ČR "17" - Belgie "17" 1:1Kousek od senzace! Česká sedmnáctka trápila na úvod mistrovství Evropy favorizovaného soupeře

Fotbalová reprezentace do sedmnácti let zahájila mistrovství Evropy remízou 1:1 s favorizovanou Belgií. Svěřenci Václava Kotala v Dublinu přišli o vítězství až v páté minutě nastaveného času, kdy už navíc soupeř dohrával v deseti.

Václav Kotal vede českou sedmnáctku na mistrovství Evropy

Český tým v úvodním utkání skupiny A otevřel skóre v 53. minutě po vlastním gólu obránce Hautekieta.

V 86. minutě byl sice útočník Engolo vyloučen po druhé žluté kartě, ale Belgičané i v oslabení vybojovali bod, který jim v desetiminutovém nastavení zařídil střídající Baeten.

Sedmnáctka, která se na Euro dostala po čtyřech letech, ve druhém utkání vyzve v pondělí domácí Irsko. Do vyřazovací fáze turnaje postoupí dvě nejlepší mužstva ze skupiny.