Slavia narazí na Kluž. Rumuni vyhráli na Celtiku 4:3 a slaví postup

Autor: iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté pražské Slavie se o postup do základní skupiny Ligy mistrů utkají s Kluží. Rumunský celek zvítězil na hřišti Celtiku Glasgow 4:3 a v součtu s prvním zápasem (1:1) vybojoval postup do závěrečného předkola. Dvěma góly se na výhře podílel francouzský záložník Billel Omrani.

Domácí: 51. Forrest, 61. Edouard, 76. Christie

Hosté: 27. Deac, 74. Omrani, 80. Omrani, 90+7. Tucudean

Domácí: Bain – Abd Elhamed, Ajer, Šimunović – McGregor, Brown (C) (88. Bayo), Ntcham (83. Griffiths), Forrest – Christie, Edouard, Johnston (75. Lowton)

Hosté: Arlauskis – Sušić, Vinícius, Burca, Camora (C) – Bordeianu, Aurélio (78. Paun-Alexandru), Djoković, Deac – Omrani (84. Muresan), Rondón (46. Tucudean)

Karty

Domácí: Abd Elhamed

Hosté: Rondón, Deac, Arlauskis

Treimanis – Gudermanis, Spasjoņņikovs (všichni Lotyšsko)

Celtic Park, Glasgow

První zápas o místo v základní skupině čeká českého mistra v úterý 20. srpna v Kluži, odveta v Edenu se uskuteční o osm dnů později. Slavia si dosud hlavní fázi prestižní soutěže zahrála jen v roce 2007, kdy v závěrečném předkole přešla přes Ajax Amsterodam. Kluž bude usilovat o čtvrtou účast ve skupině a první od roku 2012.

Kluž sice otevřela skóre zápasu, ale po přestávce musela dotahovat. Celtic dvěma góly skóre otočil, avšak dramatický závěr patřil hostům. Z penalty v 74. minutě srovnal Omrani, vzápětí domácí opět vedli zásluhou Ryana Christieho, jenže radost jim vydržela pouze do 80. minuty, kdy se podruhé trefil Omrani. Postup Kluže, které by stačila i remíza 2:2, poté zpečetil v nastavení George Tucudean.

O místo v základní části prestižní soutěže si zahrají také Bruggy, kterým k postupu pomohl i bývalý obránce Slavie Simon Deli. Belgický celek v odvetě na stadionu Dynama Kyjev remizoval 3:3 a po vítězství 1:0 z domácího utkání prošel do závěrečného předkola.

Hodnota kádru Kluže? Oproti Slavii poloviční. Více ZDE>>>

Deli, který se Slavií získal dva tituly a do Belgie nedávno přestoupil za údajných 2,5 milionu eur, se v 38. minutě postaral o vyrovnání na 1:1 a v novém působišti skóroval poprvé. Domácí poté sice ještě dvakrát vedli, Bruggy ale dokázaly vždy srovnat - naposledy v páté minutě nastavení. Oba celky navíc dohrávaly v deseti.

Dál jde také semifinalista minulého ročníku Ajax, který v domácí odvetě sice s PAOK Soluň prohrával 0:1, ale poté skóre otočil a po výhře 3:2 postoupil do čtvrtého předkola. Nizozemský celek, který v prvním duelu v Řecku hrál 2:2, se o místo ve skupině utká s APOEL Nikósie.

Překvapivě naopak končí Porto, které sice v prvním zápase nad Krasnodarem vyhrálo 1:0, ale domácí odvetu nezvládlo. S ruským soupeřem prohrávalo po poločase 0:3 a nakonec po porážce 2:3 vypadlo. Portugalský celek bude v Lize mistrů chybět poprvé od roku 2011.

Výsledky odvetných zápasů 3. předkola Ligy mistrů

Mistrovská část:
Karabach - APOEL Nikósie 0:2 (0:1), první zápas 2:1, postoupil APOEL,
Rosenborg Trondheim - Maribor 3:1 (0:1), první zápas 3:1, postoupil Trondheim,
Ferencváros Budapešť - Dinamo Záhřeb 0:4 (0:1), první zápas 1:1, postoupilo Dinamo Záhřeb,
Ajax Amsterdam - PAOK 3:2 (1:1), první zápas 2:2, postoupil Ajax,
Celtic Glasgow - Kluž 3:4 (0:1), první zápas 1:1, postoupila Kluž,
Kodaň - Crvena zvezda Bělehrad 1:1 (1:1), na pen. 6:7, první zápas 1:1, postoupila Crvena zvezda.

Nemistrovská část:
Dynamo Kyjev - Club Bruggy 3:3 (1:1), první zápas 0:1, postoupily Bruggy,
LASK Linec - FC Basilej 3:1, první zápas 2:1, postoupil Linec;
Olympiakos Pireus - Basaksehir Istanbul 2:0 (0:0), první zápas 1:0, postoupil Olympiakos;
FC Porto - Krasnodar 2:3 (0:3), první zápas 1:0, postoupil Krasnodar.

0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.