Hlavní obsah

Akvabely Dufková a Mazánková byly na MS 25. ve volném duetu

Kwangdžu
Aktualizováno

Akvabely Alžběta Dufková a Vendula Mazánková obsadily na mistrovství světa 25. místo ve volných párových sestavách. V dnešní kvalifikaci v korejském Kwangdžu získaly 76,8667 bodu a v konkurenci více než čtyř desítek párů měly daleko k postupu do finálové dvanáctky.

Akvabely Alžběta Dufková a Vendula Mazánková na MS v Koreji.

Článek

Češky čistě zaplavaly novou sestavu s řadou originálních prvků včetně salta, které je celé provedené nad hladinou. Od amerického páru, který jako poslední proklouzl do boje o medaile, je při společném debutu na MS dělilo přes sedm a půl bodu.

"Sestava byla zaplavána velmi kvalitně, nejlépe z celé sezony. Do budoucna se ještě musíme zaměřit na choreografii. S výsledkem jsme letos spokojení, protože Vendy a Bětka spolu plavou teprve krátce. Vidím v nich velký potenciál," uvedla v tiskové zprávě trenérka Natálie Cibulková.

České akvabely byly ve finále mistrovství světa naposledy před šesti lety v Barceloně, kde Dufková ještě závodila se Soňou Bernardovou. Na MS 2015 a 2017 startovala zkušená olympionička Dufková se Sabinou Langerovou a rovněž v kvalifikaci neuspěla.

V Koreji s Vendulou Mazánkovou alespoň dopadly lépe než druhý český pár Karolína Klusková, Aneta Mrázková, který skončil dvaatřicátý v kvalifikaci technického programu. Nejlepším českým umístěním v synchronizovaném plavání na tomto MS tak zůstaly 17. příčky Dufkové z neolympijských sólových disciplín.