Bronz si z afrického šampionátu odvezou fotbalisté Nigérie. Zápas rozhodl už ve třetí minutě Ighalo

Fotbalisté Nigérie získali na mistrovství Afriky po osmé v historii bronzové medaile. V utkání o třetí místo ve středu v Káhiře porazili Tunisko 1:0. O výhře rozhodl už ve 3. minutě gólem momentálně nejlepší střelec turnaje Odion Ighalo, který šampionát zakončil s pěti brankami na kontě.

Tento článek je více než rok starý.

Káhira Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nigerijští fotbalisté oslavují zisk bronzu na africkém šampionátu

Nigerijští fotbalisté oslavují zisk bronzu na africkém šampionátu | Foto: Suhaib Salem | Zdroj: Reuters

Třicetiletý útočník čínského týmu Šanghaj Šen-chua ale nakonec zápas o bronz nedohrál. Ještě před poločasem Ighalo vystřídal se zraněním levé nohy.

Ve finále, v němž se o titul afrického šampiona v pátek utká Alžírsko a Senegal, mohou jeho střeleckou bilanci vyrovnat či vylepšit tři hráči. Tři branky mají po semifinále na kontě senegalský kanonýr Sadio Mané a Alžířané Rijád Mahriz a Adam Unas.