Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Hnev kapitána: Každý má vedieť, ako treba hrať v závere

Súpera mali na lopate. Dlho-dlho boli na ľade výrazne lepší. Absolútne však nezvládli záver, dovolili Nemcom vyrovnať pri hre bez brankára a nakoniec ešte inkasovali aj víťazný gól.

15.05.2019 23:26
Andrej Sekera Foto: ,
Spoluhráči z Edmontonu Oilers - vpravo Slovák Andrej Sekera a vľavo nemecký útočník Leon Draisaitl.
debata (69)

Šanca slovenských hokejistov na postup do štvrťfinále majstrovstiev sveta ostáva po prehre 2:3 už len v rovine teórie.

„Nechcem nič predpovedať. Máme pred sebou ešte tri zápasy, pokúsime sa ich všetky vyhrať a uvidíme, čo sa stane v ostatných stretnutiach,“ vravel po zápase zlomený kapitán Andrej Sekera.

Čo momentálne prežívate?

Sklamanie. Obrovské sklamanie. Bol to veľmi dôležitý zápas pre nás aj Nemcov a oni ho vyhrali.

Ako ste videli záverečné okamihy duelu?

Využili naše chyby a dali dva góly rýchlo po sebe. My si v takých chvíľach musíme uvedomiť, koľko času ostáva do konca a ako treba hrať. Nemci hrali celých 60 minút, my sme v závere poľavili.

Čo pre naše mužstvo znamená tento výsledok?

Netuším (odovzdane). Nechcem nič predpovedať. Máme pred sebou ešte tri zápasy, pokúsime sa ich všetky vyhrať a uvidíme, čo sa stane v ostatných stretnutiach.

Vy ste strelili gól po roku. Má pre vás nejakú cenu?

Je mi to úplne jedno…

Prečo stratilo mužstvo dobre rozohraný duel druhý raz po sebe v samom závere?

Keď súper vyrovná v koncovke je to ešte ako tak znesiteľné. Ale keď pridajú hneď na to ďalší, vezme to život celému mužstvu. Snažili sme sa, veľmi sme sa snažili, ale bohužiaľ to nevyšlo.

Aké boli pokyny po vyrovnávajúcom góle Nemcov? Uvedomovali ste si, že aj bod môže mať cenu zlata?

Na pokyny sa pýtajte trénera. Každý z nás musí vedieť, koľko ostáva minút či sekúnd do konca a podľa toho treba hrať.

Čo bude dôležité vo zvyšku turnaja?

Ťažko sa nás bude takáto prehra hádzať za hlavu, ale nemôžeme sa vzdávať. Musíme vyhrať všetko, čo nás čaká a asi dúfať v nejakú pomoc.