Celtic vkročil do předkol Ligy mistrů výhrou! Crvena Zvezda jen remizovala

Autor: ČTK, iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Celticu Glasgow porazili v prvním zápase úvodního předkola Ligy mistrů Sarajevo 3:1. Potenciální soupeř pražské Slavie v závěrečném 4. předkole soutěže si tak vybudoval nadějný náskok do odvety, která se odehraje příští středu ve Skotsku.

Do zápasu lépe vstoupili domácí, kteří v 29. minutě zásluhou záložníka Oremuše otevřeli skóre. Padesátinásobný skotský mistr odpověděl za šest minut díky útočníkovi Johnstonovi. Obrat dokonal šest minut po přestávce útočník Édouard. Pojistku přidal v 85. minutě záložník Sinclair.

Fanoušci Celticu přijeli i do Sarajeva

Kromě Celticu se slávisté mohou střetnout i s Ajaxem Amsterodam, FC Kodaň nebo Dinamem Záhřeb. Před českými mistry vstoupí do kvalifikace Ligy mistrů Plzeň, kterou doma 23. července čeká první zápas 2. předkola proti Olympiakosu Pireus. Odvetu Viktorie sehraje o týden později.

Výsledky úvodních zápasů 1. předkola fotbalové Ligy mistrů:

FC Astana - Kluž 1:0 (0:0), Ararat-Armenia - AIK Stockholm 2:1 (2:1), HJK Helsinky - Tórshavn (Faer. ostr.) 3:0 (2:0), Nömme Kalju (Est.) - Škendija Tetovo (Sev. Mak.) 0:1 (0:0), FK Sarajevo - Celtic Glasgow 1:3 (1:1), The New Saints (Wal.) - Feronikeli (Kos.) 2:2 (0:0) Dudelange (Luc.) - Valletta 2:2 (2:0), Suduva Marijampole (Lit.) - Crvena Zvezda Bělehrad 0:0.

0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.