Carolina - Boston 1:2Stav série 0:3Krejčí přihrál na vítězný gól a Boston dělí jedna výhra od finále

Carolina/Praha

Hokejisté Caroliny poprvé v letošním play off NHL prohráli doma. Ve třetím finále Východní konference podlehli Bostonu 1:2 a v sérii prohrávají už 0:3 na zápasy. Jednou asistencí se na tom podílel i český útočník David Krejčí, který přihrál Marchandovi na vítězný gól. Český brankář Hurricanes Petr Mrázek tentokrát jen seděl na domácí střídačce. Na straně Bruins hrál David Pastrňák, ale do statistik se nezapsal.

Hokejový útočník Bostonu David Krejčí (46) čelí drsnému ataku Nina Niederreitera z Caroliny Hurricanes v utkání play off NHL.

Carolina sázela během play off na domácí prostředí, jenže tentokrát kouzlo fanoušků Hurricanes nezafungovalo, ač se snažili sebevíc. V první třetině branka nepadla, k vidění bylo jen deset vyloučení. Čtyři na domácí straně, šestkrát pykali hostující Bruins. Jeden z trestů si za vysokou hůl odseděl i český útočník David Krejčí.

Ve druhé části hry se odehrálo jen 81 sekund a Boston vedl. Curtis Mc Elhinney, jenž dostal přednost před Petrem Mrázkem, kapituloval po zakončení Chrise Wagnera. Ve 27. minutě přišla gólová pojistka Bruins. Při přesilové hře se prosadil Brad Marchand, jemuž přihrál David Krejčí. Marchandovu bekhendovou střelu chtěl zastavit bránící Calvin de Haan, jenže si nešťastně srazil puk do vlastní sítě. Stejný hráč pak ale oživil naděje Caroliny. Ještě před odchodem do kabin snížil na 1:2.

Drama tak pokračovalo. Ve 45. minutě Boston při přesilovce dostal puk do branky Hurricanes. Po přihrávce Pastrňáka skóroval DeBrusk, ale kvůli kontaktu útočníka s gólmanem se situace zkoumala u videa a sudí nakonec rozhodli, že se skóre měnit nebude.

Carolina se tak dál rvala o vyrovnání, ale bostonský brankář Tuukka Rask čaroval. Hráči Bruins mu pomáhali, vrhali se do střel. Dvě minuty před koncem základní hrací doby vsadili domácí na hru bez brankáře. I přes obrovskou snahu už ale Bruins těsnou výhru uhájili a dělí je jedno vítězství od třetí účasti ve finále NHL za posledních devět let.

V historii NHL otočili sérii ze stavu 0:3 na zápasy pouze čtyři týmy. Carolina má ale ve svém středu Justina Williamse, který to dokázal s Los Angeles před pěti lety.

Výsledek play off NHL
Východní konference, finále - 3. zápas
Carolina - Boston 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 34. De Haan - 22. Wagner, 27. Marchand (Krejčí). Střely na branku: 36:31. Diváci: 18.768. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. Wagner (oba Boston), 3. De Haan (Carolina). Stav série: 0:3 na zápasy.