SESTŘIH: Plzeň - Sparta 4:0. Výprask Letenských, pokračuje boj o titul

0
Video se připravuje ...
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Viktorie Plzeň alespoň trochu odčinili nedělní prohru 1:3 na Slavii. Doma se Spartou zvítězili ve 3. kole nadstavby FORTUNA:LIGY jednoznačně 4:0. Viktoria udržela teoretickou naději na obhajobu mistrovského titulu, ale v tabulce dál ztrácí pět bodů na vedoucí Slavii, která v těžkém večerním utkání zdolala Jablonec 2:1. "Sešívaným" stačí k zisku titulu z posledních dvou kol uhrát jediný bod.

Góly

Domácí: 23. Hořava, 43. J. Kovařík, 59. J. Kovařík, 61. J. Kopic

Hosté:

Sestavy

Domácí: A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Limberský – Hořava, Hrošovský (C) – J. Kopic (89. M. Havel), Kayamba, J. Kovařík (87. Pačinda) – Beauguel (78. Chorý).

Hosté: Heča – Zahustel (46. Kanga), Plechatý, Costa, Matěj Hanousek – Moberg Karlsson (65. Tetteh), Sáček, M. Hašek (46. Ćivić), M. Frýdek (C), Chipciu – Hložek.

8 842 diváků

Svěřenci Pavla Vrby si také definitivně zajistili konečné druhé místo, na třetí Spartu si vypracovali jedenáctibodový náskok. Už v prvním poločase skórovali Tomáš Hořava a Jan Kovařík, jenž se prosadil i po změně stran. Čtvrtou branku vstřelil Jan Kopic. Letenští po sérii tří výher pod koučem Michalem Horňákem poprvé zaváhali.

Plzeňský obránce Brabec poprvé hrál proti mateřskému klubu. Krajní záložník Kayamba netradičně figuroval na pozici podhrotového hráče. Uzdravený středopolař Kolář se poprvé od října objevil na lavičce Viktorie.

Hostující záložník Kanga, který byl pro minulý zápas s Libercem suspendován kvůli porušení týmového kodexu, začal mezi náhradníky. Poprvé od března dostal v obraně Sparty šanci dvacetiletý stoper Plechatý, jeho šestnáctiletý spoluhráč Hložek nastoupil na hrotu útoku.

Do první velké šance se dostali v desáté minutě domácí. Kovařík dlouhým nákopem vyslal do úniku Kayambu, který však tváří v tváří Hečovi neuspěl a trefil jen sparťanského brankáře.

SESTŘIH: Plzeň - Sparta 4:0. Viktoria oplatila hostům demolici a má jisté předkolo LM

Plzeňští stupňovali tlak a ve 23. minutě otevřeli skóre z rohového kopu. Kovaříkův centr Beauguel prodloužil před branku, kde se nadvakrát prosadil nepokrytý Hořava. Sparta inkasovala poprvé od nástupu kouče Horňáka, její série neprůstřelnosti trvala 328 minut.

Pražané se téměř k ničemu nedostali a dvě minuty před pauzou znovu inkasovali po dalším zaváhání obrany. Kopic z pravé strany poslal míč přes celé pokutové území a volný Kovařík snadno překonal Heču.

Sparta do druhé půle nasadila Kangu i Čiviče a vytvořila si první větší příležitost, když Karlssonovu povedenou ranou protáhnul gólmana Hrušku.

Pak ale opět převzali iniciativu domácí. V 59. minutě Hrošovský vyslal po křídle Kovaříka a ten po zemi obstřelil hodně vyběhnutého Heču. Za další dvě minuty si Kopic vyměnil míč s Beauguelem a zblízka přidal čtvrtý gól.

Pátému zamezil Heča, který Kopice v další velké příležitosti vychytal. Sparťanský brankář ještě před koncem zneškodnil pokus Hrošovského po individuální akci. Plzeňský tým doma se Spartou v nejvyšší soutěži neprohrál poosmé za sebou a rivalovi vrátil březnový debakl 0:4 z Letné.

Horňák: Nic jsme nevypustili, vždyť hráči hrají o další pobyt ve Spartě

Vrba: Brabec odehrál nejlepší zápas. Mrzí nás prohra na Slavii, mohli jsme mít triumfy my

Klíčové momenty utkání

Plzeň - Sparta: Hrošovský si krásně pohrál s Čivičem, zblízka pálil do Heči

Plzeň - Sparta: Čivič parádní dalekonosnou ranou prověřil Hrušku

Plzeň - Sparta: Kopic mohl završit demolici! Ale vyloženou šanci neproměnil
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Plzeň - Sparta: Letenští se rozpadají, Kopic přidává už čtvrtý gól!

Plzeň - Sparta: Heča až moc daleko z brány a Kovařík zvyšuje na 3:0!

Plzeň - Sparta: Tři Letenští jen koukali na Hořavovu tutovku po rohu!

Plzeň - Sparta: Kayamba kouzlil před vápnem a našel si prostor pro střelu

Plzeň - Sparta: Karlsson krásně kroutil střelu k levé tyči

Plzeň - Sparta: Zahustel a Frýdek si trestuhodně nepohlídali Kovaříka, ten zvyšuje na 2:0!

Plzeň - Sparta: Sparťanský kotel je prázdný, přesto jsou v něm dva fanoušci

Plzeň - Sparta: Sáček narazil do sudího a byl z toho nebezpečný brejk Viktorie

Plzeň - Sparta: Hořava po rohu dorazil míč do sítě, 1:0 pro Viktorii!

Plzeň - Sparta: Chipciu padl ve vápně a reklamoval penaltu, ta se nepískala

Plzeň - Sparta: Další závar, Heča boxuje jen k Hrošovskému, jeho střela zblokována

Plzeň - Sparta: Hořava vyslal Řezníka, ten hlavičkoval vedle

Plzeň - Sparta: Kayamba sám před Hečou, sparťanský brankář předvedl skvělý zákrok

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905