SESTŘIH: Slavia – Liberec 1:0. Hubená výhra před prázdným stadionem

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Fotbalisté Slavie porazili v pátém kole FORTUNA:LIGY Slovan Librerec 1:0 a v novém ročníku zůstávají neporaženi. O třech bodech pro sešívané rozhodl v prvním poločase Lukáš Masopust, další domácí šance chytil gólman Filip Nguyen, hosté za celý zápas nevystřelili na branku. Kvůli trestu se zápas odehrál v komorní atmosféře bez diváků, slyšet mohl být jen hlouček příznivců Slovanu.  Po pěti kolech má Slavia 13 bodů, zato Liberec pod trenérem Pavlem Hoftychem prohrál čtvrtý zápas v řadě.

Disciplinární komise potrestala Slavii za výtržnosti v úvodním domácím duelu s Olomoucí, při němž chuligáni naházeli pyrotechniku do sektoru hostů. Červenobílí už hráli bez fanoušků v roce 2011, kdy měli uzavřené hlediště na tři zápasy. Před dnešním utkáním se liga naposledy hrála před prázdným stadionem před sedmi lety, kdy za výtržnosti pykala Sparta.

Domácí: 39. Masopust

Hosté:

Domácí: O. Kolář – Coufal, Hovorka, Frydrych, Bořil – Holeš (80. Traoré), Hušbauer, T. Souček (C), Stanciu (65. Král), Masopust (73. Olayinka) – Van Buren.

Hosté: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Malinský (65. Koscelník), Breite (C), Mara, Nešický (72. Pázler), Pešek – Potočný (81. Đorđić).

252 diváků

Liberec měl v Edenu téměř domácí prostředí, které mu vytvářelo asi 150 diváků. Ti mohli podle řádů do hlediště coby hostující držitelé vstupenek první kategorie, vedle nich smělo na stadion ještě do 30 zástupců obou klubů s VIP lístky, pořadatelé, bezpečnostní složky a novináři.

V první půli se nehrál příliš strhující zápas. Domácí kouč Trpišovský nasadil poprvé v sezoně do základní sestavy Holeše a nejdražší letní posilu Stanciua a bývalý hráč Sparty měl první větší šanci. Jeho střelu v desáté minutě vytáhl Nguyen na roh. O devět minut později neměl daleko ke gólu ani Holeš, jehož ránu opět vyrazil liberecký brankář.

Hosté nastoupili bez Oscara, který by podle spekulací mohl přestoupit do Slavie, a liberijský záložník jim ve středu pole citelně chyběl. Jedinou vážnější možnost si Severočeši v první půli připsali po půlhodině, kdy po Potočného centru hlavičkoval Nešický v těžké pozici mimo.

V 39. minutě otevřela skóre Slavia. Souček u postranní čáry na hranici faulu obral o míč Nešického, nacentroval a nabíhající Masopust dal hlavou svůj první gól v sezoně.

Liberec po změně stran přidal, ale do šancí se prakticky nedostával. Naopak v 57. minutě se mohl podruhé trefit Masopust, jehož technickou střelu zpoza vápna vytáhl Nguyen. Hostující brankář se blýskl i v 71. minutě, kdy reflexivně vyrazil Součkovu hlavičku zblízka.

Severočeši byli směrem do ofenzivy naprosto neškodní a vůbec se nedostali k závěrečnému tlaku. Naopak mohli být rádi, že podruhé neinkasovali poté, co Hušbauer v 87. minutě ve velké šanci mířil nad. Slavia vyhrála i druhý domácí zápas v sezoně 1:0, Liberec porazila v lize teprve podruhé z posledních sedmi duelů.

SESTŘIH: Slavia - Liberec 1:0. Zápas před prázdným Edenem rozhodl Masopust

Slavia - Liberec: Van Buren v tutovce! Míč ale šel od tyče do zámezí
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Liberec: Hušbauer v obrovské šanci přestřelil bránu!

Slavia - Liberec: Hušbauerův prudký projektil skončil těsně vedle bližší tyče
Slavia - Liberec: Skvělou Součkovu hlavičku překonal ještě lepší zákrok Nguyena

Slavia - Liberec: Hosté chtějí penaltu po souboji Součka s Mikulou

Slavia - Liberec: Frydrychovu hlavičku si pohlídal Nguyen

Slavia - Liberec: Masopust krásně kroutil míč do šibenice, Nguyen se znovu vytáhl

Slavia - Liberec: Stanciu vyslal nebezpečnou standardku těsně vedle

Slavia - Liberec: Souček našel Masopusta a ten hlavou posílá domácí do vedení - 1:0!

Slavia - Liberec: Stanciu se protáhl okolo Mary a padá ve vápně. Penalta se ale nepískala

Slavia - Liberec: Holeš se krásně prosmýkl k nebezpečné střele

Slavia - Liberec: Stanciovu krásnou pumelici zpoza šestnáctky vytáhl Nguyen na roh

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905