ZNÁMKOVÁNÍ Slavie: Ševčík po pauze rozkvetl, Masopust nechytil tempo

Autor: iSport.cz
0
  • Slavia se s Evropskou ligou rozloučila porážkou na hřišti ChelseaSlavia se s Evropskou ligou rozloučila porážkou na hřišti ChelseaFOTO: ČTK/AP

Příšerný začátek, pak ale postupně stále se zlepšující výkon. Slavia se s Evropskou ligou rozloučila porážkou 3:4 na hřišti Chelsea. Ze sestavy Pražanů hlavně ve druhé půli vyčníval Petr Ševčík, Deník Sport ohodnotil výkon střelce dvou branek vysokou známkou devět. Nezvykle často naopak kazil Michael Ngadeu, problém chytit tempo zápasu měl i Lukáš Masopust. Prohlédněte si kompletní ZNÁMKOVÁNÍ Slavie po utkání na Stamford Bridge!

• ONDŘEJ KOLÁŘ

Známka: 5

Dostal čtyři góly, což je pro gólmana hrůza, ale zase skoro každý mu hráči Chelsea dovedli až do prázdné brány, možná čtvrtý zásah měl na ruce. Dovolil si drzou kličku na Pedra.

Ondřej Kolář dostal na hřišti Chelsea čtyři gólyFoto ČTK/AP

• ONDŘEJ KÚDELA

Známka: 5

Začal tvrdě, k zemi poslal největší hvězdu soupeře Hazarda, který to málem nerozdýchal. Dostal žlutou po faulu na unikajícího Williana. Zpočátku hořel jako celá obrana, srovnal se po půli.

Ondřej Kúdela v důrazném souboji s Edenem HazardemFoto Reuters

• MICHAEL NGADEU

Známka: 5

V prvním poločase to od něj byla jedna technická chyba za druhou. V rozehrávce kazil, v soubojích s Giroudem prohrával. Ve druhé půli naopak pomáhal držet Slavii vysoko na balonu.

Trpišovský: Debakl v první půli beru na sebe. Z bryndy nás vytáhli fanoušci

• SIMON DELI

Známka: 6

Při prvním gólu nenabral Pedra, druhý si smolně dal sám. Přesto nepůsobil tak nejistě jako kolega Ngadeu. I on ve druhé půli pomáhal drtit Chelsea úspěšnými zákroky vysoko v poli.

Při druhém gólu Chelsea se míč do brány Slavie smolně odrazil od hlavy Simona DelihoFoto Reuters

• JAN BOŘIL

Známka: 6

V otřesném prvním poločase patřil k nejaktivnějším slávistům, vydatně pomáhal ofenzivě. Ve druhé půli z toho neuhnul, navíc zlepšil i obrannou činnost, díky čemuž se Slavii vzadu zpevnila.

Fotbalisté Slavie zanechali v Evropské lize velmi dobrý dojemFoto ČTK/AP

• ALEX KRÁL

Známka: 6

Dlouho ho na hřišti skoro nebylo vidět, zcela zanikal při hromovém nástupu Chelsea. Zvedl se až po změně stran, kdy se mu dařilo v soubojích a působil s balonem mnohem sebevědoměji.

Alex Král brání na Stamford Bridge Pedra z ChelseaFoto Reuters

• TOMÁŠ SOUČEK

Známka: 7

Za stavu 0:3 hlavou z rohu snížil, měl to být kapitánský povel kupředu. Ani jemu se ale zpočátku nevyhýbaly technické chyby, které odstranil až s nástupem slávistického tlaku.

Giroud obdivoval naše fanoušky i naši fyzičku, usmíval se kapitán Souček

• IBRAHIM TRAORÉ

Známka: 8

Od začátku zápasu byl často na míči a na rozdíl od svých kolegů se střežil výrazných chyb. Udržel si vysoký standard po celých devadesát minut, skvělý v soubojích i v rozehrávce.

Ibrahim Traoré odehrál na Stamford Bridge velmi dobrý zápasFoto Reuters

• JAROMÍR ZMRHAL

Známka: 7

Nechybělo moc, a padlo mu to tam. Za stavu 0:2 ho Traoré vybídl ke střele z úhlu, bránu Kepy ale o kus minul. Ve druhé půli poslal skvělou přihrávku na Ševčíka, který velkou šanci zazdil.

S takovým protivníkem jako Slavia jsem se ještě nesetkal, divil se Sarri

• LUKÁŠ MASOPUST

Známka: 5

Podobně jako Král ani on v první půli příliš nechytil tempo zápasu. Obránci Chelsea si ho dobře přebírali a nedali mu ani metr, po padesáti minutách přenechal místo Olayinkovi.

Hráči Slavie si mohli užít děkovačku, při níž fanoušci donutili pořadatele si sednoutFoto Reuters

• PETR ŠEVČÍK

Známka: 9

Taky spadá mezi hráče, kteří se před změnou stran trápili, a po ní rozkvetli. On ovšem ze všech nejvíc. K asistenci na gól Součka si připsal dva nádherné góly, kterými dal Slavii naději.

Emotivní radost Petra Ševčíka po gólu na Stamford BridgeFoto ČTK/AP

• PETER OLAYINKA

Známka: 8

Přišel na hřiště už po padesáti minutách místo Masopusta, a podařilo se mu rychle nabrat tempo. Vepředu udržel míč, dobře spolupracoval se záložníky, pomohl k výbornému druhému poločasu.

Slavia na Stamford Bridge sahala po senzaciFoto Reuters

• MIROSLAV STOCH a MILAN ŠKODA

Nehodnoceni, neodehráli dostatečný počet minut.

Magická děkovačka Slavie po heroické prohře! Sedli si i pořadatelé

0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.