SESTŘIH: Jablonec - Baník 2:0. Doležal a Trávník zařídili výhru

Autor: iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Jablonce ve druhém kole nadstavby porazili Ostravu 2:0 a ve skupině o titul poprvé zvítězili. Severočeši si zajistili minimálně čtvrté místo, na pátý Baník si v tabulce vytvořili už devítibodový náskok. O páté domácí ligové výhře Jablonce za sebou po změně stran rozhodli Michal Trávník z penalty a Martin Doležal. Ostravští venku nebodovali posedmé v řadě.

Na domácí lavičce chyběl trenér Petr Rada, který si odpykal první z dvouzápasového trestu za nevhodné chování při minulém utkání v Plzni, kde byl vykázán na tribunu.

Jablonec na Střelnici před dvěma týdny v posledním kole základní části deklasoval Ostravu 4:0, ale dnes první půle nabídla vyrovnanou bitvu s minimem šancí. Domácí brankář Hrubý s problémy zneškodnil ránu Ondřeje Šašinky, na druhé straně Doležal ve vápně těsně nedosáhl na Trávníkův centr a krátce před pauzou Jovovič v dobré pozici přestřelil.

Domácím se povedl vstup do druhého poločasu. Bolf v pokutovém území stáhnul Sobola a sudí Machálek po konzultaci s videorozhodčím Adamem nařídil penaltu. Tu v 50. minutě i napodruhé proměnil Trávník, jeho první gól nebyl uznán kvůli Doležalově faulu.

SESTŘIH: Jablonec - Baník 2:0. Další prohra Ostravy, Severočeši mají jisté čtvrté místo

Jablonečtí pak získali převahu a soupeře zatlačili. Nejblíže byl Trávník, který o kousek minul branku. Baník se do zakončení dostával výjimečně, v 71. minutě však zahrozil Fleišman a z přímého kopu zamířil o kousek nad břevno.

To však bylo ze strany hostů všechno a domácí v 81. minutě přidali pojistku. Gólman Budinský vyrazil Trávníkovu ránu, Jovovič přistrčil míč volnému Doležalovi a ten po zemi přesně zakončil. Nejlepší jablonecký střelec, jenž v minulém duelu nasázel Ostravě hattrick, si v ligové sezoně polepšil na 15 branek. Budinský pak v obrovské šanci ještě zblízka vykopnul Považancův pokus.

Jablonec doma v lize neprohrál s Ostravou potřinácté za sebou a posedmé z posledních osmi zápasů na svém hřišti ani od soupeře neinkasoval. Severočeský tým má stále naději na třetí pozici. Na Spartu ztrácí tři kola před koncem soutěže šest bodů, ale Pražané mají zápas k dobru.

Domácí: 50. Trávník, 81. Doležal

Hosté:

Domácí: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol – Hübschman (C) – Kratochvíl, Trávník (82. R. Acosta), Považanec (88. T. Pilík), Jovović (90. Vatajelu) – Doležal.

Hosté: Budinský – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman (C) – Bolf (85. Pazdera), Mešaninov, R. Hrubý (63. Jirásek), Holzer – Kuzmanović (54. Diop), O. Šašinka.

Klíčové momenty utkání:

Jablonec - Baník: Budínský vychytal jasný gól! Považanec z pěti metrů neuklidil míč do sítě

Jablonec - Baník: Po závaru ve vápně uklízí míč do sítě Doležal! 2:0 pro Severočechy

Jablonec - Baník: Proti Hovorkově hlavičce šel Budínský raději na zem

Jablonec - Baník: Krásná Fleišmanova střela skončila jen centimetry nad břevnem!

Jablonec - Baník: Hübschmanova hlavička nadělala Budínskému problémy

Jablonec - Baník: Trávník se krásně otočil a vypálil těsně vedle pravé tyče!

Jablonec - Baník: Trávník napodruhé proměnil penaltu! Domácí vedou 1:0

Jablonec - Baník: Stáhl Bolf Sobola nedovoleně? Podle sudího ano, domácí mají penaltu!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Jablonec - Baník: Jovovič ve velké příležitosti překopl bránu

Jablonec - Baník: Jovovičova hlavička zamířila těsně vedle tyče!

Jablonec - Baník: Doležal ve výborné šanci, ale neusměrnil míč do brány

Jablonec - Baník: Dalekonosný Šašinkův pokus vystrašil Hrubého

Jablonec - Baník: Fleišman trefil Trávníka na kraji vápna, VAR situaci dlouho zkoumal

Z V R P Skóre B

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905