Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto
130 let

Lidovky.cz

Manchester City se opět přiblížil titulu. Arsenal prohrál potřetí v řadě, v Leicesteru prohrál 0:3

Sport

15:00aktualizováno  19:34
burnley - Fotbalisté Manchesteru City vyhráli v 36. kole anglické ligy na hřišti Burnley 1:0 a vrátili se na první místo. Český útočník Burnley Matěj Vydra se dostal do hry v 72. minutě.

Sergio Agüero se raduje z vítězné branky. foto: Reuters

Tragická smrt syna jej těžce zasáhla, nyní otec Emiliana Saly podlehl infarktu

Obhájce titulu vytěžil vítěznou branku z velkého náporu v úvodu druhého poločasu. Agüerovu střelu mířící do sítě sice vykopl obránce Lowton, gólová technologie ale prokázala, že míč už byl pár centimetrů za brankovou čárou.

Argentinský kanonýr vstřelil 20 gólů v páté sezoně Premier League v řadě, což se před ním povedlo pouze Thierrymu Henrymu.

Phil Foden oslavuje svoji branku do sítě Tottenhamu spolu s Bernardem Silvou
Raheem Sterling slaví branku.

Zvýšit skóre mohl střídající Gabriel Jesus, jeho střelu ale tentokrát dokázal stoper Mee vykopnout z brankové čáry včas. To už byl na hřišti i Vydra, který nahradil na hrotu útoku Wooda, do šance se ale nedostal.

„Citizens“ mají 92 bodů, o jeden více než druhý Liverpool. Teprve podruhé v historii nejvyšší anglické soutěže získaly dva týmy v jednom ročníku více než 90 bodů.

Arsenal podlehl Leicesteru 0:3, prohrál potřetí za sebou a opět ztratil body v boji o čtvrté místo a účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Leicester udržel naději na sedmou příčku, na Wolverhampton ztrácí tři body.

Výsledky 36. kola:

Leicester - Arsenal 3:0 (86. a 90.+5 Vardy, 59. Tielemans)
Burnley - Manchester City 0:1 (63. Agüero)
17:30 Manchester United - Chelsea 1:1 (11. Mata - 43. Alonso)

Úvodní tlak aktivnějších „Lišek“ ještě vzrostl od 36. minuty, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Maitland-Niles.

Arsenal držel ve hře skvělými zákroky brankář Leno, který dostal opět přednost před Čechem. Německý gólman ale přece jen kapituloval v 59. minutě po Tielemansově hlavičce.

Domácí vyslali směrem na bránu „Kanonýrů“ 23 střel a v závěru ještě přidal dva zásahy útočník Vardy. Nejlepší střelec Leicesteru zaznamenal 17. a 18. ligovou branku v sezoně, proti Arsenalu se v kariéře prosadil už osmkrát.

Den po Norwichi postoupil z druhé ligy také Sheffield United, jenž získal jistotu po remíze třetího Leedsu s Aston Villou. Mezi anglickou elitu se vrátí po 12 letech. O třetí postupové místo se bude hrát čtyřčlenné play off.