SESTŘIH: Třinec – Liberec 4:2. Hotovo! Oceláři slaví druhý titul v historii

0
Video se připravuje ...
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Tipsport extraliga zná nového mistra! Hokejisté Třince slaví zisk druhého mistrovského titulu v klubové historii. V šestém finále extraligy porazili Oceláři doma Liberec 4:2, sérii ovládli stejným poměrem na zápasy a navázali na triumf z roku 2011. O zisku Masarykova poháru rozhodl v čase 56:03 obránce Vladimír Roth a výsledek ještě potvrdil při power play 76 sekund před koncem Ethan Werek.

Oceláři hráli finále podruhé za sebou a celkově popáté v klubových dějinách. Loni prohráli s Kometou Brno 1:4 na zápasy. Bílí Tygři, kteří ovládli základní část právě před Oceláři, ukončili v semifinále dvouleté kralování Komety v play off, ale při čtvrté účasti ve finále na druhé zlato po vítězství z roku 2016 nedosáhli.

Liberec nastoupil bez svého nejproduktivnějšího hráče v sezoně Marka Kvapila a do sestavy se místo zraněného útočníka zařadil Dominik Lakatoš. V úvodu byli hosté blízko gólu, když Vlachova tečovaná přihrávka skončila vedle pravé tyče Hrubcovy branky. Will pak čelil při tlaku Ocelářů sérii střel, ale odolal.

SESTŘIH: Třinec - Liberec 4:2. Masarykův pohár pro Oceláře! Titul jim zajistil Roth tři minuty před koncem

V polovině úvodní části se hosté radovali z úvodního gólu. Dernerův pokus z pravého kruhu usměrnil nešťastně do vlastní branky Vrána. Za necelé dvě minuty mohli Bílí Tygři zvýšit. Doudera přišel o puk, Hudáček přihrál před branku volnému Vlachovi, ale ten z bezprostřední blízkosti Hrubce nepřekonal.

Ve 13. minutě si spravil chuť Vrána, který Rothovu přihrávku z rohu usměrnil v souboji s Havlínem k pravé tyči Willovy branky. Velkou možnost otočit skóre měl v 19. minutě kanonýr Růžička, ale po Vránově přihrávce trefil před odkrytou brankou Havlínovu hokejku.

V úvodu druhého dějství se dostával do šance Birner, ale před zakončením ztratil stabilitu. Liberec se ubránil v prvním oslabení při Šmídově pobytu na trestné lavici. Velké šance ve druhém dějství dlouho chyběly a ve 29. minutě Hrubec zneškodnil Šmídovu bombu.

Nechtěl jsem, aby u nás slavil zase někdo jiný, oddechl si Adamský

Třinecký brankář Šimon Hrubec s pohárem

Vzápětí si Will poradil s Vránovým individuálním zakončením v přečíslení. Další brejk domácích v 31. minutě už proměnil Cienciala, který z pravého kruhu překonal Willa nad levé rameno. Liberec odpověděl za 94 sekund, kdy Lakatošovo nahození tečoval Redenbach.

Velkou možnost měl ve 46. minutě při vlastním oslabení Vlach, který se dostal sám před Hrubce, ale třinecký gólman jeho šanci zlikvidoval. Will v závěru pokračující přesilovky kryl možnost Adamského. Na druhé straně si poradil Hrubec s Vlachovým zakončením.

Oba týmy hrály ze zabezpečené obrany a nepouštěly soupeře do šancí. V 57. minutě ale nabil Růžička na pravý kruh Rothovi, který propálil libereckého gólmana. Hostující kouč rychle sáhl k power play, ale k vyrovnání to nevedlo. Naopak výsledek pojistil Werek poté, co nejdříve Doudera trefil z vlastního obranného pásma pravou tyč prázdné branky.

Vyhrát titul doma je pro vyvolené, básnil Hrubec. Medaili schoval i pro Hamerlíka

Góly

Domácí: 12:37. P. Vrána, 30:15. Cienciala, 56:03. Roth, 58:44. Werek

Hosté: 10:01. Derner, 31:49. Redenbach

Sestavy

Domácí: Hrubec (Kantor) – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, Husák, M. Doudera – Werek, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Dravecký, Marcinko (A), Hrňa – Adamský (C), Polanský, Svačina – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Cienciala.

Hosté: Will (Schwarz) – Derner, Kolmann, Šmíd (A), T. Hanousek, Ševc, Havlín, Doherty – Birner, Filippi, Lenc – Ordoš, L. Hudáček, Valský – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, Redenbach, Lakatoš.

Třinec - Liberec: Konfety lítají! Masarykův pohár vybojovali Oceláři

Třinec - Liberec: Domácí jsou blízko! Minutu před koncem trefil prázdnou bránu Werek, 4:2

Třinec - Liberec: Rothova bomba posunuje Oceláře k titulu, 3:2

Třinec - Liberec: Werk Arena ztichla, Redenbach nenápadnou tečí srovnal na 2:2

Třinec - Liberec: Při hře čtyři na čtyři Oceláři obrátili vývoj utkání! Cienciala vymetl šibenici, 2:1

Třinec - Liberec: Gernát se zastavil až bradou o mantinel, následovala strkanice

Třinec - Liberec: Lakatoš porazil Wereka, jeho zákrok se ale nakonec obešel bez vyloučení

Třinec - Liberec: A znovu Vrána! Tentokrát se trefil do správné brány a Oceláři se dotáhli, 1:1

Třinec - Liberec: Nešťastná teč Vrány skončila v domácí bráně, gól připsán Dernerovi, 0:1

Třinec - Liberec: Puk trefil Dernera přímo do obličeje. „To zvládnu,” gestikuloval