatajelu (59. Kratochvíl) – Doležal.

6856 diváků

Liberec - Jablonec: Domácím řádně zatrnulo! Kačaraba si málem srazil míč do vlastní sítě

Liberec - Jablonec: Doležal si dobře zpracoval a znovu prověřil Nguyena

Liberec - Jablonec: Nahoru - dolů! Po hlavičce Doležala byl Pešek sám před Hrubým
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Liberec - Jablonec: Hybš se dostal k odraženému míči a pořádně prověřil Hrubého

Liberec - Jablonec: Kačaraba v šanci, ale hlavičkoval mimo bránu i na druhé straně

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905