Slavia v čele ligy přeskočila Plzeň! Ďolíček prožil extázi, Klokanům stačil poločas

dos, mmSport.cz

Útok na první příčku i pokus o zisk prvních bodů byly ve hře ve dvou nedělních zápasech 2. kola fotbalové Fortuna ligy. A oba cíle pražských týmů se naplnily. Bohemians slaví první body, nad Mladou Boleslaví zvítězili po skvělému výkonu v prvním poločasu jednoznačně 3:0 a na pozici lídra soutěže se díky lepšímu skóre před Plzeň posunula Slavia. Úřadující mistr vyhrál v novém ročníku i podruhé, z Teplic veze tři body za jasnou výhru 5:1. Pozici lídra vystřelila červenobílým letní posila Rumun Nicolae Stanciu, který si při ligovém debutu za Slavii připsal hned i gól. Kolo zakončí pondělní dohrávka Karviná-Ostrava.

Střelci prvního gólu Slavie Jaromíru Zmrhalovi (vpravo) gratuluje Vladimír Coufal.

Mladou Boleslav čeká ve čtvrtek úvodní zápas 2. předkola Evropské ligy, generálka se ale fotbalistům z města automobilů příliš nevyvedla a na úvodní výhru nad Karvinou nenavázali. Klokani byli v minulé sezoně nejhorším domácím týmem soutěže, v Ďolíčku vyhráli jen dva z 18 zápasů, tentokrát jim ale k přesvědčivé výhře stačila první půle.

Postupně se trefili Vacek, Podaný a Hronek a Bohemians po třech zápasech v lize Středočechy konečně porazili.

Slavia si otevřela v Teplicích střelnici

Slávisté v soutěži už osmkrát za sebou neprohráli. Také oni předvedli na Stínadlech výborný úvodní poločas a už do přestávky si zajistili třígólový náskok. Po změně stran jim úlohu ještě ulehčil Jakub Mareš, který ve výskoku udeřil Součka do obličeje a po druhé žluté viděl červenou kartu. Oslabení domácí sice zásluhou Vondráška využili zaváhání slávistické obrany, ale mistra z rovnováhy nedostali.

Po hodině hry přišel na trávník Rumun Stanciu, letní posila klubu z Edenu za 117 milionů korun, a po šesti minutách pobytu na hřišti se hned zapsal mezi střelce. Jeho trefa už stačila Slavii k posunu na první místo v tabulce díky lepšímu skóre před Plzeň, vysokou výhru sešívaných pak ještě v nastaveném čase pojistil pátým gólem Souček.

Obhájci titulu navázali na úvodní triumf ve Zlíně a spolu s Plzní a Opavou zůstávají bez ztráty bodu. Teplice v lize od srpna 2014 se Slavií desetkrát za sebou nevyhrály a posledních 6 zápasů prohrály. Po dvou kolech mají na kontě bod.

Teplice–Slavia 1:5
Branky: 52. Vondrášek – 12. Zmrhal, 20. Van Buren, 44. Hušbauer, 67. Stanciu, 90.+2 Souček