Lidovky.cz

Liverpool si doma poradil s Chelsea a udržel si vedení v tabulce

Sport

20:20
LIVERPOOL - Fotbalisté Chelsea před odvetou s pražskou Slavií prohráli v Liverpoolu 0:2. Domácí po vítězství v šlágru Premier League vedou i po 34. kole tabulku o dva body před Manchesterem City, který vyhrál na hřišti Crystalu Palace 3:1 a navíc má utkání k dobru.

Mohamed Salah oslavuje parádní gól do sítě Chelsea. foto: Reuters

Fotbalisté Slovanu Bratislava si zajistil svůj 25. ligový titul

Chelsea je čtvrtá, ale její bezprostřední pronásledovatelé z Manchesteru United a Arsenalu odehráli méně zápasů.

Fanoušci se na Anfield Road dočkali gólů až ve druhém poločase a oba padly v rozmezí dvou minut. Nejprve se po rychlé kombinaci Salaha s Hendersonem ve vápně trefil po následném centru hlavou Mané.

Senegalský útočník skóroval v lize už poosmnácté. O druhý gól se postaral výstavní trefou Salah, který vypálil nechytatelně zpoza vápna k levé tyči. Egyptský záložník se dělí s 19 góly s Agüerem o první místo v tabulce střelců.

Chelsea v týdnu porazila v Praze Slavii 1:0 gólem Alonsa až v 86. minutě. Odveta se bude hrát v Londýně na Stamford Brige ve čtvrtek.

Výsledky 34. kola:

Crystal Palace - Manchester City 1:3 (81. Milivojevič - 15. a 63. Sterling, 90. Gabriel Jesus)
Liverpool - Chelsea 2:0 (51. Mané, 53. Salah).

V generálce londýnský celek nastoupil v sestavě Arrizabalaga - Emerson, Luiz, Rüdiger (40. Christiansen), Azpilicueta - Loftus-Cheek (75. Barkley), Jorginho, Kanté - Hudson-Odoi (56. Higuaín), Hazard, Willian.

Liverpool si už v lize zajistil účast ve skupinové fázi Ligy mistrů v příštím roce. Svěřence Jürgena Kloppa čeká ve středu odveta čtvrtfinále aktuálního ročníku v Portu. První duel vyhráli 2:0.

Na výhře Manchesteru City se dvěma góly podílel Raheem Sterling, který má v ligové sezoně na kontě už 17 branek. Čtyřiadvacetiletý útočník nejprve v 15. minutě zužitkoval krásnou kolmici De Bruyneho.

Ve druhé půli z první usměrnil do sítě nepovedenou střelu Saného.

Pro domácí vykřesal v 81. minutě naději Milivojevič, jenž překonal brankáře Edersona z přímého kopu, senzaci ale hosté nepřipustili a vítězství pojistil Brazilec Gabriel Jesus.