SESTŘIH: Slavia - Plzeň 3:1. Domácí blízko titulu, rozhodl divoký závěr

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Rozhodující krok k titulu? Fotbalisté Slavie porazili v druhém kole nadstavby první ligy v přímém souboji o titul Plzeň třemi góly v posledních deseti minutách 3:1. Pražané zvýšili svůj náskok na druhou Viktorii na pět bodů a přiblížili se k mistrovskému primátu. Červenobílým stačí ve zbylých třech zápasech soutěže uhrát bez ohledu na výsledky Západočechů aspoň čtyři body.

Domácí: 81. Masopust, 87. T. Souček, 89. Traoré

Hosté: 90. J. Kovařík

Domácí: O. Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil – Král, T. Souček – Masopust, Hušbauer (C) (76. Traoré), Olayinka (69. Stoch) – Van Buren (64. Milan Škoda).

Hosté: A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Limberský – Procházka, Hrošovský (C) – Kayamba (60. J. Kovařík), Hořava (82. Chorý), J. Kopic – Beauguel (78. Bakoš).

18327 diváků

V Edenu se dlouho hrál opatrný zápas. V 64. minutě měla blízko k vedení Plzeň, ale střídající Jan Kovařík trefil jen tyč. V 81. minutě otevřel skóre domácí Lukáš Masopust, v 87. minutě zvýšil z penalty Tomáš Souček a za další dvě minuty přidal třetí gól Ibrahim Traoré. V závěru už jen snížil Kovařík. Slavia v Edenu porazila Plzeň pošesté za sebou a pojedenácté po době se ve vzájemném ligovém duelu radoval domácí celek.

Pražané byli od úvodu mírně aktivnější a největší šance první půle si vytvořili už v úvodních deseti minutách. Nejprve se Olayinka probil až před brankáře Hrušku, ale v tísni trefil jen plzeňského gólmana. V 10. minutě po rohu hlavičkoval Deli jen do středu branky, kde stál Hruška.

Plzeň pečlivě bránila a snažila se chodit do brejků. Při jednom z nich Kopic ve 32. minutě nevyřešil správně přečíslení tří na dva, míč se odrazil k Hrošovskému, který z dálky o kousek minul.

SESTŘIH: Slavia - Plzeň 3:1. Klíčový duel o titul rozhodl infarktový závěr!

Tři minuty po přestávce ztratil Kayamba po rohu před domácím vápnem míč, Pražané díky tomu vyrazil do brejku tři na jednoho, ale Olayinka před prázdnou brankou na Masopustovu střílenou přihrávku těsně nedosáhl.

V 64. minutě měli blízko k vedení hosté. Hrošovského centr z první poslal před branku Řezník a střídající Kovařík ve skluzu zblízka trefil tyč. Akce pokračovala a Beauguel na zadní tyči po centru v těžké pozici na dlouhou nohu přestřelil.

Kovaříkem nastřelená tyč možná rozhodla celý souboj o titul. Pražané byli s přibývajícími minutami viditelně nervózní, přesto se na startu 81. minuty dostali do vedení. Na dlouhý nákop od Ngadeu si naběhl Bořil, poslal balon z voleje před branku a Masopust odražený balon poslal k tyči.

Plzeň se pak marně dožadovala penalty za stažení Brabce při přímém kopu. Naopak na opačné straně se pokutový kop pískal, když Limberský zahrál po centru rukou a neúspěšně reklamoval, že ho Škoda v souboji postrčil. Souček v 87. minutě nezaváhal a zvýšil.

Hosté ještě více otevřeli hru a po brejku přidal za další dvě minuty třetí gól zblízka střídající Traoré. V poslední minutě už jen povedenou ranou z dálky do horního rohu snížil Kovařík, ale na první prohře Viktorie po šesti kolech už nic nemohl změnit.

Titul? Ještě to bude těžké, hlásí Trpišovský. Masopust podle něj přerůstá českou ligu

O titulu ještě není rozhodnuto, věří Vrba. Limberského kárat nebude

Klíčové momenty utkání

Slavia - Plzeň: Kovařík fantastickou dělovkou snižuje na 1:3!

Slavia - Plzeň: Traoré doráží Viktorii třetím gólem a líbá slávistickou hvězdu!

Slavia - Plzeň: Souček bezpečně proměňuje pokutový kop a sešívaní vedou 2:0!

Slavia - Plzeň: Limberský zahrál rukou a sešívaní budou kopat penaltu!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Plzeň: Strkanice mezi Coufalem a Brabcem, viktoriáni reklamují penaltu!

Slavia - Plzeň: Gól, který rozhodne o titulu? Masopust posílá sešívané do vedení, 1:0!

Slavia - Plzeň: Kovařík v absolutní tutovce trefil tyč! Beauguel pálil mimo

Slavia - Plzeň: Hušbauer přetáhl prudkou standardku na zadní tyč

Slavia - Plzeň: Tutovka domácích při protiútoku tři na jednoho! Ale Masopustovi nevyšel pas

Slavia - Plzeň: Hušbauer našel Van Burena, ten pálil do tribuny Jih

Slavia - Plzeň: Olayinka hlavičkoval opět jen do Hruškovy náruče

Slavia - Plzeň: Krásná dalekonosná Hrošovského pumelice prosvištěla vedle levé tyče

Slavia - Plzeň: Závar před bránou hostů! Van Buren trefil Řezníkovu ruku

Slavia - Plzeň: Řezník v souboji s Delim, hrábl mu rukou do obličeje?

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905